K Jordánu v sobotu přijede první návštěva z Moravskoslezského kraje: HK Nový Jičín

05.10.2018 21:38, autor: Pavel Šácha

Fandové táborského hokeje prožijí v sobotu neobvyklý den. Nejenže se mohou díky plánované autogramiádě naživo setkat s několika významnými osobnostmi českého sportu, ale zároveň v rámci 7. kola druhé ligy poznají zcela nového soupeře domácích kohoutů. K Jordánu zavítá až z Nového Jičína a půjde o první přímý střet soupeřů z jižní a východní skupiny třetí nejvyšší soutěže. Úvodní vhazování padne v 18 hodin.

K Jordánu v sobotu přijede první návštěva z Moravskoslezského kraje: HK Nový Jičín


Hosté z vyhlášeného města klobouků představují pro táborské mužstvo velkou neznámou, ale dá se předpokládat, že to samé platí i z opačného pohledu. Reprezentanti klubu, který byl založený bezprostředně po druhé světové válce a vyznává stejně jako Tábor modro-bílé barvy, patří k tradičním účastníkům druhé ligy, ale na výrazný úspěch stále čekají. V uplynulém ročníku provázel Tábor i novojičínské Ďábly totožný osud. V tabulkách svých skupin obsadili po základní části shodně 5. místo a pro oba skončila pouť vyřazovacími boji už v prvním kole.

Pár vět o soupeři

Slezané vstoupili do nového ročníku vcelku slibně a po šesti odehraných zápasech jsou čtvrtí s deseti body na kontě. Sezonu zahájili domácí porážkou 2:3 po nájezdech od Valašského Meziříčí a následně prohráli
na ledě neoblíbeného soupeře z Kopřivnice 1:4. Hned vzápětí ale nastartovali lichotivou sérii tří výher; doma porazili silný Šumperk (3:2),
o pár dní později loupili u dalšího ambiciózního týmu v Hodoníně (4:3)
a před necelými pěti stovkami svých příznivců si poradili i s Orlovou (5:2). Celek Nového Jičína poté rozehrál výtečně i duel v hájemství opavského Slezanu, ale nejtěsnější vedení neuhájil a domů cestoval s porážkou 1:2.

 Bývalý hráč a současný kouč Ďáblů Petr Macháček má letos k dispozici velmi mladý kádr s věkovým průměrem těsně nad 22 let. Dvěma nejstarším obráncům je 24 let, „matadorem“ týmu je pak teprve devětadvacetiletý forvard Pavel Zedník. Současná druholigová ekipa klubu, který vychoval například dlouholetého hráče NHL Rostislava Kleslu či zkušeného extraligistu Davida Květoně, nemá ve svém středu žádnou výraznější hvězdu, což ovšem neznamená, že by měla nouzi o kvalitu.
 V brance Novojičínští spoléhají na třineckého Jana Hlaváče, který coby hráč Frýdku-Místku nastoupil loni proti Táboru v barvách Pelhřimova. V roli soupeře už se popasoval s táborskými hokejisty také mladý útočník David Michel, jenž strávil poslední roky v Plzni (posbíral i 5 extraligových startů), ale hájil též barvy druholigových Klatov. Poslední dvě sezony strávil ve čtvrté nejvyšší německé soutěži. Nebezpečný umí být pro soupeře Jakub Lehečka, jenž to dokazoval i loni v Šumperku (11+14) a letos zaujal dvaadvacetiletý Lukáš Motloch, hráč Frýdku-Místku, který ve třech startech za Nový Jičín zapsal 3 góly a 1 přihrávku. Loni nejproduktivnější hráč moravského celku Robin Gebauer (17+17) už na současné soupisce týmu nefiguruje.

Z táborské šatny

Domácí tým měl týden na to, aby se oklepal a ponaučil z vysoké porážky 1:8 na ledě Žďáru nad Sázavou. Její vinou setrvali táborští hráči v tabulce na 4. místě za odskočenou trojicí Žďár, Havlíčkův Brod a za Pískem, který má k dobru bod.

 U Sázavy nakonec nenaskočil do hry zkušený Lukáš Květoň, který už se ale po nemoci objevil na tréninku. Zpátky už je po nemoci také další útočník Kryštof Hrala a rekonvalescenti Marcel Dvořák a Radim Škrdleta, dva posledně jmenovaní ale ještě do boje nezasáhnou.

 O tom, jak se Táborští dokážou vypořádat s prvním protivníkem z moravské skupiny, se mohou sportovní příznivci přesvědčit na vlastní oči. Právě o jejich podporu se bude chtít domácí mužstvo v cestě za potřebným bodovým ziskem.       

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

Starší aktuality