• Vzácná návštěva! S mladými táborskými brankáři vyjel na led Tomáš Vokoun

   

  Více »

   
 • Hokejový ráj ozdobily modro-bílé barvy, junioři vyválčili postup do ligy. Díky!

  Fantazie! Pár let se o tom mluvilo, ještě déle snilo, a v neděli 17. března 2024 se mohutná oslavná exploze konečně ozvala. Současná juniorská parta donesla táborskou sezonní vlaječku až na samotný vrchol a po domácím vítězství 3:1 nad pražskou Kobrou se ponořila do víru oslav postupu do ligy juniorů! Více »

   
 • JUNIOŘI: Táborští vyválčili důležité body u Labe a bez potíží přehráli Černošice

  Už jen dva kroky… Nejstarší mládežnický výběr HC Tábor je na nejlepší cestě k vytouženému postupu do ligy juniorů. V sobotu se k ohromné radosti a úlevě přenesl přes krajně nebezpečnou kolínskou překážku, kterou jen o den později doprovodil očekávanou a bezpečnou domácí výhrou nad Černošicemi. Nyní mají kohouti před sebou poslední dva zápasy, po kterých se do jejich šatny nastěhuje buď oslavná euforie, nebo hořké zklamání. V pátek večer nastoupí k zápasu na ledě českobudějovického DDM, v neděli od 19 hodin pak s největší pravděpodobností podstoupí přímou bitvu o postup do juniorské ligy s Kobrou Praha. Aktuálně před ní mají k dobru tři body. Více »

   
 • JUNIOŘI: Táborští načepovali Rokycanům dvanáctku. Jak hodnotí víkend trenér?

  V pátek svedli nelítostnou bitvu s dvoubodovým koncem na maličkém kluzišti pražské Kobry, v neděli si užili pohodový domácí dýchánek s mužstvem Rokycan. V kombinaci s jejich dvoucifernou výhrou je potěšil výsledek z Kolína, kde jejich pražský pronásledovatel ztratil další bod a aktuálně ztrácí na vedoucí kohouty tři body. Více »

   
 • Paráda! Junioři na Kobře nesložili zbraně a v nesmírně důležité bitvě získali dva body

   

  První březnový večer strávili hráči nejstaršího mládežnického výběru HC Tábor v hokejové hale na pražském Braníku. Cesty do tohoto nepříliš pohostinného prostředí rozhodně nemusejí litovat. V ostře sledovaném utkání nadstavbové části regionální ligy sice nabrali dvoubrankové manko a nevypadalo to s nimi dobře, bojovná kohoutí srdce však tloukla dál a vyplatilo se! Díky famózně odehrané poslední třetině a triumfu v následných samostatných nájezdech přinutila táborská parta domácí Kobru ke kapitulaci a odvezla si k Jordánu nesmírně cenné dva body, které mohou sehrát v konečném účtování nadstavby klíčovou roli. Po utkání také tento zisk náležitě oslavila s početnou enklávou táborských příznivců, kteří svému týmu v Praze vytvořili ryzí domácí prostředí. Více »

   
 • VÍKENDOVÝ PROGRAM MLÁDEŽE HC TÁBOR

  Více »

   
 • JUNIOŘI: Táborské mužstvo prožilo další šestibodový víkend. A teď na Kobru!

  Nejstarší mládežnický výběr HC Tábor prozatím plní svůj stanovený nadstavbový plán na sto procent. O uplynulém víkendu si na své konto připsal další dvě výhry v Černošicích, resp. doma nad DDM České Budějovice. K páteční přímé bitvě o první příčku v Praze na Kobře tak pojede v roli lídra a s drobným polštářkem v podobě jednoho bodu k dobru. Těžší z obou utkání sehráli mladí kohouti podle očekávání v Černošicích, kde jako první inkasovali a do 35. minuty byl stav nerozhodný 2:2. Přesto v něm nakonec dospěli k vítězství v poměru. Nedělní večerní duel s jihočeským sousedem se jako vejce vejci podobal předchozím vzájemným střetům obou soupeřů v základní části a vynesl táborské družině dvouciferné vítězství s příjemnou nulou na kontě obdržených gólů. Více »

   
 • VÍKENDOVÝ PROGRAM MLÁDEŽE HC TÁBOR

  Více »

   
 • Juniorská parta učiní už v tomto týdnu první kroky vstříc vysněnému cíli

  Hráči nejstaršího mládežnického výběru si už v tomto týdnu utáhnou brusle ještě o trochu víc než obvykle, zkontrolují pečlivěji svou výstroj a slovíčko úspěch si pustí do svých hlav ještě víc než kdy jindy. Nepříliš trnitá procházka základní částí regionální ligy už je minulostí a táborští junioři nyní stojí na startu nadstavbové překážkové dráhy. Pouze ten tým, který ji zdolá nejlépe, získá právo bojovat s vítězi dalších tří skupin o dvě postupové příčky do ligy juniorů. Více »

   
 • JUNIOŘI: Táborský tým vtiskl u sousedů devítigólovou pečeť na základní část

  Táborští junioři v pátek definitivně uzavřeli program základní části soutěže, a to střetnutím u sousedů v Soběslavi. Podle očekávání tento zápas ovládli a coby už jistí vítězové jihočeské skupiny regionální ligy dokráčeli k další vysoké výhře s nulou na kontě obdržených branek. Aktuálně už kohouti nasměrovali svou pozornost ke startu své nadstavbové skupiny. Pouze její vítěz se dostane do společnosti vládců dalších tří republikových skupin, se kterými se porve o dvě postupová místa do ligy juniorů. Program nadstavbových bojů zveřejníme později. Více »

   
« Předchozí 1 - 10
 
 
 
 
 
 
 
 
Junioři
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

Starší aktuality