Model druhé ligy už čeká jen na schválení. Soutěž si zahrají Číňané, chybí Orlová

10.06.2019 13:58, autor: Pavel Šácha

Kluby druhé hokejové ligy v České republice obdržely v pondělí od svazu prvotní materiály k novému ročníku soutěže. Nechybí v nich plánované rozdělení do skupin, termíny jednotlivých kol ani další informace. Podstatné je, že vše ještě čeká na čtvrteční definitivní schválení výkonného výboru ČSLH.

Model druhé ligy už čeká jen na schválení. Soutěž si zahrají Číňané, chybí Orlová


Jisté je, že přihlášku do nové druholigové sezony nepodaly kluby z Orlové a Českého Těšína, který si původně vybojoval právo účasti v republikové soutěži v kvalifikaci proti Jindřichovu Hradci. Naproti tomu návrat do ligových vod hlásí Příbram, která si pořídila licenci od Letňan, a na svůj start ve vyšší soutěži reflektoval i nováček z Nové Paky. Úplnou a přelomovou novinkou je bezesporu účast čínského týmu China Golden Dragon, jehož domovským stánkem by měl být podle dohody zimní stadion v Berouně.

Právě čínský výběr by se měl podle navrhovaného rozdělení 27 týmů do tří skupin představit i táborským fanouškům. Nabyde-li návrh platnosti, zahrají si kohouti ve své skupině i s mužstvy Kolína, Nymburka, Kobry Praha, Příbrami, Klatov, Písku a David servisu České Budějovice,

Další navrhované skupiny

Jablonec nad Nisou, Děčín, Řisuty, Mostečtí lvi, Bílina, Vrchlabí, Nová Paka, Trutnov, Dvůr Králové.

Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Moravské Budějovice, Šumperk, Opava, Hodonín, Kopřivnice, Nový Jičín, Valašské Meziříčí.

Ssytém soutěže počítá se čtyřkolovou podobou základní části. Dva nejlepší týmy z každé skupiny by zamířily přímo do semifinále, kde by je doplnili vítězové sérií mužstev ze 3. - 6. místa. Anabáze China Golden Dragon má skončit už 31. ledna a play-off se tohoto týmu netýká. Sestupovat se ze druhé ligy tentokrát nebude.  

Definitivní podobě a systému soutěže se budeme věnovat po schválení navrhovaného modelu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Nová anketa na webu

  Pá 20.09. |

  Na hlavním panelu  tohoto webu můžete až do pátku 27. září tipovat umístění táborského mužstva po základní části. Jak moc kohoutům věříte?

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

  Více...
 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

Starší aktuality