Táborští hráči v sobotu hostí silný Kolín. Úkol? Ukončit nepříjemnou sérii

05.01.2018 19:48, autor: Pavel Šácha

Před nesmírně těžkým úkolem stanou v sobotní novoroční premiéře na domácím ledě hráči HC Tábor. Los 26. kola soutěže jim postavil do cesty aktuálně pátý tým tabulky z Kolína. Úvodní vhazování zápasu padne v 18 hodin.

Táborští hráči v sobotu hostí silný Kolín. Úkol? Ukončit nepříjemnou sérii

 

Pohoda v Kolíně a silná defenzíva

Středočeský celek aktuálně ztrácí na domácí Kohouty osm bodů a má na kontě jeden odložený zápas k dobru. Především se ale Kolínští nacházejí v podstatně lepší psychické pohodě. Z posledních pěti utkání vytěžili čtyři výhry; postupně bodovali v Českých Budějovicích (4:3), v derby s Nymburkem (4:2), v Pelhřimově (3:1) a ve středu s třetími Moravskými Budějovicemi (3:2 v prodloužení). Jedinou porážku jim ve zmiňovaném období připravil Havlíčkův Brod (3:5), také u favorita v Kotlině ale zanechalo mužstvo od Labe velmi dobrý dojem.

 Pozoruhodné je celkové skóre, kterým svěřenci trenéra Martínka momentálně disponují. Díky velmi kvalitní defenzívě řízené výtečně chytajícím Martinem Sejpalem se pyšní druhým nejnižším počtem inkasovaných branek. Nemusí jim proto až tak vadit skromný příspěvek střelců, který je naopak druhým nejhorším mezi účastníky skupiny Střed (78 gólů).

 Vedle obranné práce je velkou devízou Kozlů skladba současného kádru – matadora Jiřího Kadlece (46 let) a zkušeného kapitána Josefa malého (36) doplňuje řada hráčů středního hokejového věku. K nim se v tomto ročníku řadí i táborský obránce Ladislav Hlaveš, který to bude mít v sobotu na soupeřův stadion jen pár desítek vteřin chůze.

Vzájemné zápasy pro hostující týmy

Na mistrovské scéně se Tábor s Kolínem v této sezoně utkaly dvakrát a v obou případech odcházely z ledu spokojenější hostující týmy. Na táborském stadionu slavili Středočeši výhru 3:2 v prodloužení, v odvetě na břehu Labe pak táborský soubor zaskočil své hostitele vítězstvím 4:1.

Z táborské šatny

Domácí mužstvo si v posledních týdnech s obvyklou pohodou příliš nepotykalo. Za sebou má tři neúspěšná utkání s Havlíčkovým Brodem (1:4), v Moravských Budějovicích (1:2) a především ve Žďáru nad Sázavou (1:9). Znepokojující je po nich nejen nula na kontě získaných bodů, ale také skutečnost, že v žádném z těchto vystoupení nevstřelili Kohouti víc než jeden gól.

Ani v kádru táborského celku není situace dvakrát růžová. Proti Kolínu nemohou trenéři počítat se „zápasníkem“ Davidem Blažkem, který ve středu inkasoval u Sázavy druhý trest do konce utkání. V jejich plánech nefiguruje ani zkušený Josef Urbanec, jenž ve Žďáru odstoupil ze hry s už předtím bolavým kolenem. Také obranné řady doznají změn – na Kolín nevyrukuje Ondřej Kachyňa, do sestavy se naopak po zdravotních potížích vrací Marcel Dvořák.
 A diváci, kteří do ochozů na sobotní duel dvou tradičních druholigových soků dorazí, se mohou těšit i na jedno zajímavé překvapení v domácí sestavě…     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Mladík Martin Kundrát pro hokej.cz

  Po 17.12. |

  Jednu z opor extraligového dorosteneckého týmu Tábora Martina Kundráta vyzpovídala redaktorka serveru hokej.cz.

  Více...
 • Vánoční dresy HCT na hokej.cz

  Pá 14.12. |

  Sobotního charitativního utkání na táborském ledě si všiml také server hokej.cz

  Více...
 • Ondřej Kachyňa hostuje v Havířově

  Pá 07.12. |

  Obránce Ondřej Kachyňa odchází z Motoru České Budějovice na měsíční hostování do klubu AZ Residomo Havířov. Pokud by měl Havířov zájem, může být navíc hostování prodlouženo do konce ledna 2019. Táborskému týmu, kde dostával výrazný prostor ve všech herních situacích, tak mladý bek  dohledné době nepomůže.

 • Neúspěšný vstup do nadstavby

  Čt 06.12. |

  Extraligoví dorostenci HC Tábor otevřeli nadstavbové boje v nejvyšší soutěži porážkou 3:8 v Mladé Boleslavi. Následně se jim nepodařilo získat ani bonusový bod z nájezdů. Dvě branky poražených kohoutů obstaral Kundrát, zbylý zásah si připsal Vaněk. Už v sobotu od 14.30 hodin hostí táborští mladíci Duklu Jihlava. 

  Více...
 • Čertovský rej na fotkách

  Po 03.12. |

  V sekci Fotogalerie najdete snímky z letošního Čertovského reje na zimním stadionu.

  Více...
Starší aktuality