„Prvotním cílem je poprat se o play-off," říká na prahu sezony Miroslav Volena

10.09.2018 17:15, autor: Pavel Šácha

Nová druholigová sezona je za dveřmi. Táborští hokejisté mají za sebou náročné přípravné období a už jen desítky hodin je dělí od zahajovacího domácího střetnutí s David Servisem České Budějovice.

„Prvotním cílem je poprat se o play-off," říká na prahu sezony Miroslav Volena


Před loňským ročníkem třetí nejvyšší soutěže prožilo táborské mužstvo mohutný exodus a s ním související odliv zkušeností, síly a vyzrálosti. Mimořádně pozměněný a omlazený tým se nakonec prodral do play-off z 5. příčky a následná série s Moravskými Budějovicemi jim i přes nesporně bojovné výkony vystavila sezónní stopku.

Před nadcházejícím druholigovým ročníkem bylo změn o poznání méně. Ta nejvýraznější se odehrála na brankářském postu. Po odchodu osvědčené dvojice Tomáš Klestil – David Novák se o své místo v brankovišti přihlásili Milan Dudáček s Michalem Novákem. Zbylé týmové řady omyla další vlna nastupujícího mládí a někteří z noviců se přihlásili o slovo poměrně rázně. „Přišli šikovní mladí kluci, kteří si určitě zaslouží příležitost i podporu jak od nás, tak i od fanoušků,“ podotkl manažer HC Tábor Miroslav Volena.

Nejčerstvějšími přírůstky do kádru kohoutů se stali dravý útočník z Jindřichova Hradce Kryštof Hrala, navrátilec z David Servisu Patrik Zayml či obránce Tomáš Hajič, který coby odchovanec Veselí a později hráč žákovských výběrů Tábora trávil poslední sezony v Chomutově. U prvně jmenovaného ještě zbývá doladit jeho příchod ze Sparty, jejímž je kmenovým hráčem, zbylí dva už na soupisku táborského týmu přibyli.

Podle slov Miroslava Voleny ještě nemusí být současná podoba mužstva finální. „Máme rozjednané případné další doplnění kádru, konkrétně se Slavií. Poohlížíme se ale i po dalších možnostech včetně té českobudějovické,“ upřesnil táborský manažer.

Při novém modelu soutěže postupují z každé ze sedmičlenných skupin do vyřazovací části čtyři nejlepší týmy. Vtěsnat se mezi ně nebude snadné. „Poprat se o play-off je ale samozřejmě naším prvotním cílem,“ prohlásil Miroslav Volena.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Čtvrteční zápasy skupin Jih a Východ

  Čt 03.01. |

  Zápasy 29. kola: David Servis České Budějovice – Žďár nad Sázavou 5:6, Písek – Havlíčkův Brod 3:4 po prodloužení, Pelhřimov – Moravské Budějovice 3:4, Valašské Meziříčí – Opava 6:4, Šumperk – Hodonín 1:6.                        

 • David Blažek v univerzitní reprezentaci

  Pá 28.12. |

  Kapitán druholigového týmu Tábora David Blažek hájil v pátek 28. prosince barvy Univerzitního výběru České republiky, který se připravuje na březnovou univerziádu v ruském Krasnojarsku. V duelu na ledě Písku se mohl se svými spoluhráči radovat z hladké výhry v poměru 7:2.

 • Anna Kotounová zbrojí s reprezentací na MS

  Čt 27.12. |

  Obránkyně táborského juniorského týmu Anna Kotounová nechybí v sestavě české reprezentace do 18 let, které vrcholí příprava na lednové mistrovství světa v Japonsku. V jihlavském přípravném duelu s týmem Washington Pride plnila již zkušená reprezentantka roli asistentky kapitánky.             

 • Mladík Martin Kundrát pro hokej.cz

  Po 17.12. |

  Jednu z opor extraligového dorosteneckého týmu Tábora Martina Kundráta vyzpovídala redaktorka serveru hokej.cz.

  Více...
 • Vánoční dresy HCT na hokej.cz

  Pá 14.12. |

  Sobotního charitativního utkání na táborském ledě si všiml také server hokej.cz

  Více...
Starší aktuality