O víkendu se přihlásí o slovo tradiční žákovský turnaj O pohár města Tábora

12.08.2022 01:34, autor: Pavel Šácha

O nadcházejícím víkendu ovládne táborský zimní stadion tradičně podmanivá atmosféru třetího ročníku turnaje O pohár města Tábora. Určený je kategorii U15, to znamená hráčům ročníku 2008 a mladším. Vedle pořádajícího týmu HC Tábor přijali letos účast na prestižním táborském turnaji mladíci z Energie Karlovy Vary, Motoru České Budějovice, Dukly Jihlava a Techniky Brno. Posledně jmenovaný tým se ale pořadatelům těsně před turnajem omluvil a jeho místo ve startovní listině zaujmou sousední mladí Králové z Písku.

V sobotu startuje atraktivní turnajový program v 8 hodin prestižním jihočeským derby Tábor versus České Budějovice. Zápasy se hrají systémem každý s každým na 2x25 minut plus pětiminutové prodloužení. Součástí prvního dne turnaje budou již tradičně také dovednostní soutěže. V neděli se začne v 8.30 hodin a vše vyvrcholí slavnostním vyhlášením výsledku zhruba před sedmou hodinou večerní.

Na špičkové žákovské boje zvou táborští organizátoři také prostřednictvím videospotu z loňského ročníku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality