4. TŘÍDA: Bojovníci z nejstarší přípravky mají za sebou povedenou rakouskou misi

11.11.2014 00:21, autor: Pavel Šácha

Táborští „čtvrťáci si na uplynulý víkend naplánovali zahraniční služební cestu. Jejím cílem se stal útulný hokejový stánek u Dunaje, ve kterém sídlí „Černá křídla“ z Lince. V mistrovských klání, jejichž třetím účastníkem byly naděje Českých Budějovic, reprezentovali mladí Kohouti táborské barvy znamenitě. Z Rakouska se vrátili domů s bilancí tří výher a jediné porážky.

Black Wings Linz – HC Tábor 3:9 (1:3, 1:3, 1:3)

Branky Tábora: Lutovský 3, Duben 3, Cícha, Šindelář, Štefka.

Radek Pechánek, trenér 4. třídy HC Tábor: „Před utkáním jsme nevěděli, co od rakouského soupeře očekávat. Kluci se toho ale zhostili na výbornou a od začátku domácí válcovali. Počet střel byl na konci utkání 58:8 v náš prospěch, a jen skvělý výkon rakouského brankáře a naše horší střelecká muška způsobily, že nebylo skóre zápasu mnohem výraznější. I tak jsem byl ale s výkonem celého mužstva spokojený.“

HC Tábor – Motor České Budějovice 14:6 (7:2, 1:2, 6:2)

Branky Tábora: Šindelář 6, Duben 3, Kupka 3, Cícha, Lutovský.

Radek Pechánek: „Druhý zápas s Motorem jsem začali stejně, jako jsem končili předchozí utkání. Tlačili jsme se do soupeře, a to nám zajistilo jasně vyhranou první třetinu. Bohužel druhá třetina byla z našeho rakouského dvojzápasu ta nejhorší, protože nám scházel pohyb i jednoduchost ve hře. Zřejmě se dostavilo uspokojení, a možná i trocha únavy z cesty. Po mírné domluvě o třetině jsme ale zase uchopili otěže zápasu do svých rukou, a přestože nám v utkání špatně fungovala obranná hra, dovedli jsme zápas do vítězného konce. Kluci se v něm mohli opřít o spolehlivě chytajícího Johnyho Noháče. Až na tu jednu třetinu je musím za jejich výkony pochválit. Některým akcím musel i nestranný fanoušek zatleskat.“

Sestava táborského týmu A: Noháč – Šindelář, Lutovský, Cícha, Duben, Kupka, Štefka.

Black Wings Linz – HC Tábor B 14:4 (7:1, 6:1, 2:2)

Branky Tábora: Botka 2, Hofman, P. Heřmánek.

Tomáš Kratochvíl, asistent trenéra 4. třídy HC Tábor: „V zápase s domácím týmem jsme byli jsme byli v prvních dvou třetinách horší a zaostávali jsme po všech stránkách. Ve třetí části už si kluci začali plnit taktické pokyny a hlavně se zlepšil jejich pohyb, takže jsme se soupeři vyrovnali a místy jsme byli i lepším týmem. Pokud ale takhle odehrajeme jen jednu třetinu, nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek.“

HC Tábor B – Motor České Budějovice 9:6 (1:3, 3:2, 5:1)

Branky táborského týmu: Pufr 3, P. Heřmánek 2, Kolací 2, Botka, Hofman.

Tomáš Kratochvíl: „Druhý zápas byl od toho předchozího diametrálně odlišný. Zahájili jsme ho se stejným nábojem jako v poslední třetině předchozího utkání. Už od začátku jsme byli lepším týmem, ale bohužel se nám nedařilo v koncovce. Jen kvůli tomu měl zápas vyrovnaný průběh. Až v jeho závěru jsme soupeři gólově odskočili, a tím si zajistili vítězství. Kluci si ho zasloužili víc než českobudějovický soupeř. Bojovali a prokázali týmového ducha i větší touhu po vítězství. Navíc nás skvěle podržel brankář 'Woody'.“

Sestava táborského týmu B: Kaňka – Kolací, Hofman, P. Heřmánek, Š. Heřmánek, Pufr, Botka.

• Adam Čížek je v Písku

St 12.06. |

Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

• Jakub Šedivý posílil Sokolov

St 05.06. |

Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!

• HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

Ne 02.06. |

HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

• Dominik Pavlát míří do Finska

Po 20.05. |

Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti