Táborští hráči v sobotu hostí silný Kolín. Úkol? Ukončit nepříjemnou sérii

05.01.2018 19:48, autor: Pavel Šácha

Před nesmírně těžkým úkolem stanou v sobotní novoroční premiéře na domácím ledě hráči HC Tábor. Los 26. kola soutěže jim postavil do cesty aktuálně pátý tým tabulky z Kolína. Úvodní vhazování zápasu padne v 18 hodin.

Táborští hráči v sobotu hostí silný Kolín. Úkol? Ukončit nepříjemnou sérii

 

Pohoda v Kolíně a silná defenzíva

Středočeský celek aktuálně ztrácí na domácí Kohouty osm bodů a má na kontě jeden odložený zápas k dobru. Především se ale Kolínští nacházejí v podstatně lepší psychické pohodě. Z posledních pěti utkání vytěžili čtyři výhry; postupně bodovali v Českých Budějovicích (4:3), v derby s Nymburkem (4:2), v Pelhřimově (3:1) a ve středu s třetími Moravskými Budějovicemi (3:2 v prodloužení). Jedinou porážku jim ve zmiňovaném období připravil Havlíčkův Brod (3:5), také u favorita v Kotlině ale zanechalo mužstvo od Labe velmi dobrý dojem.

 Pozoruhodné je celkové skóre, kterým svěřenci trenéra Martínka momentálně disponují. Díky velmi kvalitní defenzívě řízené výtečně chytajícím Martinem Sejpalem se pyšní druhým nejnižším počtem inkasovaných branek. Nemusí jim proto až tak vadit skromný příspěvek střelců, který je naopak druhým nejhorším mezi účastníky skupiny Střed (78 gólů).

 Vedle obranné práce je velkou devízou Kozlů skladba současného kádru – matadora Jiřího Kadlece (46 let) a zkušeného kapitána Josefa malého (36) doplňuje řada hráčů středního hokejového věku. K nim se v tomto ročníku řadí i táborský obránce Ladislav Hlaveš, který to bude mít v sobotu na soupeřův stadion jen pár desítek vteřin chůze.

Vzájemné zápasy pro hostující týmy

Na mistrovské scéně se Tábor s Kolínem v této sezoně utkaly dvakrát a v obou případech odcházely z ledu spokojenější hostující týmy. Na táborském stadionu slavili Středočeši výhru 3:2 v prodloužení, v odvetě na břehu Labe pak táborský soubor zaskočil své hostitele vítězstvím 4:1.

Z táborské šatny

Domácí mužstvo si v posledních týdnech s obvyklou pohodou příliš nepotykalo. Za sebou má tři neúspěšná utkání s Havlíčkovým Brodem (1:4), v Moravských Budějovicích (1:2) a především ve Žďáru nad Sázavou (1:9). Znepokojující je po nich nejen nula na kontě získaných bodů, ale také skutečnost, že v žádném z těchto vystoupení nevstřelili Kohouti víc než jeden gól.

Ani v kádru táborského celku není situace dvakrát růžová. Proti Kolínu nemohou trenéři počítat se „zápasníkem“ Davidem Blažkem, který ve středu inkasoval u Sázavy druhý trest do konce utkání. V jejich plánech nefiguruje ani zkušený Josef Urbanec, jenž ve Žďáru odstoupil ze hry s už předtím bolavým kolenem. Také obranné řady doznají změn – na Kolín nevyrukuje Ondřej Kachyňa, do sestavy se naopak po zdravotních potížích vrací Marcel Dvořák.
 A diváci, kteří do ochozů na sobotní duel dvou tradičních druholigových soků dorazí, se mohou těšit i na jedno zajímavé překvapení v domácí sestavě…     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ZEMŘEL PAN MIROSLAV VÍCH

  Út 15.05. |

  Po dlouhé těžké nemoci zemřel v pondělí 13. května ve věku 82 let pan Miroslav Vích, dlouholetý masér HC Tábor, vynikající a neúnavný sportovec, a do poslední chvíle i velký fanda táborského hokeje. Klub HC Tábor vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast. Čest jeho památce!

 • Táborští mladíci ve Švýcarsku

  Čt 29.03. |

  Mladí hokejisté HC Tábor se ve středu vypravili reprezentovat klubové barvy na turnaj kategorie U15 do švýcarského Yverdonu.  Tradiční pozvání přijali od odchovance HC Tábor Jiřího Rambouska, který ve švýcarském klubu působí jako trenér.

 • Mostečtí Lvi a Studénka do II. ligy (?)

  Pá 16.03. |

  Třetí nejvyšší soutěž už zná jména klubů, které mohou využít právo postupu z krajských vod. Po odřeknutí řady vítězů krajských soutěží včetně jihočeských Strakonic svaz zrušil kvalifikaci o druhou ligu. Jedinými týmy, které reflektovaly na možnost usilovat o republikovou soutěž, byl celek Mosteckýh Lvů a moravský HC Studénka.   

 • VÝJEZD DO KLATOV

  Po 05.02. |

  Fanoušci HC Tábor pořádají autobosuový zájezd na sobotní utkání do Klatov. Čas odjezdu od zimního stadionu bude upřesněn, cena činí přibližně 150 Kč. Zájemci o místo v autobuse se mohou hlásit formou SMS zprávy na telefonním čísle 722 09 72 99, a to do středeční 22. hodiny. Počet volných míst je 20, výjezd se uskuteční pouze při naplnění 75% kapacity. Informace obdrží přihlášení v SMS zprávě.    

 • Hráči HC Tábor na olympiádě!

  Po 29.01. |

  V Pardubickém kraji se v tomto týdnu rozhořely boje v rámci VIII. zimních her olympiády dětí a mládeže České republiky. V barvách hokejové reprezentace Jihočeského kraje má početnou kolonii také klub HC Tábor. Její zájmy hájí na východě Čech hned šestice Kohoutů, jmenovitě Adam Eremiáš, Marek Janda, Karel Křepelka, Martin Kundrát, Jan Nevšímal a David Šrubař. Na soupisce týmu nechybějí ani extáborští Oliver Šatný (Chomutov) a Dominik Brouček (Motor ČB). A konečně v rychlobruslení bude bojovat za svůj kraj další mladý hokejista Tábora David Kupka.   

Starší aktuality