Táborské mužstvo si zopakuje výpravu k Labi, tentokrát míří do Nymburka

01.12.2017 20:33, autor: Pavel Šácha

Po středečním vítězství na ledě Kolína se táborští hokejisté chystají na další náročnou výpravu k soupeři od řeky Labe. V rámci 18. kola druhé ligy se od 17 hodin představí v Nymburce.

Aktuálně šestý tým tabulky je pro všechny budoucí soupeře hodně nečitelný. Na jedné straně dokáže trápit i porážet nejsilnější mužstva skupiny Střed, na druhé straně lehce rozdává body v zápasech, které by mohl a měl zvládat. Navíc je v tomto směru úplně jedno, hrají-li Nymburští doma nebo na cizím stadionu.

Svou nebezpečnější tvář ukázali svěřenci trenéra Pavla Bičiště také v prvním vzájemném střetnutí u Jordánu. Druhému týmu tabulky dělali jeho hráči hodně starostí a nakonec si z Tábora odvezly dva body za výhru 3:2 v prodloužení. Alespoň jeden bod navíc zachraňoval domácí forvard Radek Pechánek až v 52. minutě.

Zatímco táborský celek ve středu nečekaně slavil v Kolíně, v podstatě jen o pár kilometrů dál neskrýval nymburský lodivod své roztrpčení z domácí porážky 2:6 od Moravských Budějovic. Tento neúspěch přišel jen pár dní po více než statečné bitvě v Havlíčkově Brodě (Nymburk prohrál v Kotlině po velkém boji těsně 5:6) a předešlé sérii tří výher nad David servisem, v Pelhřimově a s Pískem.

O to těžší zápas mohou táborští hokejisté v tradičně chladném nymburském prostředí očekávat. „S Nymburkem je to hlavně na jeho ledě vždycky ohromně těžké. Pokud chceme uspět, musíme do toho dát všechno,“ nechal se slyšet asistent trenéra HC Tábor Arpád Györi.

Ze sestavy pro sobotní utkání vypadl oproti vystoupení v Kolíně Jan Tesař, kterého stále sužuje zranění, B-týmu zůstane pro sobotní domácí duel s Vajgarem k dispozici jiný mladík Jan Raiterman. Do sestavy se naopak vracejí Tomáš Černý a David Košař. Proměny se dočká i složení ofenzivy Kohoutů.