První švýcarské poselství. Táborští zvládli úvod turnaje v Yverdonu bez porážky

05.04.2019 21:37, autor: Pavel Šácha

Mladí hokejisté táborského HC se podle vzoru z loňského roku vypravili za derniérou letošní sezony do švýcarského Yverdonu. Ve městě, kde úspěšně působí v roli trenéra táborský odchovanec Jiří Rambousek, už také rozehráli turnaje v obou věkových kategoriích U15 a U13. Páteční program dvou zápasových vystoupení zvládli kohouti z jihu Čech výtečně. „Osmáci“ si připsali vítězství a remízu, jejich mladší parťáci mají po prvním turnajovém dni na kontě dvě výhry.

První švýcarské poselství. Táborští zvládli úvod turnaje v Yverdonu bez porážky


TURNAJ U13

HC Yverdon – HC Tábor 0:3

Branky: Pěček (Sokol), Klatovský (Kostka, Podzimek), Křepelka (Sochůrek). Střely: 11:14. Vyloučení: 0:1 (Sochůrek). Úspěšnost brankáře: Šrámek 100 %.

HC Como – HC Tábor 1:6

Branky Tábora: Pospíchal (Mohyla, Vlček), Pospíchal, Pospíchal, Pospíchal, Mohyla (Pospíchal), Pospíchal (Mohyla), Podzimek. Střely: 5:6. Vyloučení: 5:2 (Sokol, Bačo). Úspěšnost brankáře: Ostrý 83,33 %.


TURNAJ U15

HC Yverdon – HC Tábor 1:1

Branka za Tábor: Koreš (O. Kolací, Botka). Střely: 14:11. Vyloučení: 0:1 (Eichler). Úspěšnost brankáře: Jansa 93,33 %.

HC Tábor – HC Valais Chablais Futur 3:1

Branky Tábora: Kolací (Seidl), Cícha (Popíchal, O. Kolací), Pospíchal (Koreš, Kupka). Střely: 21:3. Vyloučení: 2:0 (Eichler, příliš mnoho hráčů na ledě). Úspěšnost brankáře: Noháč 75 %.

Po skončení prvního turnajového dne a večeři se táborští žáci rozjeli na nocleh do „svých“ švýcarských rodin. „Třináctky“ si to v sobotu rozdají s italským týmem Torino Bulls (cca 13.50), švýcarským Lausanne 4 Clubs (16.45) a Dravci z francouzského Gapu (19.20), na starší výběr čekají rovněž soupeř z Turína (14.45) a Lausanne (18.30).

Díky Lukáši Cíchovi za pohotové zpravodajství ze země helvétského kříže. Dobrou a klidnou noc do Yverdonu... 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
 • ŽIhadla hrát druhou ligu nebudou (?)

  Čt 21.02. |

  Z mapy druholigových mužstev pro nacházející mistrovský ročník téměř s určitostí zmizí Moravské Budějovice. Důvod? Majitel klubu Zdeněk Stojánek prodal licenci do jiného města. Pravděpdobně se jedná o Znojmo, které by mělo končit v mezináordní EBEL ligy a vrátit se do českých hokejových vod.

  Více...
 • Fotogalerie z Kopřivnice

  Po 04.02. |

  Tomáš Danko pro vás připravil bohaté menu snímků ze sobotního zápasu táborského týmu v Kopřivnici.

  Více...
 • Tábor může využít Ondřeje Šulka

  St 30.01. |

  Ve zbytku letošní druholigové sezony může mužstvo HC Tábor využít služeb útočníka Ondřeje Šulka. Českobudějovický forvard ve službách SK Kadaň má do Tábora, za který už v minulé sezoně několikrát nastoupil, vyřízené střídavé starty. Stejné je to i v případě univerzála Tomáše Hajiče, který se do kádru kadaňských Trhačů přesunul v průběhu sezony právě od Jordánu.   

Starší aktuality