Role lídra? Možná jsem to ještě nepobral, ale zvyknu si. Navíc nebudu sám, říká David Šťastný

11.08.2022 15:44, autor: Pavel Šácha
Role lídra? Možná jsem to ještě nepobral, ale zvyknu si. Navíc nebudu sám, říká David Šťastný


K nejostřílenějším obyvatelům současné juniorské šatny v Táboře patří David Šťastný. Právě on je i hráčem, na které budou trenéři v cestě za naplněním smělých postupových ambicí hodně spoléhat. Sám tvořivý forvard si to dobře uvědomuje, což potvrdil v krátkém povídání po skončení prvního přípravného utkání s Pískem (3:3).

Zahajovací přípravná utkání bývají pro každý hokejový tým hodně náročné. Vy jste navíc nastoupili proti soupeři z vyšší soutěže. Jaké hodnocení máte pro zápas schované?
Těšili jsme se na něj, a možná o to víc, že se jednalo o derby s Pískem. Někteří byli možná trošku přemotivovaní… První třetina byla z naší strany utahaná a měli jsme v ní těžké nohy, ale myslím si, že už v té druhé jsme se postupně rozjížděli a nakonec z toho bylo poměrně solidní utkání. Mrzí mě, že jsme v poslední třetině nechali soupeře otočit výsledek z 0:2 na 2:3. Už za stavu 2:2 jsme ale začali dobře bruslit, a i když jsme pak zazmatkovali a dostali třetí gól, dokázali jsme se ještě namotivovat a alespoň to vyrovnání bylo zasloužené.
Jak výrazně se tým proměnil?
Nic velkého to není. Zůstali jsme v podstatě skoro pohromadě a přišlo jen pár nových kluků. Máme teď celý srpen, abychom to postupně vyladili a na první mistrák byli dobře připraveni.
Vy osobně byste měl patřit v kabině i na ledě k týmovým vůdcům. Jste na takovou roli připravený?
Možná jsem ještě nepobral, že jsem v týmu nejstarší, ale myslím si, že si na to postupem času v klidu zvyknu. Na ledě mě to nijak neovlivní, budu hrát stejně jako doteď a snažit se týmu co nejvíc pomoci. A navíc na to nebudu sám.
Už v loňském roce jste sbírali seniorské ostruhy, především v krajské lize, kde jste nastupovali za Božetice. Letos by to mělo být stejné, byť v jiném týmu. Jak tuto zkušenost vnímáte?
Jednoznačně pozitivně. I když je to čtvrtá nejvyšší soutěž, ty zkušenosti jsou pro nás cenné a individuálně nám to může jenom prospět. To hlavní nás ale samozřejmě čeká s juniorkou tady v Táboře. Věřím, že to nakonec zvládneme.

(pro Týdeník Táborsko)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Nová soutěž na Facebooku

  Pá 25.11. |

  Na našem Facebooku najdete novou tipovací soutěž o dvě vstupenky na středeční derby s Pískem a poukázku do svatebního salonu. 

 • Lukáš Kříž v sobotu za Třebíč

  Čt 24.11. |

  Táborský obránce Lukáš Kříž v sobotu s kohouty do Ústí nad Labem neodcestuje. Důvodem jeho absence není zranění ani pracovní či jiné povinnosti, ale výpomoc v barvách prvoligové Horácké Slavie Třebíč. Tento tým momentálně trápí rozsáhlá marodka, a tak požádala táborský klubu o možnost využití devětadvacetiletého bojovníka pro sobotní duel ve Vsetíně. Lukáš nejde úplně do neznáma - v Třebíči už před pár lety krátce působil. 

 • Nejlepší nahrávač druhé ligy

  Ne 20.11. |

  Táborský útočník Jakub Matušík kraluje s 26 asisetncemi pořadí nahrávačů třetí nejvyšší soutěže. Díky svému bodovému příspěvku z Řisut se zároveň posunul na samostatnou druhou příčku v produktivitě celé soutěže za letňanského Jiřího Hozáka

 • David Gába může pomáhat Motoru

  Po 07.11. |

  Člen táborské druholigové party David Gába může v tomto ročníku obléci dres Motoru České Budějovice. Po dohodě obou klubů má do jihočeského extraligového týmu vyřízené střídavé starty. O této jeho nové vedlejší roli a stejném statutu dalšího Jihočecha Miroslava Holce už informoval také server Hokej.cz.    

  Více...
 • Lukáš Endál se vrátí v pátek

  St 02.11. |

  Návrat Lukáše Endála z výpomocného působení v B-týmu Pardubic se přiblížil. Zkušený forvard se bude trenérům Radku Bělohlavovi a Zdeňku Kutlákovi hlásit už na pátečním tréninku táborského mužstva a mohou ho tak zahrnout do svých plánů pro sobotní domácí duel s Děčínem. Zdárně se navíc vyvíjí rekonvalescence obránce Daniela Kabelky po operaci kolena, byť si samozřejmě ještě nějaký čas vyžádá.

Starší aktuality