Nejsilnějším zážitkem byl zahajovací ceremoniál, říká jeden z olympioniků Martin Kundrát

12.02.2018 23:50, autor: Pavel Šácha

V podstatě jen pár týdnů před seniorským reprezentačním výběrem České republiky si užili atmosféru olympiády mladí hráči HC Tábor. Konala se v Pardubickém kraji a v nejrůznějších zimních i doplňkových sportech v ní bojovali talentovaní sportovci ze všech republikových krajů.


Táborský klub měl na VIII. hrách zimní olympiády dětí a mládeže sedmičlenné zastoupení. V rychlobruslení hájil barvy jihočeské reprezentace David Kupka, v hokejovém turnaji bojovala šestice Adam Eremiáš, Marek Janda, Karel Křepelka, Jan Nevšímal, David Šrubař a Martin Kundrát.
 Právě posledně jmenovaný hráč táborského mladšího dorostu se ve zkratce ohlédl za atmosférou, která tuto mimořádně sledovanou akci mladých sportovců provázela.

V olympijském turnaji jste skončili mezi čtrnácti výběry devátí. Jak jste s tímto umístěním spokojeni?
 „Výsledek, kterého jsme dosáhli, není špatný, ale určitě se dalo uhrát víc. Hlavně vstup do turnaje se  nám moc nepovedl, hned první zápas s Jihomoravským krajem jsme hlavně vlastními chybami soupeři doslova darovali. Ve druhém zápase nás čekal pozdější finalista olympijského turnaje, výběr Moravskoslezského kraje. S tím jsme sice odehráli velmi vyrovnané a napínavé utkání, ale skončilo naší prohrou 1:2.“

Můžeš v krátkosti popsat atmosféru a průběh her?
 „Bylo to naprosto skvělé. Setkali jsme se s mnoha sportovci z ostatních krajů a různých sportovních odvětví. Překvapila nás vysoká návštěvnost diváků v hledišti, kteří parádně fandili.“

Jaký byl tvůj nejsilnější zážitek z olympiády?
 „Zážitků mám hodně, ale tím nejsilnějším se pro mě, a asi i pro kluky stal zahajovací ceremoniál. Nastupovali jsme v jednotném oblečení pro celý Jihočeský kraj, a musím říct, že se povedlo. Šli jsme za naším vlajkonošem Radkem Ťoupalem, bývalým hokejovým reprezentantem České republiky. S olympijským ohněm dobruslil Tomáš Verner a zahájení také vysílala živě ČT Sport, stejně jako některá utkání.“

Promítla se olympiáda do tvých dalších plánů? ‚
 „Byl jsem vlastně rád, že se konala na konci pololetí a ve škole nebyl takový fofr. Chodím totiž do 9. třídy a na jaře mě čekají přijímačky na střední školu. Takže vedle hokeje se teď musím více věnovat učení a škole.“

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ZEMŘEL PAN MIROSLAV VÍCH

  Út 15.05. |

  Po dlouhé těžké nemoci zemřel v pondělí 13. května ve věku 82 let pan Miroslav Vích, dlouholetý masér HC Tábor, vynikající a neúnavný sportovec, a do poslední chvíle i velký fanda táborského hokeje. Klub HC Tábor vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast. Čest jeho památce!

 • Táborští mladíci ve Švýcarsku

  Čt 29.03. |

  Mladí hokejisté HC Tábor se ve středu vypravili reprezentovat klubové barvy na turnaj kategorie U15 do švýcarského Yverdonu.  Tradiční pozvání přijali od odchovance HC Tábor Jiřího Rambouska, který ve švýcarském klubu působí jako trenér.

 • Mostečtí Lvi a Studénka do II. ligy (?)

  Pá 16.03. |

  Třetí nejvyšší soutěž už zná jména klubů, které mohou využít právo postupu z krajských vod. Po odřeknutí řady vítězů krajských soutěží včetně jihočeských Strakonic svaz zrušil kvalifikaci o druhou ligu. Jedinými týmy, které reflektovaly na možnost usilovat o republikovou soutěž, byl celek Mosteckýh Lvů a moravský HC Studénka.   

 • VÝJEZD DO KLATOV

  Po 05.02. |

  Fanoušci HC Tábor pořádají autobosuový zájezd na sobotní utkání do Klatov. Čas odjezdu od zimního stadionu bude upřesněn, cena činí přibližně 150 Kč. Zájemci o místo v autobuse se mohou hlásit formou SMS zprávy na telefonním čísle 722 09 72 99, a to do středeční 22. hodiny. Počet volných míst je 20, výjezd se uskuteční pouze při naplnění 75% kapacity. Informace obdrží přihlášení v SMS zprávě.    

 • Hráči HC Tábor na olympiádě!

  Po 29.01. |

  V Pardubickém kraji se v tomto týdnu rozhořely boje v rámci VIII. zimních her olympiády dětí a mládeže České republiky. V barvách hokejové reprezentace Jihočeského kraje má početnou kolonii také klub HC Tábor. Její zájmy hájí na východě Čech hned šestice Kohoutů, jmenovitě Adam Eremiáš, Marek Janda, Karel Křepelka, Martin Kundrát, Jan Nevšímal a David Šrubař. Na soupisce týmu nechybějí ani extáborští Oliver Šatný (Chomutov) a Dominik Brouček (Motor ČB). A konečně v rychlobruslení bude bojovat za svůj kraj další mladý hokejista Tábora David Kupka.   

Starší aktuality