K Jordánu míří obránce Dominik Havelka. „Tábor? Moc se na to těším,“ prozradil

29.05.2019 00:20, autor: Pavel Šácha

Táborští druholigoví hokejisté už mají za sebou téměř polovinu programu své letní přípravy. Pokračují také práce na skladbě kádru pro nadcházející mistrovský ročník. Z jejího zákulisí vyvřela v tomto týdnu na povrch zpráva o další nové posile zadních řad.

K Jordánu míří obránce Dominik Havelka. „Tábor? Moc se na to těším,“ prozradil


Po již avizovaném příchodu Václava Berana z Letňan má k Jordánu namířeno také exkladenský obránce Dominik Havelka, jenž patřil v uplynulé sezoně k pevným článkům defenzívy jabloneckých Vlků.

Zanedlouho dvaadvacetiletý hokejista udělal své první hokejové krůčky ve stařičké hale Nikolajka v dresu Slavoje Zbraslav, odkud se v šesté třídě přestěhoval do Kladna. Přes úspěšné působení v juniorce Rytířů si ho trenér Miloslav Hořava vytáhl do přípravy A-týmu a v jednom případě zasáhl do prvoligového utkání Kladna. Podstatně výraznější zkušenost se seniorským hokejem nabral Dominik Havelka o patro níž. Po třech startech v Sokolově strávil kompletní sezonu v týmu Řisut a v uplynulém ročníku působil právě u Nisy.
 V nadcházející druholigové sezoně by mladý bek rád dělal radost táborským hokejovým fandům. „Hodně jsem o nich slyšel, a to byl také jeden z impulsů, proč jsem si vybral právě Tábor,“ prohlásil v následujícím rozhovoru.

Prozraďte, jakou cestou se ubírala vaše cesta k budoucímu angažmá v Táboře?
 V uplynulé sezoně jsem byl v Jablonci, ale tam došlo ke změnám na vedoucích pozicích v klubu, takže jsem hledal jinou cestu. V první fázi mne oslovil Adam Petřík (v táborském klubu pomáhá s tréninkem brankářů – pozn. aut.), se kterým jsem hrál, a dodneška jsme velcí kamarádi. Později jsem se sešel s panem Volenou (manažer HC Tábor) a popovídali jsme si blíže o podmínkách i dalších věcech. Před touto sezonou se mi sešlo víc nabídek, což mne potěšilo, ale Tábor mi z nich nakonec vyšel nejlépe. Do přípravy bych se měl zapojit v srpnu na ledě a už se na to moc těším.

Měl jste táborský hokej z minulých let v povědomí?
 Moc toho nebylo. V mládežnických soutěžích jsme se s táborskými týmy potkávali, ale ve druhé lize jsme v Řisutech i Jablonci Tábor míjeli. Samozřejmě jsem se o něm snažil získat co nejvíc informací. Vím, že poslední sezona mu sice moc nevyšla, ale ty předchozí měl výborné. Bavili jsme se o tom, jak by měl být tým pro novou sezonu poskládaný, a zaujalo mne to. Určitě budeme chtít udělat společně všechno pro to, abychom byli úspěšní.

Mluvil jste ale také o dalším faktoru, který při vašem rozhodování sehrál svou roli…
 Je to tak. Hodně jsem slyšel o táborských fanoušcích, a to byl také jeden z impulsů, proč jsem si vybral Tábor. Rozhodně jsem nechtěl jít někam, kde se hraje hokej v divadelní atmosféře. Člověka to pak mnohem víc baví, když chodí hodně lidí a fandí.

Kdybyste se měl táborským hokejovým příznivcům představit, jaký jste typ hráče?
 Hodnotit sám sebe je těžké... Jsem obránce, který si rád zaútočí a podpoří ofenzívu. To je taková moje základní charakteristika, ale prvořadé u obránců samozřejmě je, aby hráli spolehlivě. Snažím se pro tým vždycky udělat maximum a nemám problém padnout do střely, když je potřeba.

S jakými plány půjdete do nové sezony v táborském dresu?
 Hlavním cílem je, aby se dařilo týmu, dělali jsme lidem radost a dostali jsme se do play-off. Tam už začíná nová soutěž a může se stát cokoliv. Například s Jabloncem jsme v minulé sezoně odehráli výbornou základní část, ale hned v prvním kole jsme vypadli s Mostem. Platí to samozřejmě i naopak. Z osobního hlediska bych rád svojí hrou uspokojil sebe, trenéra i diváky.

Profil Dominika Havelky:
https://www.eliteprospects.com/player/194988/dominik-havelka 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
Starší aktuality