„Prvotním cílem je poprat se o play-off," říká na prahu sezony Miroslav Volena

10.09.2018 17:15, autor: Pavel Šácha

Nová druholigová sezona je za dveřmi. Táborští hokejisté mají za sebou náročné přípravné období a už jen desítky hodin je dělí od zahajovacího domácího střetnutí s David Servisem České Budějovice.

„Prvotním cílem je poprat se o play-off," říká na prahu sezony Miroslav Volena


Před loňským ročníkem třetí nejvyšší soutěže prožilo táborské mužstvo mohutný exodus a s ním související odliv zkušeností, síly a vyzrálosti. Mimořádně pozměněný a omlazený tým se nakonec prodral do play-off z 5. příčky a následná série s Moravskými Budějovicemi jim i přes nesporně bojovné výkony vystavila sezónní stopku.

Před nadcházejícím druholigovým ročníkem bylo změn o poznání méně. Ta nejvýraznější se odehrála na brankářském postu. Po odchodu osvědčené dvojice Tomáš Klestil – David Novák se o své místo v brankovišti přihlásili Milan Dudáček s Michalem Novákem. Zbylé týmové řady omyla další vlna nastupujícího mládí a někteří z noviců se přihlásili o slovo poměrně rázně. „Přišli šikovní mladí kluci, kteří si určitě zaslouží příležitost i podporu jak od nás, tak i od fanoušků,“ podotkl manažer HC Tábor Miroslav Volena.

Nejčerstvějšími přírůstky do kádru kohoutů se stali dravý útočník z Jindřichova Hradce Kryštof Hrala, navrátilec z David Servisu Patrik Zayml či obránce Tomáš Hajič, který coby odchovanec Veselí a později hráč žákovských výběrů Tábora trávil poslední sezony v Chomutově. U prvně jmenovaného ještě zbývá doladit jeho příchod ze Sparty, jejímž je kmenovým hráčem, zbylí dva už na soupisku táborského týmu přibyli.

Podle slov Miroslava Voleny ještě nemusí být současná podoba mužstva finální. „Máme rozjednané případné další doplnění kádru, konkrétně se Slavií. Poohlížíme se ale i po dalších možnostech včetně té českobudějovické,“ upřesnil táborský manažer.

Při novém modelu soutěže postupují z každé ze sedmičlenných skupin do vyřazovací části čtyři nejlepší týmy. Vtěsnat se mezi ně nebude snadné. „Poprat se o play-off je ale samozřejmě naším prvotním cílem,“ prohlásil Miroslav Volena.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Derby v Písku před objektivem

  Po 22.10. |

  Fotografka Hanka Grundová pro vás připravila průřez průběhem sobotního derby na píseckém ledě, které pro kohouty skončilo těsnou porážkou 2:3.

  Více...
 • Jakub Suchánek do Litvínova

  St 17.10. |

  Zkušený táborský odchovanec Jakub Suchánek bude minimálně měsíc oblékat dres extraligové vervy Litvínov. ze své Dukly Jihlava bude vypomáhat na severu Čech výměnou za dva litvínovské hráče Davida Tůmu a Lukáše Douderu. Přejme "Segemu", ať se mu v novém působišti daří!

 • Ondřej Kachyňa může hrát za Tábor

  Po 08.10. |

  Druholigový tým Tábora může v probíhající sezoně nově využít služeb českobudějovického obránce Ondřeje Kachyni. Robustní bek Motoru, který už oblékal dres kohoutů v uplynulém ročníku, má po návratu z Kadaně vyřízené k Jordánu střídavé starty.

 • Dorost doma udržel jen bod

  So 29.09. |

  Extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na domácím ledě Žďáru nad Sázavou 1:2, a přišli tak v důležitém utkání o tři body. Ten čtvrtý nakonec v Táboře díky vyhranému prodloužení zůstal. O branky domácího týmu se postarali Kundrát a v prodloužení Vaněk.

 • Dorost má první extraligovou výhru!

  Čt 27.09. |

  Táborští dorostenci ve čtvrtek okusili opojnou chuť extraligového vítězství. Narodilo se na ledě Mladé Boleslavi, kde zvítězili 5:3 po prodloužení a odvezli si domů všechny čtyři body, které byly v banku. V sobotu ve 13.30 hodin hrají doma další důležitý duel s mladými žďárskými Plameny (ne tedy s Havlíčkovým Brodem, jak bylo původně chybně uvedeno - za chybu se omlouváme). 

  Více...
Starší aktuality