„Prvotním cílem je poprat se o play-off," říká na prahu sezony Miroslav Volena

10.09.2018 17:15, autor: Pavel Šácha

Nová druholigová sezona je za dveřmi. Táborští hokejisté mají za sebou náročné přípravné období a už jen desítky hodin je dělí od zahajovacího domácího střetnutí s David Servisem České Budějovice.

„Prvotním cílem je poprat se o play-off," říká na prahu sezony Miroslav Volena


Před loňským ročníkem třetí nejvyšší soutěže prožilo táborské mužstvo mohutný exodus a s ním související odliv zkušeností, síly a vyzrálosti. Mimořádně pozměněný a omlazený tým se nakonec prodral do play-off z 5. příčky a následná série s Moravskými Budějovicemi jim i přes nesporně bojovné výkony vystavila sezónní stopku.

Před nadcházejícím druholigovým ročníkem bylo změn o poznání méně. Ta nejvýraznější se odehrála na brankářském postu. Po odchodu osvědčené dvojice Tomáš Klestil – David Novák se o své místo v brankovišti přihlásili Milan Dudáček s Michalem Novákem. Zbylé týmové řady omyla další vlna nastupujícího mládí a někteří z noviců se přihlásili o slovo poměrně rázně. „Přišli šikovní mladí kluci, kteří si určitě zaslouží příležitost i podporu jak od nás, tak i od fanoušků,“ podotkl manažer HC Tábor Miroslav Volena.

Nejčerstvějšími přírůstky do kádru kohoutů se stali dravý útočník z Jindřichova Hradce Kryštof Hrala, navrátilec z David Servisu Patrik Zayml či obránce Tomáš Hajič, který coby odchovanec Veselí a později hráč žákovských výběrů Tábora trávil poslední sezony v Chomutově. U prvně jmenovaného ještě zbývá doladit jeho příchod ze Sparty, jejímž je kmenovým hráčem, zbylí dva už na soupisku táborského týmu přibyli.

Podle slov Miroslava Voleny ještě nemusí být současná podoba mužstva finální. „Máme rozjednané případné další doplnění kádru, konkrétně se Slavií. Poohlížíme se ale i po dalších možnostech včetně té českobudějovické,“ upřesnil táborský manažer.

Při novém modelu soutěže postupují z každé ze sedmičlenných skupin do vyřazovací části čtyři nejlepší týmy. Vtěsnat se mezi ně nebude snadné. „Poprat se o play-off je ale samozřejmě naším prvotním cílem,“ prohlásil Miroslav Volena.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
 • ŽIhadla hrát druhou ligu nebudou (?)

  Čt 21.02. |

  Z mapy druholigových mužstev pro nacházející mistrovský ročník téměř s určitostí zmizí Moravské Budějovice. Důvod? Majitel klubu Zdeněk Stojánek prodal licenci do jiného města. Pravděpdobně se jedná o Znojmo, které by mělo končit v mezináordní EBEL ligy a vrátit se do českých hokejových vod.

  Více...
 • Fotogalerie z Kopřivnice

  Po 04.02. |

  Tomáš Danko pro vás připravil bohaté menu snímků ze sobotního zápasu táborského týmu v Kopřivnici.

  Více...
 • Tábor může využít Ondřeje Šulka

  St 30.01. |

  Ve zbytku letošní druholigové sezony může mužstvo HC Tábor využít služeb útočníka Ondřeje Šulka. Českobudějovický forvard ve službách SK Kadaň má do Tábora, za který už v minulé sezoně několikrát nastoupil, vyřízené střídavé starty. Stejné je to i v případě univerzála Tomáše Hajiče, který se do kádru kadaňských Trhačů přesunul v průběhu sezony právě od Jordánu.   

Starší aktuality