• Juniorská parta učiní už v tomto týdnu první kroky vstříc vysněnému cíli

  Hráči nejstaršího mládežnického výběru si už v tomto týdnu utáhnou brusle ještě o trochu víc než obvykle, zkontrolují pečlivěji svou výstroj a slovíčko úspěch si pustí do svých hlav ještě víc než kdy jindy. Nepříliš trnitá procházka základní částí regionální ligy už je minulostí a táborští junioři nyní stojí na startu nadstavbové překážkové dráhy. Pouze ten tým, který ji zdolá nejlépe, získá právo bojovat s vítězi dalších tří skupin o dvě postupové příčky do ligy juniorů. Více »

   
 • JUNIOŘI: Táborský tým vtiskl u sousedů devítigólovou pečeť na základní část

  Táborští junioři v pátek definitivně uzavřeli program základní části soutěže, a to střetnutím u sousedů v Soběslavi. Podle očekávání tento zápas ovládli a coby už jistí vítězové jihočeské skupiny regionální ligy dokráčeli k další vysoké výhře s nulou na kontě obdržených branek. Aktuálně už kohouti nasměrovali svou pozornost ke startu své nadstavbové skupiny. Pouze její vítěz se dostane do společnosti vládců dalších tří republikových skupin, se kterými se porve o dvě postupová místa do ligy juniorů. Program nadstavbových bojů zveřejníme později. Více »

   
 • VÍKENDOVÝ PROGRAM MLÁDEŽE HC TÁBOR

  Do dalších bojů o mistrovské body a čest vstoupí o nadcházejícím víkendu sedm mužstev HC Tábor. Už v pátek vyrukuje juniorka do posledního duelu základní části na ledě sousední Soběslavi. Extraligoví dorostenci mají volno, „devítka“ si při odkladu dvou zápasů vinou marodky soupeřů zahraje až v neděli od 12.15 hodin se Spartou. Tímto střetnutím vstoupí do programu nižší nadstavbové skupiny extraligy, tedy z pohledu kohoutů do ostrých bojů o záchranu. Doma si zahrají také týmy sedmé a páté třídy, naopak šesťáci jedou dvakrát ven a naděje ze třetí třídy rovněž. Více »

   
 • JUNIOŘI: Patnáct gólových úderů Ledním Medvědům se tentokrát rodilo z průměru

  Na táborském ledě se v neděli večer pálilo jako u Verdunu. Juniorský výběr HC Tábor přivítal poslední tým tabulky regionální ligy z Pelhřimova a podle očekávání bez jakýchkoliv starostí dokráčel k dalšímu vítězství. Navzdory patnácti vstřelených brankám kohoutů ovšem hodnocení trenéra Štěpána Kadiláka tentokrát oslabilo v přílivu pochvalných slov. Více »

   
 • VÍKENDOVÝ PROGRAM VÝBĚRŮ HC TÁBOR

  Více »

   
 • JUNIOŘI: Táborský favorit byl při chuti, po kanonádě u Otavy rozdrtil i Střelce

  Táborská juniorka bezezbytku splnila oba úkoly, které ji na uplynulý víkend přichystal program regionální ligy. Nejenže bez potíží zvítězila ve Strakonicích i v nedělním domácím střetnutí s jindřichohradeckými Střelci, ale oba úspěchy navíc doprovodila dvouciferným přívalem vstřelených branek a dobrou defenzivní činností. Především výsledek nedělního střetnutí s druhým týmem tabulky může být značně povzbuzující pilulkou pro blížící se důležité zápasy. Více »

   
 • VÍKENDOVÝ PROGRAM VÝBĚRŮ HC TÁBOR

  Více »

   
 • JUNIOŘI: Další vysoká výhra se nerodila bez odporu, kohouti hráli přínosný duel

  Nejstarší mládežnický výběr HC Tábor zapsal do svého programu v regionální lize další úspěšně zvládnutou položku. Na domácím ledě si především díky pětigólové produkci v poslední části poradil s letos velmi obstojně vystupujícím týmem DDM České Budějovice. Více »

   
 • VÍKENDOVÝ PROGRAM VÝBĚRŮ HC TÁBOR

  Více »

   
 • JUNIOŘI: Kanonáda se sousedem, zkrocení silných Benátek. Byl to příjemný víkend

  Táborský juniorský výběr ladí formu i sestavu na blížící se klíčovou fázi sezony, ve které by se chtěl stát součástí postupových predikcí. Do aktuálního pořadí regionální ligy si po dvou domácích střetnutích připsal šest bodů, jejichž zisk doprovodil brankovým poměrem 26:1. Do statistik se hned při první příležitosti zapsali také hráči, kteří se s koncem loňského kalendářního roku vrátili do mateřských služeb HC Tábor, jmenovitě Dominik Vlček, Filip Šindelář (z Písku) a Petr Pospíchal (z Motoru České Budějovice). S jakým cílem a touhou, to je více než zřejmé… Dodejme, že první čisté konto v neděli bez výraznějších starostí uhájila nedávná brankářská posila kohoutů, pelhřimovský odchovanec Pavel Pulda. Více »

   
 
 
 
 
 
 
 
 
Junioři
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality