Kohouti se vrací zvesela a postupují do kvalifikace o první ligu! Ale byly to nervy!

31.03.2015 00:33, autor: Jiří Jelínek

HC Kobra Praha - HC Tábor

4:5sn (1:0, 1:3, 2:1 - 0:0)

Pondělí, 30.3.2015 18:00 - Muži

Branky a nahrávky: 19. Borovanský (Jakeš, Verbík), 33. Jakeš (Borovanský), 59. Pohl (Kocman, Cafourek), 60. Pohl (Cafourek) - 22. Matušík (Mařík), 25. Matušík (Mařík), 30. Mařík (Matušík, Březina), 45. Seidl (Krätzer), rozh. nájezd Krätzer

Rozhodčí: Šindler Vladimír, Svoboda Roman - Jelínek David, Brejcha Tomáš   Vyloučení: 4:7   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 0:1   Průběžné skóre: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5   Střely: 28:44   Diváci: 612

HC KOBRA PRAHA: Bílek (Krch) - Cafourek, Ton, Švaříček, Verbík, Pohl - Slanina, Borovanský, Čurda, Kocman, Jakeš, Půlpán, Malý, Paris, Kalla, Strnad

HC TÁBOR: Klestil (Panec) - Černý, Havran, Kanov, Kolomý, Heršálek, Dvořák, Hájek, Hlaveš - Kellner, Krätzer, Seidl - Březina, Matušík, Mařík - Šimák, Boháč, Zayml (33. Blažek) - Pechánek

Zdravě namotivovaní odjeli hráči Tábora k rozhodujícímu utkání na pražském Braníku. V autobuse běžel seriál Okresní přebor a o dobrou náladu bylo postaráno. To se přeneslo i na ledovou plochu, protože od začátku utkání na Kobře panovali hosté. A ti si také vynutili první přesilovou hru zápasu, ale i přes několik slibných šancí zůstával stav 0:0. Pražané zahrozili až po polovině první periody, kdy pelášil sám na Klestila Slanina, ale táborský brankář se zaskvěl. Tábor byl i nadále aktivnější a nedovoloval domácím téměř nic, přesto si však neodpustil vyloučení Kellnera a to potrestal Michal Borovanský - 1:0. Poměr střel v první třetině: 7:10

Do druhé části hry vstoupili hosté jako uragán a už za minutu bylo srovnáno. Matušík dostal chytrou nahrávku od Maříka a nadvakrát překonal sparťanského brankáře Bílka - 1:1. Během první deseti minut druhé třetiny vstřelili Táboráci, hnáni svými skvělými fanoušky, další dvě branky. U první byl opět velice agilní Matušík, kterému opět přihrál Mařík. Pro táborského kapitána už nebyl problém nadvakrát zasunout touš do téměř odkryté klece - 1:2. O chvíli později se role prohodili a pěknou akci zakončil prozměnu Martin Mařík po asistenci Matušíka - 1:3. S akciemi Tábora to v tuto chvíli vypadalo velice slibně, pak ale přišla chyba na útočné modré čáře a Jiří Jakeš se trefil po krásném pasu Jiřího Borovanského - 2:3. V tomto okamžiku se hra opticky vyrovnala a oba soupeři si dávali pozor na zbytečné chyby. Obrovskou šanci měl pouze David Kellner, ten ale tváří v tvář Bílkovi neuspěl. Poměr střel ve druhé třetině: 8:19

Do poslední části základní hrací doby vstupovali hosté obezřetně, už z důvodu pokračujícího oslabení po faulu Jakuba Matušíka. Oslabení přestáli a když už přišlo další, sami vstřelili branku. Jakub Krätzer s Radkem Seidlem, po střele prvního jmenovaného, vytvořili tlak na brankovišti a táborský rychlík Seidl mohl slavit - 2:4. I další oslabení Kohouti přestáli bez úhony a zdálo se, že je dvě minuty před koncem utkání od postupu dělí pouze "formalita". Ale opak byl pravdou. 1:40 před koncem třetí třetiny totiž krásně zatáhl puk Kocman a předložil jej na hůl aktivního obránce Jana Pohla a ten se z mezikruží trefil přesně - 3:4. Domácí nápor pokračoval a pouhých šestnáct vteřin před třetí sirénou bylo srovnáno. Střela od modré čáry se šťastně odrazila opět na hůl Pohla a ten měl před sebou prázdnou klec - 4:4. Poměr střel ve třetí třetině: 11:10

V prodloužení se oba celky snažili hlavně neinkasovat a žádný vážnější vzruch k vidění nebyl. Největší příležitost měl Kellner, který z mezikruží nastřelil jen břevno Bílkovy branky. Ani přesilová hra Tábora 4 na 3 branku nepřinesla a šlo se na samostatné nájezdy. Poměr střel v prodloužení: 4:5

V nich se zaskvěli všichni tři exekutoři Tábora a i táborský fantóm Tomáš Klestil v brance. Za Tábor proměnili Boháč, Krätzer i Matušík, kdežto za domácí pouze Borovanský, a když Jiří Jakeš neproměnil svůj pokus...bylo dobojováno!!

Táborští hokejisté spolu se svými vynikajícími fanoušky postupují do kvalifikace o první ligu, kde se utkají se Sokolovem a vítězem skupiny Východ - Přerovem. Na Moravu se Kohouti vypraví už tento čtvrtek a čeká je jistě bouřlivá atmosféra. Finálová utkání v Přerově byla vyprodaná (3000 diváků). Doma se Vám představí v pondělí (Sokolov) a hned ve středu (Přerov).

• Táborská reprezentační stopa

St 31.01. |

V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.