Rozhovory a fotografie ze třetího ročníku žákovských klání O pohár města Tábora

16.08.2022 00:24, autor: Pavel Šácha

Třetí ročník turnaje O pohár města Tábora určený hráčům ročníku 2008 už se zřítil do minulosti. Byl atraktivní, kvalitní a dramatický do poslední chvíle. K rozhovoru s trenérem domácího týmu Janem Boháčem a slovům kouče vítězné Energie Tomáše Marišky připojujeme také odkazy na mimořádně bohaté fotogalerie z dílny Tomáše Danka, které mapují atmosféru i průběh obou víkendových dnů.

Rozhovory a fotografie ze třetího ročníku žákovských klání O pohár města Tábora

Sezona bude nesmírně náročná, a právě takové zápasy
nám pomůžou, zdůraznil trenér kohoutů Jan Boháč

Pro reprezentanty domácích barev představoval turnaj O pohár města Tábora nepřebernou zásobárnu zkušeností a poznání. V jeho průběhu střídali matné pasáže
s těmi zářivými. Do prvního šuplíku spadá zbytečná ztráta čtyř bodů z vystoupení proti Písku, ve druhém se skví výhry v polovinách zápasů s Motorem a Jihlavou. Celkově
z toho nakonec bylo čtvrté místo. Za nesmírně užitečnou prověrku před mimořádně náročnou sezonou označil čtyři turnajové duely také JAN BOHÁČ, trenér „deváťáků“ HC Tábor.

Domácí turnaj před chvílí skončil. Podělíte se o svůj zpětný pohled na víkendové účinkování vašeho týmu?
Musím říct, že turnaj byl úžasně připravený a zorganizovaný, a také po sportovní stránce rozhodně splnil svůj účel. Většina týmů měla za sebou teprve dva týdny přípravy, takže se se vším ještě v podstatě sžívaly. Super je, že v každém zápase bylo o co hrát. Pro nás je důležité, že jsme mohli odehrát čtyři náročné a kvalitní zápasy. Ukázaly nám řadu věcí a nedostatků, na jejichž odstranění budeme potřebovat hodně času. To je ale normální, nejsme žádný výběrový klub. Na druhé straně jsme dokázali proti silnějším týmům odehrát dobré poloviny zápasů a kluci celý turnaj odmakali, což je pozitivní.
Jak moc vysoko visely medailové příčky?
Na rovinu; kvalitu na to, abychom turnaj vyhráli, tu prostě nemáme. Myslím si ale, že jsme v něm ani vyloženě nepropadli. Máme tým, ve kterém není žádná vyložená individualita, ale patnáct kluků na podobné úrovni. Aby mohli být takovým soupeřům, jací se tu sešli, konkurenceschopní, musí 'hrabat' víc než na sto procent. Z tohoto pohledu to pro nás byla ohromně cenná zkušenost. Někomu se turnaj povedl víc, někomu méně. Je to stále příprava, takže nad nikým nelámu hůl, i když se mu třeba turnaj zrovna nevydařil. Většinu kluků znám už dlouho a vím, co v nich je.
Dá se z ní už něco odvodit vstříc nadcházející sezoně?
Jisté je, že bude nesmírně náročná; její herní klíč je pro nás opravdu strašidelný. Dá se říct, že prvních šest utkání rozhoduje téměř o celé sezoně. Kluci budou už od začátku pod tlakem a každé zaváhání tam bude bolet. Teď nás v přípravě čekají další utkání a budeme makat na tom, abychom byli 10. září co nejlépe připravení. Jak už jsem říkal, podobně těžké zápasy, jaké jsme tu absolvovali, nám pomůžou v tom, abychom to v soutěži zvládali. Řada hráčů bude mít v týmu jiné role, než na jaké byli zvyklí, čekají je třeba i jiné posty, ale budeme se rvát a uvidíme, co to přinese.

Trenér vítězné karlovarské Energie Tomáš Mariška nešetřil chválou. 
Byl to skvělý turnaj s výborným hracím systémem, prohlásil

V první řadě jsme hrozně rádi, že jsme na tenhle turnaj dostali pozvánku. Byl opravdu skvěle zorganizovaný a musím domácí pochválit za to, jak to všechno připravili a zvládli. Výborný byl hrací systém. Od začátku do konce měly týmy o co hrát a bylo všechno vyrovnané a napínavé. Jeden poločas vyhrály, ale pak musely znovu začít od začátku. Pro rozvoj hráčů je něco takového nesmírně důležité a cenné. My jsme tady odehráli čtyři velmi těžká utkání, která hráčům pomohou získat zkušenosti a sebevědomí, ale na druhé straně jim ukážou i ty slabší stránky. Pevně věřím, že jim to všechno pomůže do následující sezony. Jihlava s Motorem byly hodně silnými soupeři, i domácí nás hodně potrápili, a ani Písek, který tu na poslední chvíli zaskočil, nebyl vyloženým outsiderem. Prvenství je pro kluky samozřejmě cenné a důležité, ale hlavní je, že si to pořádně užili.“ 

ODKAZY NA FOTOGALERII Z TURNAJE

https://tomdanko.rajce.idnes.cz/…ni/
https://tomdanko.rajce.idnes.cz/…hy/  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Nová soutěž na Facebooku

  Pá 25.11. |

  Na našem Facebooku najdete novou tipovací soutěž o dvě vstupenky na středeční derby s Pískem a poukázku do svatebního salonu. 

 • Lukáš Kříž v sobotu za Třebíč

  Čt 24.11. |

  Táborský obránce Lukáš Kříž v sobotu s kohouty do Ústí nad Labem neodcestuje. Důvodem jeho absence není zranění ani pracovní či jiné povinnosti, ale výpomoc v barvách prvoligové Horácké Slavie Třebíč. Tento tým momentálně trápí rozsáhlá marodka, a tak požádala táborský klubu o možnost využití devětadvacetiletého bojovníka pro sobotní duel ve Vsetíně. Lukáš nejde úplně do neznáma - v Třebíči už před pár lety krátce působil. 

 • Nejlepší nahrávač druhé ligy

  Ne 20.11. |

  Táborský útočník Jakub Matušík kraluje s 26 asisetncemi pořadí nahrávačů třetí nejvyšší soutěže. Díky svému bodovému příspěvku z Řisut se zároveň posunul na samostatnou druhou příčku v produktivitě celé soutěže za letňanského Jiřího Hozáka

 • David Gába může pomáhat Motoru

  Po 07.11. |

  Člen táborské druholigové party David Gába může v tomto ročníku obléci dres Motoru České Budějovice. Po dohodě obou klubů má do jihočeského extraligového týmu vyřízené střídavé starty. O této jeho nové vedlejší roli a stejném statutu dalšího Jihočecha Miroslava Holce už informoval také server Hokej.cz.    

  Více...
 • Lukáš Endál se vrátí v pátek

  St 02.11. |

  Návrat Lukáše Endála z výpomocného působení v B-týmu Pardubic se přiblížil. Zkušený forvard se bude trenérům Radku Bělohlavovi a Zdeňku Kutlákovi hlásit už na pátečním tréninku táborského mužstva a mohou ho tak zahrnout do svých plánů pro sobotní domácí duel s Děčínem. Zdárně se navíc vyvíjí rekonvalescence obránce Daniela Kabelky po operaci kolena, byť si samozřejmě ještě nějaký čas vyžádá.

Starší aktuality