STARŠÍ DOROST: Táborský hurikán z poslední třetiny přivál mizející naději na čtyřku zpět

22.11.2014 01:15, autor: Pavel Šácha

V nevídanou bitvu s nesmírně pikantní koncovkou se proměnilo páteční ligové střetnutí starších dorosteneckých výběrů Tábora a Žďáru nad Sázavou. V přímé konfrontaci dvou mužstev bojující na hraně ligové čtyřky hráli dlouho prim hosté a do poslední části si přenesli tříbrankový náskok. Rozhodnuto? Ale kdepak!

STARŠÍ DOROST: Táborský hurikán z poslední třetiny přivál mizející naději na čtyřku zpět

HC Tábor - Žďár nad Sázavou

5:4sn (0:1, 1:3, 3:0)

Pátek, 21.11.2014 0:00 - 9. třída

 

Branky a nahrávky: Václav Prchal (Vojtěch Prchal, Jansa), Zayml (Václav Prchal), Martin Novák (Kadilák), Jansa (Kadilák), rozhodující nájezd Zayml.

  Vyloučení: 0:0   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 0:2, 1:2, 1:4, 4:4  

HC TÁBOR: Michal Novák – Hošek, Růžek, Trepka, Skalický, Raiterman, Hubáček – Jansa, Václav Prchal, Vojtěch Prchal – Buriánek, Kadilák, Jelínek – Veřtát, Zayml, Martin Novák – Syrovátka, Šimánek.

Právě začala 47. minuta utkání a domácí Zayml využívá první hezkou kombinaci Táborských v dlouho křečovité přesilovce. Jen o padesát dva vteřin později přidává Martin Novák v pokračující početní převaze třetí domácí zásah a táborská část publika se dostává do varu. Žďárští mladíci najednou nevědí, kam dřív skočit, a po další minutě hry je díky Jansovi vyrovnáno na 4:4! Kohouti ovšem potřebují víc, neboť v té chvíli (a před posledními dvěma zápasy základní části) ztrácejí na čtvrtého soupeře pět bodů. V dalších minutách domácí ofenzivní uragán přece jen slábne, obzvláště když kapitán a centr elitní formace Václav Prchal dostává od rozhodčích desetiminutový osobní trest. Přesto ještě přichází jedna obrovská šance. Dvacet vteřin před koncem se v ní ocitne druhý z bratrů Prchalových Vojtěch, ovšem z vyložené pozice míjí poloodkrytou žďárskou branku. Normální hrací doba je u konce a mohutný finiš Tábora se zastavuje na zisku bodu.

 O majiteli toho druhého, který může, ale nemusí sehrát v konečném účtování klíčovou roli, rozhodují samostatné nájezdy. Jejich ústředními postavami se stávají výhradně domácí hokejisté. Brankář Michal Novák likviduje všechny tři nájezdy, jeho spoluhráč Zayml se parádním blafákem jako jediný zapisuje mezi střelce. Je dobojováno a Táborští se radují. Před dvěma posledními zápasy základní části ztrácejí na Žďár čtyři body. Matematika je jasná. Tým od Jordánu potřebuje vytěžit ze zápasů na ledě předposlední deváté Příbrami a doma s osmou Chrudimí dvě vítězství. Naproti tomu Žďár musí prohrát doma s druhým Kolínem i na maličkém ledě sedmých jabloneckých Vlků. Těžké, ale nikoliv úplně nereálné…

 Štěpán Kadilák, trenér starších dorostenců HC Tábor: „Po dvě třetiny to od nás byl bezkrevný a špatný výkon. Myslel jsem si, že se kluci budou prát o důležité body daleko víc. Před poslední třetinou jsme mužstvu důrazně domluvili a přeskupili řady. Náš výkon se rapidně zlepšil a soupeř nám umožnil, abychom se vrátili do zápasu. Výsledek nakonec musíme přijmout, i když jsme měli dvacet vteřin před koncem obrovskou šanci a mohli získat tři body. V nájezdech, které jsou hlavně o štěstí, nás podržel brankář Michal Novák.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábior už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
Starší aktuality