Tým Tábora ve čtvrtek cestuje k úvodnímu zápasovému testu do Havlíčkova Brodu

08.08.2018 22:12, autor: Pavel Šácha

Ve čtvrtek o šesté hodině večerní vyrukují táborští hokejisté do prvního přípravného střetnutí před startem druholigových bojů. Jejich hostitelem se stane už tradiční soupeř z Havlíčkova Brodu.

Tým Tábora ve čtvrtek cestuje k úvodnímu zápasovému testu do Havlíčkova Brodu


Oba celky se pravidelně potkávají nejen na mistrovské scéně, ale také v přípravě. Dva vzájemné duely si domluvili i před sezonou 2018 – 2019 a shodně do ní vstoupí s novými šéfy střídaček. V Kotlině nahradil Václava Adama Jiří Čelanský, na jihu Čech převzal štafetu od Tomáše Matušíka jeho dosavadní asistent Arpád Györi.

Co se týče kádru obou soupeřů, přece jen výraznější proměnou prošel během letní přestávky ten brodský. Řady Bruslařů totiž opustil defenzivní matador Jiří Vašíček (Vrchlabí), a především nezastavitelný stroj na kanadské body Lukáš Endál, jenž přijal výzvu jménem Motor České Budějovice. Podobně jako v Táboře se naopak pokusí získat přízeň trenérů i fanoušků vcelku početná enkláva mladíků.

Hráči od Jordánu se musejí v srpnové zápasové premiéře vypořádat s únavou z náročného startu do tréninkového procesu. Do Havlíčkova Brodu se vypraví s osmi obránci a třemi útočnými formacemi. Nejen z důvodu přetrvávající rekonvalescence některých členů kádru se otevře prostor pro mladé adepty táborského dresu. V brance kohoutů si odbyde svou premiéru novic Milan Dudáček, zatímco o osm dní později na Kobře obsadí brankoviště jeho parťák Michal Novák.   

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Tadeáš Dvořák v Porubě

  Út 07.08. |

  Třiadvacetiletý Tadeáš Dvořák z táborské brankářské líhně se uchází o místo v brankovišti prvoligové Poruby. V loňském ročníku hájil tento mladý gólman barvy Kadaně a stihl i jeden extraligový start v dresu chomutovských Pirátů.

 • HC Tábor na jchokej.cz

  So 04.08. |

  Startu přípravy druholigového A-týmu HC Tábor se v povídání s koučem Arpádem Györim věnoval i web jchokej.cz.

  Více...
 • Anna Kotounová s reprezentací

  Čt 02.08. |

  Na čtyřdenním soustředění ženských reprezentačních výběrů České republiky, které v těchto dnech hostí Telč, nechybí ani obránkyně táborského HC Anna Kotounová.

 • Středeční zahajovací trénink

  Út 31.07. |

  Hráči druholigového A-mužstva vyjedou ve středu 1. srpna poprvé na led domácího zimního stadionu. Úvodní trénink začne v 18 hodin.

 • Táborská stopa v Porubě?

  Út 24.07. |

  Odchovanec táborského hokeje David Stark, který v uplynulých sezonách hájil barvy juniorky Slavie Praha, se pokouší prosadit do
  druhé nejvyšší seniorské soutěže. Devatenáctiletý obránce by rád získal místo v kádru nováčka WSM ligy z Poruby, kde je na
  zkoušce.           

Starší aktuality