Poslední štace na ledě soupeřů zavede táborské hráče do Valašského Meziříčí

09.02.2019 01:33, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté vyrazí v sobotu ráno na svou poslední výpravu v letošním kostrbatém ročníku druhé ligy. Jejím cílem se stane zimní stadion ve Valašském Meziříčí. Duel s domácími Bobry začne v 17 hodin.

Poslední štace na ledě soupeřů zavede táborské hráče do Valašského Meziříčí


Vizitka soupeře

Soupeř z Beskyd se aktuálně řadí k nejsilnějším týmům na druholigové scéně. Od poloviny prosince stihl dvě pětizápasové vítězné série, které od sebe oddělily jen domácí porážky od Havlíčkova Brodu a Písku. S nepořízenou odešlo ze zápasů proti Bobrům hned několik renomovaných mužstev. Havlíčkův Brod od nich doma v Kotlině vyfasoval debakl 0:5, Moravské Budějovice si z Valašska odvezly hladkou porážku 2:6 a ze Žďáru nad Sázavou odcizili svěřenci trenéra Weintritta dva body za výhru 5:4 po prodloužení.
 Vzhledem k těmto výsledkům není divu, že si celek z Valašského Meziříčí hoví na 3. místě skupiny Východ za dvojicí Šumperk, Hodonín. Na druhého z obou ambiciózních favoritů navíc ztrácí jediný bod.

Produktivita Valachů má svého lídra v hrajícím manažerovi klubu Petru Dvořákovi, jenž posbíral už 40 bodů za 15 branek a 25 asistencí. O šest bodů pozadu je Rostislav Vaněk se 34 body (13+21). Fenoménem je bezesporu Michal Žák, jenž coby obránce připojil ke svým 8 brankám úctyhodných 25 gólových přihrávek a drží si pozici třetího nejproduktivnějšího hráče týmu. Už tak kvalitní mužstvo se navíc na sklonku přestupního období posílilo o další kvalitní forvardy Tomáše Vávru (ve 2 utkáních 3+2) a Josefa Fojtíka (2, 0+3)
 Obrovskou kvalitu a zkušenost mají Bobři na brankářském postu. Michal Šurý a dvojnásobně vytížený Jiří Slovák patří už pěknou řádku let ke gólmanským ikonám moravské části druhé ligy. Do trojice je navíc doplňuje velezkušený Lukáš Plšek, který byl v převážné části své kariéry živým inventářem vsetínské hokejové družiny. Zajímavé je, že barvy Valmezu poprvé hájil už před čtrnácti lety (!).

První vzájemný zápas

Hokejisté z Valašského Meziříčí se stali hosty předvánočního utkání v Táboře, které mívá už tradičně charitativní ráz. Sváteční atmosféra je ale nikterak neuchvátila a domácí hráče i diváky rozesmutnili svým vítězstvím v poměru 5:2. Těsný náskok přitom zpečetili dvěma góly až v posledních deseti minutách.

Z táborské šatny

Táborský soubor ve středu mocnil smutná ráz letošní sezony a přivezl si bolestnou porážku 2:4 z ledu svého píseckého rivala. K úspěšnému výsledku jim v něm nakonec nepomohla ani pomoc čtyř prvoligových pendlů.
 Do sobotního střetnutí by mohl vyrukovat jediný z nich, a to obránce Ondřej Kachyňa. Při mnoha dlouhodobých zdravotních absencích, ke kterým přibyly strasti obránců Luboše Adama a Marcela Dvořáka, tak pomůže trenérům v poskládání tří kompletních formací. Po delší době do nich naskočí i bek David Košař.

Ve výpravě už bude stejně jako v případě píseckého derby chybět gólman Milan Dudáček, který se na sklonku sezony rozhodl své působení v táborských barvách ukončit.             

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

 • ANKETA NA WEBU

  Út 06.08. |

  Ve spodní části titulní strany tohoto webu najdete novou anketu na téma přípravy druholigového A-týmu. Týká se jeho předsezónních zápasových vystoupení.

 • Lukáš Sladkovský míří do Anglie

  Čt 11.07. |

  Útočník Lukáš Sladkovský, který v uplynulé druholigové sezoně hájil i barvy HC Tábor, se o místo v kádru prvoligové Slavie, se kterou trénoval, rvát nebude. Podle serveru hokej.cz zamíří jeho budoucí kroky do Anglie, kde bude hájit barvy týmu Raiders IHC Romford.  

 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

Starší aktuality