V prověrce před prázdnými ochozy podlehl táborský tým hráčům ze Dvora Králové

10.03.2020 17:45, autor: Pavel Šácha

Za zavřenými dveřmi táborského zimního stadionu a tudíž v ponuré atmosféře se v úterý odehrál přípravný duel mezi domácími kohouty a mužstev Rodosu Dvůr Králové. Po šedesáti minutách hry se hosté radovali z vítězství v poměru 7:5, které zpečetili gólem do prázdné branky.

HC TÁBOR - HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ 5:7 (2:4, 1:1, 2:2)

Branky: 13. Bárta (Šulek, Skočovský), 18. Seidl (Hajič, Heřman), 35. Havran (Šulek, Březina), 52. Řezáč (Řepík, Kadilák), 54. Dvořák (Šulek) - 1. Brokeš, 7. Havlas (Luštinec), 17. Šediivý (Svoboda, Mert), 20. Fořt (TS), 32. Dušek (Tondr, Mert), 48. Petira (Půhoný, Hoskovec), 60. Půhoný (Mocek), vyloučení: 3:3, využití: 0:2, oslabení: 0:0, střely na branku: 38:28.

HC Tábor: M. Novák - Havran, Pejchal, Hajič, Dvořák, Skočovský, Radoš, Beran, Bouška - Blažek, Bárta, Šulek - Seidl, Matušík, Heřman - Dančišin, Zayml, Březina - Řezáč, Řepík, Kadilák.

HC Rodos Dvůr Králové: Jeschke - Mocek, Petira, Tondr, Mert, Franc, Matějíček - Svoboda, Brokeš, Fořt, Luštinec, Valášek, Havlas, Půhoný, Hoskovec, Dušek, Sedláček, Šedivý, Ježek.

V poměrně svižně hrané první části hry padlo šest branek, přičemž spokojenější odcházeli do šatny hráči Rodosu. Poprvé se prosadili už po dvaapadesáti vteřinách hry, kdy se ujala Brokešova střela z otočky po ledě - 0:1. V úvodu 6. minuty pykal za nedovolený zákrok domácí Havran a v závěru své početní převahy udeřili hosté podruhé, když přihrávku na bližší tyč pohotově usměrnil do branky Havlas - 0:2. Na začátku 9. minuty zlikvidoval M. Novák tutovku Fořt a hned vzápětí se vyznamenal i jeho protějšek Jeschke, který úspěšně čelil šanci Matušíka i dalšímu náporu kohoutů. Na konci 13. minuty roztleskala hrstku lidí na stadionu povedená táborská akce po ose Skočovský - Šulek - Bárta, kterou posledně jmenovaný přesně zakončil - 1:2. Na začátku 17. minuty pronikl za záda táborského gólmana zdánlivě nevinný pokus Šedivého a bylo to znovu o dva góly. O dvě minuty později dokázali Jihočeši na tento moment odpovědět -  jejich tlak vyústil ve střelu Hajiče, kterou pohotově tečoval mimo Jeschkeho dosah Seidl - 2:3. Poslední slovo si ale vzali hokejisté ze Dvora Králové. Po hrubce v rozehrávce se řítil sám na M. Nováka Fořt, ten sice jeho pokus zneškodnil, ale za předcházející faul Radoše bylo nařízeno trestné střílení, které královédvorský veterán vyřešil parádně - 2:4.

První obrovskou příležitost druhé části hry měl na hokejce domácí Březina, jenž se zjevil úplně sám před Jeschkem, ovšem v zakončení pouze vyprášil jeho připravenou lapačku. Téměř vzápětí musel na druhé straně ledové plochy řešit M. Novák nebezpečný výpad v podání Sedláčka. Ještě větší šanci ke skórování se ve 28. minutě naskytla hostujícímu, který ovšem z ideální střelecké pozice táborskou branku minul. Skóre doznalo změny až po překlenutí první poloviny zápasu. Na konci 30. minuty trefil Bárta nešťastně vysokou holí protihráče a odebral se na trestnou lavici, kde ho brzy navštívil také hákující Matušík. Před Východočechy se otevřela výhoda minutu a půl dlouhé přesilovky pěti proti třem a využili ji velice brzy, to když brankář M. Nováka zaskočila přesně mířená, leč z velkého úhlu vyslaná střela Havlase2:5. V následujících minutách vystrašili Jeschkeho v brance Rodosu pokusy Radoše a Šulka. Tato hrozba zůstala bez odezvy, ale ve 35. minutě napodobil předchozí gól hostů Havran a z téměř totožné pozice jako na opačné straně Havlas nachytal královédvorského gólmana v nedbalkách – 3:5. V samém závěru třetiny si Táborští po faulu na Zaymla zahráli svou první přesilovku a vytvořili si v ní slibný tlak, jeho vyústěním se ovšem stala pouze nastřelená tyč po dělovce Heřmana.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky si domácí celek v rychlém sledu vynutil dvě přesilové hry, obě však vyzněly do ztracena. Naopak v polovině 48. minuty dali táborští hráči dostatek prostoru k zakončení Petirovi a povedená střela na lapačku M. Nováka zajistila hokejistům ze Dvora Králové tříbrankový odstup – 3:6. V tu chvíli se zdálo být rozhodnuto, ale posledních deset minut hry zvládlo táborské mužstvo výtečně a mnoho nescházelo k tomu, aby se náskok Rodosu rozplynul. Na konci 52. minuty rozvířilo vzduch před brankou hostů trio Kadilák – Řepík – Řezáč a posledně jmenovaný junior šikovně zasunul puk pod ležícím Jeschkem do sítě – 4:6. O dvě a půl minuty později už to bylo jen o gól – Šulkova přihrávka zpoza branky našla v mezikruží obránce Dvořáka, a ten nedal brankáři hostů ani tu nejmenší šanci zasáhnout – 5:6. O dvě minuty později měl blizoučko k vyrovnání Blažek, ale tváří v tvář Jeschkemu neuspěl a puk nasměroval jen do výstroje hostujícího brankáře. V samém závěru střetnutí spěchal táborský gólman na střídačku, aby místo něj mohl naskočit do hry šestý hráč, v tu chvíli se ale ocitl puk v moci hostů a Půhoný střelou do opuštěné klece stanovil konečný výsledek – 5:7.

Ohlasy trenérů

Arpád Györi, HC Tábor: "Soupeře jsme blíže neznali, ale pohled na jeho soupisku
i samotný vývoj zápasu ukázaly, že má opravdu kvalitní mužstvo. My jsme sice byli v průběhu zápasu ve střelbě aktivnější, ale hosté prokázali lepší produktivitu a uměli lépe využít nabídnutých příležitostí. Snažili jsme se dostat do hry všechny hráče, zatímco soupeř hrál na tři útoky, takže byl přece jen víc v tempu. V poslední třetině jsme se zlepšeným výkonem dostali do hry a dotáhli jsme se na rozdíl jediného gólu, ale na konci jsme inkasovali při hře bez brankáře. Byl to pro nás rozhodně užitečný zápas. Co teď bude dál, to už neovlivníme."

Jiří Malinský, HC Rodos Dvůr Králové:  „Co říct k utkání? Předně: bylo to takové všelijaké. Hokej bez diváků je jiný. Vždyť nejvíc jsem byl ve veliké hale slyšet já sám... Pokud mám ale mluvit o samotném utkání, pak jsem samozřejmě za podobnou konfrontaci rád. Potkali jsme soupeře, kterého neznáme, takže jsme nevěděli, co od něho čekat. Šlo však o dobrou přípravu. Vždycky je lepší hrát zápas než trénovat.“