DOROST B: Táborský záložní tým vykázal o víkendu padesátiprocentní úspěšnost

09.10.2018 22:54, autor: Pavel Šácha

Dorostenecký B-tým má v regionální lize za sebou další dvě zápasová vystoupení. Domácí duel s Vlašimí ověnčil vítězstvím, ale statečný boj na ledě vydatně posíleného „béčka“ Motoru mu vinou zbytečných chyb bodovou odměnu nevynesl.

HC Tábor B – HC Rytíři Vlašim 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky Tábora: Svoboda (Sedlačík), Vavřík, Vavřík (Sedlačík), Vavřík (Sedlačík).
Sestava HC Tábor B: Machálek, Havel – Šturma, Klípa, Petrásek, Adamec, Vylít, Herda, Koutenský, Sedlačík, Kolací, Svoboda, Ent, Kovaříček, Vavřík, Nedvěd, Řehoř.

 Za odvetným zápasem s vlašimskými Rytíři se ohlédl vedoucí vítězného mužstva Martin Makovec. „Věděli jsme, že pro nás Vlašim po prvním utkání na jejím ledě nebude lehký soupeř. Tentokrát kluci makali všechny tři třetiny a všichni na ledě předvedli pěkné kombinace. Ke kvalitnímu výkonu určitě přispělo nově otevřené zázemí veselského stadionu.“

 Motor Č. Budějovice B – HC Tábor B 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky Tábora: Ent, Zátopek (Koreš).
Sestava HC Tábor B: Machálek – Šturma, Klípa, Suchan, Adamec, Vylít, Herda, Koutenský, Sedlačík, Kolací, Svoboda, Ent, Kovaříček, Vavřík, Zátopek, Koreš.

V neděli vyrukoval záložní dorostenecký tým do utkání na ledě „béčka“ Motoru. Na vítěznou vlnu A-mužstva a žákovských celků 6. a 8. třídy sice jeho hráči navázat nedokázali, ale i když proti nim nastoupila poloviční sestava budějovického A-týmu,  neprodali svou kůži lacino.
 „První třetina nabídla opravdu pěkný hokej z obou stran,“ pouští se do hodnocení nedělního zápasu Martin Makovec. „Bohužel jsme se nevyhnuli individuálním chybám, které soupeř ihned potrestal. Ve druhé třetině jsme se téměř nedostali z vlastního pásma. Možná, že jsme udělali světový rekord v počtu zakázaných uvolnění a tedy i času, který strávila jedna formace na ledě. Bohužel nás to stálo dva inkasované góly. Ve třetí části jsme zmobilizovali síly a pěkným gólem Matyáše Enta se vrátili do hry. V 51. minutě jsme přidali i druhý gól a víra ve vyrovnání byla obrovská. Pak jsme ale sice umožnili soupeři hrát skoro minutu přesilovku pěti proti třem, ale přečkali jsme ji a zkusili power play. Bohužel jsme při tom dostali gól a jeli domů bez bodů. Závěrem musím konstatovat, že i když byl tentokrát Motor lepším týmem, kluci měli šanci vybojovat minimálně remízu. O cenné body se připravili vlastními chybami.“     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Vánoční dresy HCT na hokej.cz

  Pá 14.12. |

  Sobotního charitativního utkání na táborském ledě si všiml také server hokej.cz

  Více...
 • Ondřej Kachyňa hostuje v Havířově

  Pá 07.12. |

  Obránce Ondřej Kachyňa odchází z Motoru České Budějovice na měsíční hostování do klubu AZ Residomo Havířov. Pokud by měl Havířov zájem, může být navíc hostování prodlouženo do konce ledna 2019. Táborskému týmu, kde dostával výrazný prostor ve všech herních situacích, tak mladý bek  dohledné době nepomůže.

 • Neúspěšný vstup do nadstavby

  Čt 06.12. |

  Extraligoví dorostenci HC Tábor otevřeli nadstavbové boje v nejvyšší soutěži porážkou 3:8 v Mladé Boleslavi. Následně se jim nepodařilo získat ani bonusový bod z nájezdů. Dvě branky poražených kohoutů obstaral Kundrát, zbylý zásah si připsal Vaněk. Už v sobotu od 14.30 hodin hostí táborští mladíci Duklu Jihlava. 

  Více...
 • Čertovský rej na fotkách

  Po 03.12. |

  V sekci Fotogalerie najdete snímky z letošního Čertovského reje na zimním stadionu.

  Více...
 • Dorost prohrál v Pardubicích 2:10

  So 24.11. |

  Tábortí extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na východě Čech druhým Pardubicím vysoko 2:9. Záhy neuspěli ani v samostatných nájezdech. Branky poražených Jihočechů zaznamenali Suchan a Kundrát. 

Starší aktuality