Poslední štace na ledě soupeřů zavede táborské hráče do Valašského Meziříčí

09.02.2019 01:33, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté vyrazí v sobotu ráno na svou poslední výpravu v letošním kostrbatém ročníku druhé ligy. Jejím cílem se stane zimní stadion ve Valašském Meziříčí. Duel s domácími Bobry začne v 17 hodin.

Poslední štace na ledě soupeřů zavede táborské hráče do Valašského Meziříčí


Vizitka soupeře

Soupeř z Beskyd se aktuálně řadí k nejsilnějším týmům na druholigové scéně. Od poloviny prosince stihl dvě pětizápasové vítězné série, které od sebe oddělily jen domácí porážky od Havlíčkova Brodu a Písku. S nepořízenou odešlo ze zápasů proti Bobrům hned několik renomovaných mužstev. Havlíčkův Brod od nich doma v Kotlině vyfasoval debakl 0:5, Moravské Budějovice si z Valašska odvezly hladkou porážku 2:6 a ze Žďáru nad Sázavou odcizili svěřenci trenéra Weintritta dva body za výhru 5:4 po prodloužení.
 Vzhledem k těmto výsledkům není divu, že si celek z Valašského Meziříčí hoví na 3. místě skupiny Východ za dvojicí Šumperk, Hodonín. Na druhého z obou ambiciózních favoritů navíc ztrácí jediný bod.

Produktivita Valachů má svého lídra v hrajícím manažerovi klubu Petru Dvořákovi, jenž posbíral už 40 bodů za 15 branek a 25 asistencí. O šest bodů pozadu je Rostislav Vaněk se 34 body (13+21). Fenoménem je bezesporu Michal Žák, jenž coby obránce připojil ke svým 8 brankám úctyhodných 25 gólových přihrávek a drží si pozici třetího nejproduktivnějšího hráče týmu. Už tak kvalitní mužstvo se navíc na sklonku přestupního období posílilo o další kvalitní forvardy Tomáše Vávru (ve 2 utkáních 3+2) a Josefa Fojtíka (2, 0+3)
 Obrovskou kvalitu a zkušenost mají Bobři na brankářském postu. Michal Šurý a dvojnásobně vytížený Jiří Slovák patří už pěknou řádku let ke gólmanským ikonám moravské části druhé ligy. Do trojice je navíc doplňuje velezkušený Lukáš Plšek, který byl v převážné části své kariéry živým inventářem vsetínské hokejové družiny. Zajímavé je, že barvy Valmezu poprvé hájil už před čtrnácti lety (!).

První vzájemný zápas

Hokejisté z Valašského Meziříčí se stali hosty předvánočního utkání v Táboře, které mívá už tradičně charitativní ráz. Sváteční atmosféra je ale nikterak neuchvátila a domácí hráče i diváky rozesmutnili svým vítězstvím v poměru 5:2. Těsný náskok přitom zpečetili dvěma góly až v posledních deseti minutách.

Z táborské šatny

Táborský soubor ve středu mocnil smutná ráz letošní sezony a přivezl si bolestnou porážku 2:4 z ledu svého píseckého rivala. K úspěšnému výsledku jim v něm nakonec nepomohla ani pomoc čtyř prvoligových pendlů.
 Do sobotního střetnutí by mohl vyrukovat jediný z nich, a to obránce Ondřej Kachyňa. Při mnoha dlouhodobých zdravotních absencích, ke kterým přibyly strasti obránců Luboše Adama a Marcela Dvořáka, tak pomůže trenérům v poskládání tří kompletních formací. Po delší době do nich naskočí i bek David Košař.

Ve výpravě už bude stejně jako v případě píseckého derby chybět gólman Milan Dudáček, který se na sklonku sezony rozhodl své působení v táborských barvách ukončit.             

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
 • ŽIhadla hrát druhou ligu nebudou (?)

  Čt 21.02. |

  Z mapy druholigových mužstev pro nacházející mistrovský ročník téměř s určitostí zmizí Moravské Budějovice. Důvod? Majitel klubu Zdeněk Stojánek prodal licenci do jiného města. Pravděpdobně se jedná o Znojmo, které by mělo končit v mezináordní EBEL ligy a vrátit se do českých hokejových vod.

  Více...
 • Fotogalerie z Kopřivnice

  Po 04.02. |

  Tomáš Danko pro vás připravil bohaté menu snímků ze sobotního zápasu táborského týmu v Kopřivnici.

  Více...
 • Tábor může využít Ondřeje Šulka

  St 30.01. |

  Ve zbytku letošní druholigové sezony může mužstvo HC Tábor využít služeb útočníka Ondřeje Šulka. Českobudějovický forvard ve službách SK Kadaň má do Tábora, za který už v minulé sezoně několikrát nastoupil, vyřízené střídavé starty. Stejné je to i v případě univerzála Tomáše Hajiče, který se do kádru kadaňských Trhačů přesunul v průběhu sezony právě od Jordánu.   

Starší aktuality