„Prvotním cílem je poprat se o play-off," říká na prahu sezony Miroslav Volena

10.09.2018 17:15, autor: Pavel Šácha

Nová druholigová sezona je za dveřmi. Táborští hokejisté mají za sebou náročné přípravné období a už jen desítky hodin je dělí od zahajovacího domácího střetnutí s David Servisem České Budějovice.

„Prvotním cílem je poprat se o play-off," říká na prahu sezony Miroslav Volena


Před loňským ročníkem třetí nejvyšší soutěže prožilo táborské mužstvo mohutný exodus a s ním související odliv zkušeností, síly a vyzrálosti. Mimořádně pozměněný a omlazený tým se nakonec prodral do play-off z 5. příčky a následná série s Moravskými Budějovicemi jim i přes nesporně bojovné výkony vystavila sezónní stopku.

Před nadcházejícím druholigovým ročníkem bylo změn o poznání méně. Ta nejvýraznější se odehrála na brankářském postu. Po odchodu osvědčené dvojice Tomáš Klestil – David Novák se o své místo v brankovišti přihlásili Milan Dudáček s Michalem Novákem. Zbylé týmové řady omyla další vlna nastupujícího mládí a někteří z noviců se přihlásili o slovo poměrně rázně. „Přišli šikovní mladí kluci, kteří si určitě zaslouží příležitost i podporu jak od nás, tak i od fanoušků,“ podotkl manažer HC Tábor Miroslav Volena.

Nejčerstvějšími přírůstky do kádru kohoutů se stali dravý útočník z Jindřichova Hradce Kryštof Hrala, navrátilec z David Servisu Patrik Zayml či obránce Tomáš Hajič, který coby odchovanec Veselí a později hráč žákovských výběrů Tábora trávil poslední sezony v Chomutově. U prvně jmenovaného ještě zbývá doladit jeho příchod ze Sparty, jejímž je kmenovým hráčem, zbylí dva už na soupisku táborského týmu přibyli.

Podle slov Miroslava Voleny ještě nemusí být současná podoba mužstva finální. „Máme rozjednané případné další doplnění kádru, konkrétně se Slavií. Poohlížíme se ale i po dalších možnostech včetně té českobudějovické,“ upřesnil táborský manažer.

Při novém modelu soutěže postupují z každé ze sedmičlenných skupin do vyřazovací části čtyři nejlepší týmy. Vtěsnat se mezi ně nebude snadné. „Poprat se o play-off je ale samozřejmě naším prvotním cílem,“ prohlásil Miroslav Volena.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Dorost zůstal doma bez bodu

  So 22.09. |

  Dorostenecký tým Tábor podlehl v sobotním extraligovém střetnutí na domácím ledě Dukle Jihlava 2:5. Obě branyk poraženého týmu zaznamenal Suchan.  

 • Fotogalerie z vítězného derby

  Čt 20.09. |

  Průběh středečního domácího duelu táborského týmu proti rivalovi z Písku (6:1) přiblíží návštěvníkům tohoto webu také fotogalerie z dílny Hanky Grundové a Tomáše Danka.  

  Více...
 • Ing. Jan Tesař ukončil svou činnost v klubu

  St 19.09. |

  Z důvodů velké pracovní vytíženosti a zaneprázdnění, na vlastní žádost, ukončil u klubu svoji činnost dosavadní ředitel marketinku Ing. Jan Tesař. Vedení klubu mu tímto děkuje za jeho obětavou práci a přeje do dalších dnů hodně zdraví a úspěchů. Zároveň klub zveřejňuje, že tuto pozici prozatím obsazovat nebude.

 • Dorostenci po boji padli

  Čt 13.09. |

  Ani ze druhého kola extraligy dorostu si táborští mladíci noednesli bodovou výslužku. Po velkém boji s řadou šancí a výtečnými výkony brankářů podlehli ve čtvrtek hráčům Havlíčkova Brodu 2:3 a následně nedosáhli ani na bonusový čtvrtý bod v prodloužení, resp. v nájezdech.

  Více...
 • Hokej.cz si všiml gesta fair play

  Po 27.08. |

  Gesto táborského kapitána Jakuba Matušíka ze závěru utkání s Pelhřimovem neuniklo pozornosti sledovaného webu českého hokeje.  

  Více...
Starší aktuality