Tým Tábora ve čtvrtek cestuje k úvodnímu zápasovému testu do Havlíčkova Brodu

08.08.2018 22:12, autor: Pavel Šácha

Ve čtvrtek o šesté hodině večerní vyrukují táborští hokejisté do prvního přípravného střetnutí před startem druholigových bojů. Jejich hostitelem se stane už tradiční soupeř z Havlíčkova Brodu.

Tým Tábora ve čtvrtek cestuje k úvodnímu zápasovému testu do Havlíčkova Brodu


Oba celky se pravidelně potkávají nejen na mistrovské scéně, ale také v přípravě. Dva vzájemné duely si domluvili i před sezonou 2018 – 2019 a shodně do ní vstoupí s novými šéfy střídaček. V Kotlině nahradil Václava Adama Jiří Čelanský, na jihu Čech převzal štafetu od Tomáše Matušíka jeho dosavadní asistent Arpád Györi.

Co se týče kádru obou soupeřů, přece jen výraznější proměnou prošel během letní přestávky ten brodský. Řady Bruslařů totiž opustil defenzivní matador Jiří Vašíček (Vrchlabí), a především nezastavitelný stroj na kanadské body Lukáš Endál, jenž přijal výzvu jménem Motor České Budějovice. Podobně jako v Táboře se naopak pokusí získat přízeň trenérů i fanoušků vcelku početná enkláva mladíků.

Hráči od Jordánu se musejí v srpnové zápasové premiéře vypořádat s únavou z náročného startu do tréninkového procesu. Do Havlíčkova Brodu se vypraví s osmi obránci a třemi útočnými formacemi. Nejen z důvodu přetrvávající rekonvalescence některých členů kádru se otevře prostor pro mladé adepty táborského dresu. V brance kohoutů si odbyde svou premiéru novic Milan Dudáček, zatímco o osm dní později na Kobře obsadí brankoviště jeho parťák Michal Novák.   

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
 • ŽIhadla hrát druhou ligu nebudou (?)

  Čt 21.02. |

  Z mapy druholigových mužstev pro nacházející mistrovský ročník téměř s určitostí zmizí Moravské Budějovice. Důvod? Majitel klubu Zdeněk Stojánek prodal licenci do jiného města. Pravděpdobně se jedná o Znojmo, které by mělo končit v mezináordní EBEL ligy a vrátit se do českých hokejových vod.

  Více...
 • Fotogalerie z Kopřivnice

  Po 04.02. |

  Tomáš Danko pro vás připravil bohaté menu snímků ze sobotního zápasu táborského týmu v Kopřivnici.

  Více...
 • Tábor může využít Ondřeje Šulka

  St 30.01. |

  Ve zbytku letošní druholigové sezony může mužstvo HC Tábor využít služeb útočníka Ondřeje Šulka. Českobudějovický forvard ve službách SK Kadaň má do Tábora, za který už v minulé sezoně několikrát nastoupil, vyřízené střídavé starty. Stejné je to i v případě univerzála Tomáše Hajiče, který se do kádru kadaňských Trhačů přesunul v průběhu sezony právě od Jordánu.   

 • Čtvrteční zápasy skupin Jih a Východ

  Čt 03.01. |

  Zápasy 29. kola: David Servis České Budějovice – Žďár nad Sázavou 5:6, Písek – Havlíčkův Brod 3:4 po prodloužení, Pelhřimov – Moravské Budějovice 3:4, Valašské Meziříčí – Opava 6:4, Šumperk – Hodonín 1:6.                        

Starší aktuality