Táborský B-tým hrát krajskou ligu nebude, hlavním důvodem je nedostatek hráčů

06.06.2019 17:52, autor: Pavel Šácha

Nadcházející ročník krajské ligy mužů se po dlouhých letech obejde bez účasti táborského týmu. Klub HC Tábor se rozhodl nepodat přihlášku do soutěže, která po minulém týdnu nabrala konkrétní podobu a potvrdila počet dvanácti účastníků, ovšem už bez účasti táborského B-mužstva.

Táborský B-tým hrát krajskou ligu nebude, hlavním důvodem je nedostatek hráčů

Ústředním důvodem k nereflektování účasti v krajské lize je především nedostatek hráčů.
 „Je to tak, lidí je málo,“ potvrdil Štěpán Kadilák, člen správní rady a dosavadní kouč B-týmu. „Abychom začali sezonu se třinácti až čtrnácti hráči, to nemá význam, nemluvě o tom, jak bychom se vůbec scházeli na trénincích. Hráči mají své pracovní povinnosti, přijdou samozřejmě zranění, a najednou bychom neměli s kým hrát. Bylo lepší udělat to rozhodnutí teď, než abychom pak měli problémy v průběhu sezony a hrozila nějaká ostuda,“ doplnil Štěpán Kadilák.

 Dodejme, že v krajské lize bude nově působit Pelhřimov. Na poslední chvíli se odhlásila Telč, ale dvanáctku doplnily Božetice, které se mezi Jihočechy vracejí ze středočeské soutěže.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

Starší aktuality