Táborští hráči v sobotu hostí silný Kolín. Úkol? Ukončit nepříjemnou sérii

05.01.2018 19:48, autor: Pavel Šácha

Před nesmírně těžkým úkolem stanou v sobotní novoroční premiéře na domácím ledě hráči HC Tábor. Los 26. kola soutěže jim postavil do cesty aktuálně pátý tým tabulky z Kolína. Úvodní vhazování zápasu padne v 18 hodin.

Táborští hráči v sobotu hostí silný Kolín. Úkol? Ukončit nepříjemnou sérii

 

Pohoda v Kolíně a silná defenzíva

Středočeský celek aktuálně ztrácí na domácí Kohouty osm bodů a má na kontě jeden odložený zápas k dobru. Především se ale Kolínští nacházejí v podstatně lepší psychické pohodě. Z posledních pěti utkání vytěžili čtyři výhry; postupně bodovali v Českých Budějovicích (4:3), v derby s Nymburkem (4:2), v Pelhřimově (3:1) a ve středu s třetími Moravskými Budějovicemi (3:2 v prodloužení). Jedinou porážku jim ve zmiňovaném období připravil Havlíčkův Brod (3:5), také u favorita v Kotlině ale zanechalo mužstvo od Labe velmi dobrý dojem.

 Pozoruhodné je celkové skóre, kterým svěřenci trenéra Martínka momentálně disponují. Díky velmi kvalitní defenzívě řízené výtečně chytajícím Martinem Sejpalem se pyšní druhým nejnižším počtem inkasovaných branek. Nemusí jim proto až tak vadit skromný příspěvek střelců, který je naopak druhým nejhorším mezi účastníky skupiny Střed (78 gólů).

 Vedle obranné práce je velkou devízou Kozlů skladba současného kádru – matadora Jiřího Kadlece (46 let) a zkušeného kapitána Josefa malého (36) doplňuje řada hráčů středního hokejového věku. K nim se v tomto ročníku řadí i táborský obránce Ladislav Hlaveš, který to bude mít v sobotu na soupeřův stadion jen pár desítek vteřin chůze.

Vzájemné zápasy pro hostující týmy

Na mistrovské scéně se Tábor s Kolínem v této sezoně utkaly dvakrát a v obou případech odcházely z ledu spokojenější hostující týmy. Na táborském stadionu slavili Středočeši výhru 3:2 v prodloužení, v odvetě na břehu Labe pak táborský soubor zaskočil své hostitele vítězstvím 4:1.

Z táborské šatny

Domácí mužstvo si v posledních týdnech s obvyklou pohodou příliš nepotykalo. Za sebou má tři neúspěšná utkání s Havlíčkovým Brodem (1:4), v Moravských Budějovicích (1:2) a především ve Žďáru nad Sázavou (1:9). Znepokojující je po nich nejen nula na kontě získaných bodů, ale také skutečnost, že v žádném z těchto vystoupení nevstřelili Kohouti víc než jeden gól.

Ani v kádru táborského celku není situace dvakrát růžová. Proti Kolínu nemohou trenéři počítat se „zápasníkem“ Davidem Blažkem, který ve středu inkasoval u Sázavy druhý trest do konce utkání. V jejich plánech nefiguruje ani zkušený Josef Urbanec, jenž ve Žďáru odstoupil ze hry s už předtím bolavým kolenem. Také obranné řady doznají změn – na Kolín nevyrukuje Ondřej Kachyňa, do sestavy se naopak po zdravotních potížích vrací Marcel Dvořák.
 A diváci, kteří do ochozů na sobotní duel dvou tradičních druholigových soků dorazí, se mohou těšit i na jedno zajímavé překvapení v domácí sestavě…     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Fotogalerie z vítězného derby

  Čt 20.09. |

  Průběh středečního domácího duelu táborského týmu proti rivalovi z Písku (6:1) přiblíží návštěvníkům tohoto webu také fotogalerie z dílny Hanky Grundové a Tomáše Danka.  

  Více...
 • Ing. Jan Tesař ukončil svou činnost v klubu

  St 19.09. |

  Z důvodů velké pracovní vytíženosti a zaneprázdnění, na vlastní žádost, ukončil u klubu svoji činnost dosavadní ředitel marketinku Ing. Jan Tesař. Vedení klubu mu tímto děkuje za jeho obětavou práci a přeje do dalších dnů hodně zdraví a úspěchů. Zároveň klub zveřejňuje, že tuto pozici prozatím obsazovat nebude.

 • Dorostenci po boji padli

  Čt 13.09. |

  Ani ze druhého kola extraligy dorostu si táborští mladíci noednesli bodovou výslužku. Po velkém boji s řadou šancí a výtečnými výkony brankářů podlehli ve čtvrtek hráčům Havlíčkova Brodu 2:3 a následně nedosáhli ani na bonusový čtvrtý bod v prodloužení, resp. v nájezdech.

  Více...
 • Hokej.cz si všiml gesta fair play

  Po 27.08. |

  Gesto táborského kapitána Jakuba Matušíka ze závěru utkání s Pelhřimovem neuniklo pozornosti sledovaného webu českého hokeje.  

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v Porubě

  Út 07.08. |

  Třiadvacetiletý Tadeáš Dvořák z táborské brankářské líhně se uchází o místo v brankovišti prvoligové Poruby. V loňském ročníku hájil tento mladý gólman barvy Kadaně a stihl i jeden extraligový start v dresu chomutovských Pirátů.

Starší aktuality