K Jordánu míří obránce Dominik Havelka. „Tábor? Moc se na to těším,“ prozradil

29.05.2019 00:20, autor: Pavel Šácha

Táborští druholigoví hokejisté už mají za sebou téměř polovinu programu své letní přípravy. Pokračují také práce na skladbě kádru pro nadcházející mistrovský ročník. Z jejího zákulisí vyvřela v tomto týdnu na povrch zpráva o další nové posile zadních řad.

K Jordánu míří obránce Dominik Havelka. „Tábor? Moc se na to těším,“ prozradil


Po již avizovaném příchodu Václava Berana z Letňan má k Jordánu namířeno také exkladenský obránce Dominik Havelka, jenž patřil v uplynulé sezoně k pevným článkům defenzívy jabloneckých Vlků.

Zanedlouho dvaadvacetiletý hokejista udělal své první hokejové krůčky ve stařičké hale Nikolajka v dresu Slavoje Zbraslav, odkud se v šesté třídě přestěhoval do Kladna. Přes úspěšné působení v juniorce Rytířů si ho trenér Miloslav Hořava vytáhl do přípravy A-týmu a v jednom případě zasáhl do prvoligového utkání Kladna. Podstatně výraznější zkušenost se seniorským hokejem nabral Dominik Havelka o patro níž. Po třech startech v Sokolově strávil kompletní sezonu v týmu Řisut a v uplynulém ročníku působil právě u Nisy.
 V nadcházející druholigové sezoně by mladý bek rád dělal radost táborským hokejovým fandům. „Hodně jsem o nich slyšel, a to byl také jeden z impulsů, proč jsem si vybral právě Tábor,“ prohlásil v následujícím rozhovoru.

Prozraďte, jakou cestou se ubírala vaše cesta k budoucímu angažmá v Táboře?
 V uplynulé sezoně jsem byl v Jablonci, ale tam došlo ke změnám na vedoucích pozicích v klubu, takže jsem hledal jinou cestu. V první fázi mne oslovil Adam Petřík (v táborském klubu pomáhá s tréninkem brankářů – pozn. aut.), se kterým jsem hrál, a dodneška jsme velcí kamarádi. Později jsem se sešel s panem Volenou (manažer HC Tábor) a popovídali jsme si blíže o podmínkách i dalších věcech. Před touto sezonou se mi sešlo víc nabídek, což mne potěšilo, ale Tábor mi z nich nakonec vyšel nejlépe. Do přípravy bych se měl zapojit v srpnu na ledě a už se na to moc těším.

Měl jste táborský hokej z minulých let v povědomí?
 Moc toho nebylo. V mládežnických soutěžích jsme se s táborskými týmy potkávali, ale ve druhé lize jsme v Řisutech i Jablonci Tábor míjeli. Samozřejmě jsem se o něm snažil získat co nejvíc informací. Vím, že poslední sezona mu sice moc nevyšla, ale ty předchozí měl výborné. Bavili jsme se o tom, jak by měl být tým pro novou sezonu poskládaný, a zaujalo mne to. Určitě budeme chtít udělat společně všechno pro to, abychom byli úspěšní.

Mluvil jste ale také o dalším faktoru, který při vašem rozhodování sehrál svou roli…
 Je to tak. Hodně jsem slyšel o táborských fanoušcích, a to byl také jeden z impulsů, proč jsem si vybral Tábor. Rozhodně jsem nechtěl jít někam, kde se hraje hokej v divadelní atmosféře. Člověka to pak mnohem víc baví, když chodí hodně lidí a fandí.

Kdybyste se měl táborským hokejovým příznivcům představit, jaký jste typ hráče?
 Hodnotit sám sebe je těžké... Jsem obránce, který si rád zaútočí a podpoří ofenzívu. To je taková moje základní charakteristika, ale prvořadé u obránců samozřejmě je, aby hráli spolehlivě. Snažím se pro tým vždycky udělat maximum a nemám problém padnout do střely, když je potřeba.

S jakými plány půjdete do nové sezony v táborském dresu?
 Hlavním cílem je, aby se dařilo týmu, dělali jsme lidem radost a dostali jsme se do play-off. Tam už začíná nová soutěž a může se stát cokoliv. Například s Jabloncem jsme v minulé sezoně odehráli výbornou základní část, ale hned v prvním kole jsme vypadli s Mostem. Platí to samozřejmě i naopak. Z osobního hlediska bych rád svojí hrou uspokojil sebe, trenéra i diváky.

Profil Dominika Havelky:
https://www.eliteprospects.com/player/194988/dominik-havelka 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
Starší aktuality