Smutný evergreen Kohoutů… Aktivní hra byla znovu k ničemu, góly dával rival

07.02.2018 23:49, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté mají starosti. Další z dlouhé šňůry porážek museli strávit ve středečním derby na ledě David Servisu České Budějovice a umístění v elitní čtyřce se jim kvapem vzdaluje. Také tentokrát sice po dvě třetiny diktovali tempo hry, od pohodou nabitého domácího souboru ale zaslouženě dostali nemilosrdnou lekci z produktivity.

Smutný evergreen Kohoutů… Aktivní hra byla znovu k ničemu, góly dával rival

HC David servis ČB - HC Tábor

5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Středa, 7.2.2018 18:00 - Muži A

 

Branky a nahrávky: 11. Káník (Dančišin), 14. Šulčík (Radoš, Trummer), 18. Šulčík (Marek, Trummer), 31. Bláha (Káník, Dančišin), 41. Zayml (L. Kříž, Šulčík) - 32. K. Černý (Blažek, Doktor).

Rozhodčí: Malota - Samuel, Sedláček.   Vyloučení: 8:7   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 28:30   Diváci: 212

HC DAVID SERVIS ČB: Dudáček - Rsadoš, L. kříž, Michal, Macháček, Babchuk, Škopek, J. kříž, farka - Šulčík, marek, Trummer, Ferebauer, Bárta, Sumerauer, Dančišin, Bláha, Káník, Šesták, Zayml.

HC TÁBOR: Klestil (21. D. Novák) - Tesař, Havran, K. Černý, Kachyňa, Dvořák, Duben, od 41. Raiterman - Blažek, Matušík, Heřman - Seidl, Doktor, Březina - Pechánek (41. Syrovátka), Pastyřík, Šulek.

 

Táborské mužstvo rozehrálo utkání v Pouzar centru velmi aktivně a hned od úvodních minut střetnutí mělo hru ve své moci. Několik nebezpečných střel především v početní převaze skončilo na výstroji brankáře Dudáčka a Havranova střela zazvonila na tyč domácí klece. V době, kdy převaha Kohoutů vyústila ve druhou přesilovou hru, ovšem prožili první velkou nepříjemnost. Domácí dvojice Káník – Dančišin se při oslabení svého týmu dostala do přečíslení a prvně jmenovaný její výpad přetavil ve vedoucí branku střetnutí – 1:0. Jen o čtyři minuty později – ze třetí střely na svou branku a podobné herní situace - inkasoval táborský gólman Klestil podruhé, to když ho překonal extáborský Šulčík2:0. Už tak pošramocené sebevědomí táborských hokejistů dostalo další povážlivou trhlinu a jejich aktivita navzdory střelecké převaze přece jen ochabla. Naopak českobudějovičtí hráči se těšili přízně paní Štěstěny a tři minuty před první sirénou zvýšili na 3:0, to když za Klestilova záda zapadla vysoko plachtící a několikrát tečovaná střela z hokejky Šulčíka – 3:0.

Do druhé třetiny vstoupil táborský celek s Davidem Novákem v brance a viditelnou touhou vzepřít se osudu. V její úvodní desetiminutovce vykazoval viditelnou herní nadvládu, ovšem opravdu nebezpečných střel na Dudáčkovu klec bylo jako sněhu v parném létě. Není proto divu, že se znovu dostalo ke slovu mužstvo David Servisu. Ve své třetí početní převaze ještě jeho hráč trefil jen tyč, bezprostředně po jejím skončení ovšem prokázal příkladný důraz na soupeřově brankovišti Bláha a rozjásal domácí střídačku důležitým pojišťovacím gólem – 4:0. Ani tento okamžik obraz hry příliš nezměnil. Jen minutu a půl po inkasované brance se táborský soubor konečně za svou aktivitu odměnil gólem. Doktor vyhrál buly v útočném pásmu přesně na hůl K. Černého a jeho parádní dělovka rozdmýchala plamínek hostujících nadějí na potřebný bodový zisk – 4:1. V tu chvíli si Táborští určitě nepředstavovali, že zůstane jen u té jedné jediné branky… Ve zbytku druhé části hry nedokázali využít ani další přesilovku, a nakonec mohli být rádi, že Radošova střela znovu pouze orazítkovala tyč.

Táborské bodové akcie ztratily svou hodnotu hned na začátku třetího dějství. Už po osmačtyřiceti vteřinách hry nezkrotil brankář Novák ránu L. Kříže a volně ležící puk za jeho zády pohodlně uklidil do prázdné branky Zayml (táborský forvard ve službách Servismanů) – 5:1. Tento okamžik hosty v jejich úsilí definitivně zabrzdil a zápas vcelku poklidně plynul k závěrečné siréně. Ještě před ní znovu zvonila branková konstrukce – na domácí straně opřel svou střelu do horní tyče domácí L. Kříž a přesně minutu před koncem totéž zopakoval táborský kapitán Matušík.                

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ZEMŘEL PAN MIROSLAV VÍCH

  Út 15.05. |

  Po dlouhé těžké nemoci zemřel v pondělí 13. května ve věku 82 let pan Miroslav Vích, dlouholetý masér HC Tábor, vynikající a neúnavný sportovec, a do poslední chvíle i velký fanda táborského hokeje. Klub HC Tábor vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast. Čest jeho památce!

 • Táborští mladíci ve Švýcarsku

  Čt 29.03. |

  Mladí hokejisté HC Tábor se ve středu vypravili reprezentovat klubové barvy na turnaj kategorie U15 do švýcarského Yverdonu.  Tradiční pozvání přijali od odchovance HC Tábor Jiřího Rambouska, který ve švýcarském klubu působí jako trenér.

 • Mostečtí Lvi a Studénka do II. ligy (?)

  Pá 16.03. |

  Třetí nejvyšší soutěž už zná jména klubů, které mohou využít právo postupu z krajských vod. Po odřeknutí řady vítězů krajských soutěží včetně jihočeských Strakonic svaz zrušil kvalifikaci o druhou ligu. Jedinými týmy, které reflektovaly na možnost usilovat o republikovou soutěž, byl celek Mosteckýh Lvů a moravský HC Studénka.   

 • VÝJEZD DO KLATOV

  Po 05.02. |

  Fanoušci HC Tábor pořádají autobosuový zájezd na sobotní utkání do Klatov. Čas odjezdu od zimního stadionu bude upřesněn, cena činí přibližně 150 Kč. Zájemci o místo v autobuse se mohou hlásit formou SMS zprávy na telefonním čísle 722 09 72 99, a to do středeční 22. hodiny. Počet volných míst je 20, výjezd se uskuteční pouze při naplnění 75% kapacity. Informace obdrží přihlášení v SMS zprávě.    

 • Hráči HC Tábor na olympiádě!

  Po 29.01. |

  V Pardubickém kraji se v tomto týdnu rozhořely boje v rámci VIII. zimních her olympiády dětí a mládeže České republiky. V barvách hokejové reprezentace Jihočeského kraje má početnou kolonii také klub HC Tábor. Její zájmy hájí na východě Čech hned šestice Kohoutů, jmenovitě Adam Eremiáš, Marek Janda, Karel Křepelka, Martin Kundrát, Jan Nevšímal a David Šrubař. Na soupisce týmu nechybějí ani extáborští Oliver Šatný (Chomutov) a Dominik Brouček (Motor ČB). A konečně v rychlobruslení bude bojovat za svůj kraj další mladý hokejista Tábora David Kupka.   

Starší aktuality