Chtěl bych se posunout zase o krok dál, vysvětlil Milan Dudáček, proč zvolil Tábor

07.08.2018 23:30, autor: Pavel Šácha

Bezesporu nejsledovanější změnou v kádru táborského druholigového týmu se stala rošáda na brankářském postu. Jako první posila Kohoutů byl ohlášen dvaadvacetiletý brankář Milan Dudáček, který se k Jordánu přesunul po ročním angažmá v českobudějovickém David Servisu. Jeho úkol? Zacelit mezeru po odchodech dosavadních strážců táborské klece Tomáše Klestila a Davida Nováka.

Chtěl bych se posunout zase o krok dál, vysvětlil Milan Dudáček, proč zvolil Tábor


Pro vytáhlého gólmana z jihočeských Netolic není působení v Táboře ryzí novinkou, neboť tady před pár lety (vždy na jednu sezonu) hájil barvy obou dorosteneckých výběrů. Právě ze staršího dorostu HC Tábor se záhy přesunul do dalekého Třince, se kterým o tři roky později vybojoval juniorský extraligový titul a byl vyhlášen nejlepším brankářem celého finálového turnaje.
 První seniorské zkušenosti posbíral Milan Dudáček v Moravských Budějovicích, odkud se po jedné sezoně vrátil domů na jih Čech do již zmiňovaného angažmá v David Servisu. Nyní už znovu obléká dres s kohoutem na prsou a vstřebává první dojmy z přípravy táborského celku.               

Jakou cestou se ubíral váš přesun do služeb táborského klubu?
 „Už v průběhu minulé sezony mi volal pan Volena (manažer HC Tábor – pozn. aut.), jestli bych tady neměl zájem působit. Ke konci už jsem byl rozhodnutý, že nabídku přijmu. Tábor patří v posledních letech k nejlepším týmům ve druhé lize a má určitě vyšší ambice než David Servis.“

V současné době už máte za sebou úvodní tréninky v novém působišti. Můžete přiblížit vaše první dojmy?
 „Je za námi v podstatě jen pár tréninků, ale zatím se to jeví velmi dobře. Všechno se odvíjí ve svižném tempu, i když je to samozřejmě zpočátku dost náročné. Já osobně se tu cítím dobře. Z kluků jsem znal v podstatě jenom Davida Blažka, který se mnou byl v mladším dorostu, ale nevidím v tom žádný problém. Vypadá to, že budeme výborná parta.“

Můžete fanouškům blíže představit brankáře Milana Dudáčka?
 (úsměv) To je těžké… Dá se říct, že jsem taková klidnější povaha. V brance se spíš snažím vykrývat úhly, než abych předváděl nějaké akrobatické zákroky. Je to samozřejmě dost dané dispozicemi, které mám.“

Už ve čtvrtek nastoupí mužstvo k prvnímu přípravnému zápasu nové sezony na ledě Havlíčkova Brodu. Co od něj očekáváte?
 „Bude to hodně náročné, ostatně jako pokaždé proti Havlíčkovu Brodu. Ten zápas navíc přišel poměrně brzy po zahájení přípravy. Kdyby se hrálo o pár dní déle, nic by se nestalo; já osobně mám novou výstroj a brankářům přece jen chvíli trvá, než si na ni zvyknou. Zatím ale nevím, zda půjdu do branky nebo ne, to se teprve dozvíme.“

Co si vy osobně slibujete od nové sezony v barvách HC Tábor?
 „Chtěl bych se posunout v kariéře zase o krok dál a Tábor může být dobrá volba. Rozhodně se těším na diváky. V Táboře jich je na každém zápase okolo tisícovky, zatímco na David Servis chodili v podstatě jen příbuzní a známí. V tomhle směru to bude příjemná změna. Hlavně bych si ale přál, aby se nám v sezoně dařilo a dělali jsme fanouškům co nejvíc radosti.“

Profil Milana Dudáčka:
 
https://www.eliteprospects.com/player/226094/milan-dudacek      

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Ondřej Kachyňa může hrát za Tábor

  Po 08.10. |

  Druholigový tým Tábora může v probíhající sezoně nově využít služeb českobudějovického obránce Ondřeje Kachyni. Robustní bek Motoru, který už oblékal dres kohoutů v uplynulém ročníku, má po návratu z Kadaně vyřízené k Jordánu střídavé starty.

 • Dorost doma udržel jen bod

  So 29.09. |

  Extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na domácím ledě Žďáru nad Sázavou 1:2, a přišli tak v důležitém utkání o tři body. Ten čtvrtý nakonec v Táboře díky vyhranému prodloužení zůstal. O branky domácího týmu se postarali Kundrát a v prodloužení Vaněk.

 • Dorost má první extraligovou výhru!

  Čt 27.09. |

  Táborští dorostenci ve čtvrtek okusili opojnou chuť extraligového vítězství. Narodilo se na ledě Mladé Boleslavi, kde zvítězili 5:3 po prodloužení a odvezli si domů všechny čtyři body, které byly v banku. V sobotu ve 13.30 hodin hrají doma další důležitý duel s mladými žďárskými Plameny (ne tedy s Havlíčkovým Brodem, jak bylo původně chybně uvedeno - za chybu se omlouváme). 

  Více...
 • Dorost zůstal doma bez bodu

  So 22.09. |

  Dorostenecký tým Tábor podlehl v sobotním extraligovém střetnutí na domácím ledě Dukle Jihlava 2:5. Obě branyk poraženého týmu zaznamenal Suchan.  

 • Fotogalerie z vítězného derby

  Čt 20.09. |

  Průběh středečního domácího duelu táborského týmu proti rivalovi z Písku (6:1) přiblíží návštěvníkům tohoto webu také fotogalerie z dílny Hanky Grundové a Tomáše Danka.  

  Více...
Starší aktuality