Příprava na suchu je v polovině. "Kluci tomu dávají opravdu hodně," těší trenéry

31.05.2019 23:27, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté v tomto týdnu zapečetili první polovinu suché přípravy před novou druholigovou sezonou. Za sebou mají necelý měsíc tradiční dřiny a před sebou stejně dlouhé a výživné období, z jehož fondu by měli čerpat síly na startu nového mistrovského ročníku.

Příprava na suchu je v polovině. "Kluci tomu dávají opravdu hodně," těší trenéry


Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech si ve svých plánech odškrtli všechny položky, které před hráče v uplynulých týdnech postavili. „Občas nám nepřálo počasí, ale s tím se musí počítat. Všechno, co jsme si předsevzali, jsme zatím splnili,“ informuje hlavní kouč kohoutů Arpád Györi. Pochvalnými slovy zahrnul i přístup hráčů, kteří se ke společné přípravě čtyřikrát v týdnu scházejí.
 „Kluci tomu dávají opravdu hodně a s tím, jak pracují, jsme zatím spokojení. Někteří hráči mají individuální plán, jiní museli přizpůsobit účast na trénincích studijním povinnostem. Ti, kteří zrovna trénovali, ale pokaždé makali naplno,“ ocenil úsilí svých oveček táborský lodivod.
 V červnových dnech se plnění tréninkových plánů pochopitelně ještě vystupňuje. „Některým klukům už skončily povinnosti ve škole a zapojí se naplno, objevit by se mohli už na suchu i někteří noví hráči,“ nechal se slyšet Arpád Györi.

Tréninkové dávky táborské družiny polykají i dva zajímaví „hosté“. Vedle již zmiňovaného odchovance a staronového obránce Motoru České Budějovice Jakuba Suchánka je to i další zkušený bek Martin Mazanec, odchovanec Písku, který strávil uplynulý ročník v nejvyšší britské soutěži.
 „Jsme rádi, že je tady máme. Svým přístupem jdou klukům příkladem, a to je jenom dobře,“ poznamenal asistent trenéra Miloslav Čech.             

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

Starší aktuality