První švýcarské poselství. Táborští zvládli úvod turnaje v Yverdonu bez porážky

05.04.2019 21:37, autor: Pavel Šácha

Mladí hokejisté táborského HC se podle vzoru z loňského roku vypravili za derniérou letošní sezony do švýcarského Yverdonu. Ve městě, kde úspěšně působí v roli trenéra táborský odchovanec Jiří Rambousek, už také rozehráli turnaje v obou věkových kategoriích U15 a U13. Páteční program dvou zápasových vystoupení zvládli kohouti z jihu Čech výtečně. „Osmáci“ si připsali vítězství a remízu, jejich mladší parťáci mají po prvním turnajovém dni na kontě dvě výhry.

První švýcarské poselství. Táborští zvládli úvod turnaje v Yverdonu bez porážky


TURNAJ U13

HC Yverdon – HC Tábor 0:3

Branky: Pěček (Sokol), Klatovský (Kostka, Podzimek), Křepelka (Sochůrek). Střely: 11:14. Vyloučení: 0:1 (Sochůrek). Úspěšnost brankáře: Šrámek 100 %.

HC Como – HC Tábor 1:6

Branky Tábora: Pospíchal (Mohyla, Vlček), Pospíchal, Pospíchal, Pospíchal, Mohyla (Pospíchal), Pospíchal (Mohyla), Podzimek. Střely: 5:6. Vyloučení: 5:2 (Sokol, Bačo). Úspěšnost brankáře: Ostrý 83,33 %.


TURNAJ U15

HC Yverdon – HC Tábor 1:1

Branka za Tábor: Koreš (O. Kolací, Botka). Střely: 14:11. Vyloučení: 0:1 (Eichler). Úspěšnost brankáře: Jansa 93,33 %.

HC Tábor – HC Valais Chablais Futur 3:1

Branky Tábora: Kolací (Seidl), Cícha (Popíchal, O. Kolací), Pospíchal (Koreš, Kupka). Střely: 21:3. Vyloučení: 2:0 (Eichler, příliš mnoho hráčů na ledě). Úspěšnost brankáře: Noháč 75 %.

Po skončení prvního turnajového dne a večeři se táborští žáci rozjeli na nocleh do „svých“ švýcarských rodin. „Třináctky“ si to v sobotu rozdají s italským týmem Torino Bulls (cca 13.50), švýcarským Lausanne 4 Clubs (16.45) a Dravci z francouzského Gapu (19.20), na starší výběr čekají rovněž soupeř z Turína (14.45) a Lausanne (18.30).

Díky Lukáši Cíchovi za pohotové zpravodajství ze země helvétského kříže. Dobrou a klidnou noc do Yverdonu... 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Lukáš Sladkovský míří do Anglie

  Čt 11.07. |

  Útočník Lukáš Sladkovský, který v uplynulé druholigové sezoně hájil i barvy HC Tábor, se o místo v kádru prvoligové Slavie, se kterou trénoval, rvát nebude. Podle serveru hokej.cz zamíří jeho budoucí kroky do Anglie, kde bude hájit barvy týmu Raiders IHC Romford.  

 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

Starší aktuality