DOROST: Táborští v Edenu vysoko prohráli, Lukáš Polák skončil v nemocnici

01.10.2019 01:28, autor: Pavel Šácha

Táborští dorostenci se vydali za dalšími extraligovými ostruhami na led vedoucí Slavie Praha. Domácí mužstvo v utkání splnilo roli favorita a ozdobilo své statistiky hladkým vítězstvím 8:0, zároveň si ale výrazně pošramotilo reputaci zběsilým vystoupením některých svých hráčů. Jeden z hrubých zákroků Pražanů poslal Lukáše Poláka s otřesem mozku do nemocnice.

Slavia Praha - HC Tábor

8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

Pátek, 27.9.2019 0:00 - Dorost

Branky a nahrávky: 5. Hofmann (Kvasnička, Skoupý), 18. Štancl (Vlasák, Slavíček), 24. Jokl (Vlasák, Slavíček), 34. Brummel (Novák), 38. Štancl (Slavíček, Vlasák), 40. Skoupý (Kvasnička, Hofmann), 42. Brummel (Slavíček, Hrdlička), 48. Kvasnička (Hofmann).

Rozhodčí: Vokřál - Svobodová, Hradil.   Vyloučení: 5:7 navíc Hrdlička, Skoupý 5 + OK a Jokl 10 minut OT (všichni Slavia).   Využití: 2:0   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 46

HC TÁBOR: Korytar (Prchlík) – Kofroň, Adamec, Herda, Polák, Šťastný, Bečvařík, Kohout – Cháb, Matašovský, Vaněk, Čančura, Krch, Suchan, Řehoř, Kofroň, Šimák.

René Skalický, asistent trenéra HC Tábor: „Přijeli jsme na led vedoucího mužstva skupiny se snahou odčinit domácí debakl s Mountfieldem. Dobře jsme i začali a disciplinovanou obranou jsme drželi soupeře v uctivé vzdálenosti od naší brány, bohužel jsme ale vlastní neukázněností v obraně opět nabídli soupeři dvě tutovky, které proměnil. Ve druhé třetině jsme se znovu zvedli. Inkasovali jsme sice třetí gól, ale pak jsme měli dva tutové góly na hokejkách, bohužel bez úspěchu. Dostali jsme se do letargie a skóre postupně narůstalo až na konečných 8:0. Za rozhodnutého stavu soupeř deset minut před koncem značně přitvrdil a nepochopitelně nám po nečekaných dohráních zranil tři hráče, z nichž Lukáš Polák skončil v nemocnici s otřesem mozku. Díky vyloučením soupeřů do konce utkání a našim následným přesilovkám už se skóre nezměnilo, neboť jsme si v nich ani my žádné tutovky nevytvořili.“