Ostré páteční menu: dorost vyzve Rytíře, juniory čeká klíčová bitva s Třemošnou

17.02.2023 02:14, autor: Pavel Šácha

Máte-li čas a prostor k páteční návštěvě táborského zimního stadionu, rozhodně byste nad ní neměli váhat. Právě tento den se totiž ponese ve znamení dvou velmi důležitých střetnutí nejstarších mládežnických výběrů HC Tábor.

Ostré páteční menu: dorost vyzve Rytíře, juniory čeká klíčová bitva s Třemošnou

Dorostenci

Už v 15 hodin vyrukuje extraligový dorostenecký celek kohoutů do zápasu s kladenskými Rytíři a půjde o další významnou bitvu v boji o záchranu nejvyšší tuzemské soutěže. Klíč k této metě je nemilosrdný. Dvanáctičlenná skupina sice nese název O účast v play-off, ten se však týká pouze jejích nejlepších čtyř mužstev. Pro ostatní představuje nelítostnou hokejovou půtku o uhájení příslušnosti k nejvyšší tuzemské soutěži. Po šestnácti odehraných kolech je jasné, že v konečném účtování může sehrát svou roli každičký bod. Nejhorší dva týmy v pořadí skupiny sestupují přímo. Obyvatele desáté až sedmé příčky čeká další fáze bojů
o extraligovou záchranu, naproti tomu celky z páté a šesté pozice oslaví záchranu už po skončení programu aktuální skupiny.
Souboj Tábora s Kladnem svede dohromady osmý a šestý tým tabulky, přičemž oba soupeře od sebe dělí čtyři body. Domácí by pochopitelně chtěli snížit toto manko na minimum a vyválčit skalp středočeského konkurenta, což se jim ostatně podařilo už v prvním vzájemném střetnutí skupiny na kladenském ledě, kde zvítězili 5:1.

Možná ještě důležitější bitvu podstoupí svěřenci trenérů Györiho, Skalického a Bača o den později, tedy v sobotu 18. února. Do Tábora zavítá Hvězda Praha coby mužstvo, které momentálně hledí domácím kohoutům na záda s odstupem dvou bodů, a navíc už stihlo odehrát o zápas víc. Sobotní střetnutí začne na táborském stadionu ve 13.15 hodin.

Junioři

Může to být klíčová položka celé sezony… Táborská juniorská parta hostí v pátek od 19 hodin tým Meteoru Třemošná, přímého, a zřejmě už jediného konkurenta v souboji o postup
do vyřazovacích bojů. Ani jeden ze soupeřů se netají touhou zaútočit na postup do ligy juniorů a první část cesty k jejímu naplnění vede pouze přes prvenství v aktuální šestičlenné nadstavbové skupině. Po čtyřech z celkového počtu deseti zápasů mají blíže k cíli Západočeši, kteří vykázali stoprocentní bodový zisk, zatímco Táborští ztratili bod v Praze na Kobře.

Domácí zápas pro ně představuje příležitost prodrat se do čela a dostat hráče Třemošné pod tlak, k tomu však nutně potřebují zvítězit. Naproti tomu porážka – a obzvlášť tříbodová – by partu kolem trenérů Kadiláka a Čecha dostala do svízelné situace.

Jisté je, že led pod bruslemi aktérů pátečního večerního střetnutí bude pořádně „rozžhavený“. Domácí mladíci se hodlají spolehnout na svou vůli, nasazení i hokejový um, v bitvě s Meteorem by však samozřejmě vřele uvítali i podporu táborských hokejových fandů.

Dodejme, že v neděli od 17 hodin bude patřit táborský led regionální lize juniorů znovu. Tentokrát mladí kohouti vyzvou soupeře z Černošic, na jehož ledě zvítězili v prvním vzájemném utkání nadstavby 4:2.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

 • Hokejová anketní želízka

  So 08.04. |

  V sále Střelnice se v sobotu 15. dubna uskuteční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Tábor za rok 2022. Mezi kolektivy bude horkým aspirantem na prvenství A-tým HC Tábor, který v daném roce dovedl své tažení až k triumfu ve druhé lize a účasti v baráži o vyšší soutěž. V kategorii jednotlivců zastupuje táborský hokej kapitán úspěšného týmu Radek Seidl.   

Starší aktuality