DOROST B: Táborský záložní tým vykázal o víkendu padesátiprocentní úspěšnost

09.10.2018 22:54, autor: Pavel Šácha

Dorostenecký B-tým má v regionální lize za sebou další dvě zápasová vystoupení. Domácí duel s Vlašimí ověnčil vítězstvím, ale statečný boj na ledě vydatně posíleného „béčka“ Motoru mu vinou zbytečných chyb bodovou odměnu nevynesl.

HC Tábor B – HC Rytíři Vlašim 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky Tábora: Svoboda (Sedlačík), Vavřík, Vavřík (Sedlačík), Vavřík (Sedlačík).
Sestava HC Tábor B: Machálek, Havel – Šturma, Klípa, Petrásek, Adamec, Vylít, Herda, Koutenský, Sedlačík, Kolací, Svoboda, Ent, Kovaříček, Vavřík, Nedvěd, Řehoř.

 Za odvetným zápasem s vlašimskými Rytíři se ohlédl vedoucí vítězného mužstva Martin Makovec. „Věděli jsme, že pro nás Vlašim po prvním utkání na jejím ledě nebude lehký soupeř. Tentokrát kluci makali všechny tři třetiny a všichni na ledě předvedli pěkné kombinace. Ke kvalitnímu výkonu určitě přispělo nově otevřené zázemí veselského stadionu.“

 Motor Č. Budějovice B – HC Tábor B 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky Tábora: Ent, Zátopek (Koreš).
Sestava HC Tábor B: Machálek – Šturma, Klípa, Suchan, Adamec, Vylít, Herda, Koutenský, Sedlačík, Kolací, Svoboda, Ent, Kovaříček, Vavřík, Zátopek, Koreš.

V neděli vyrukoval záložní dorostenecký tým do utkání na ledě „béčka“ Motoru. Na vítěznou vlnu A-mužstva a žákovských celků 6. a 8. třídy sice jeho hráči navázat nedokázali, ale i když proti nim nastoupila poloviční sestava budějovického A-týmu,  neprodali svou kůži lacino.
 „První třetina nabídla opravdu pěkný hokej z obou stran,“ pouští se do hodnocení nedělního zápasu Martin Makovec. „Bohužel jsme se nevyhnuli individuálním chybám, které soupeř ihned potrestal. Ve druhé třetině jsme se téměř nedostali z vlastního pásma. Možná, že jsme udělali světový rekord v počtu zakázaných uvolnění a tedy i času, který strávila jedna formace na ledě. Bohužel nás to stálo dva inkasované góly. Ve třetí části jsme zmobilizovali síly a pěkným gólem Matyáše Enta se vrátili do hry. V 51. minutě jsme přidali i druhý gól a víra ve vyrovnání byla obrovská. Pak jsme ale sice umožnili soupeři hrát skoro minutu přesilovku pěti proti třem, ale přečkali jsme ji a zkusili power play. Bohužel jsme při tom dostali gól a jeli domů bez bodů. Závěrem musím konstatovat, že i když byl tentokrát Motor lepším týmem, kluci měli šanci vybojovat minimálně remízu. O cenné body se připravili vlastními chybami.“     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

Starší aktuality