Dorost padl v domácí přípravě s Lincem, trenér Györi postrádal i více elánu

05.09.2022 00:32, autor: Pavel Šácha

Táborští dorostenci se nezadržitelně řítí do finiše přípravy na novou extraligovou sezonu, ale starostí a práce mají stále nad hlavu. Potvrdil to i víkendový přípravný duel s rakouským Lincem. Ještě více než konečná porážka 1:3 trápily trenéry neduhy, které se ve hře jejich týmu objevily.

HC TÁBOR – EHC ÖA LINZ 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branka Tábora: Slabý.
Sestava HC Tábor: Spálenka, Janoušek – Jirášek, Mrázek, Šťastný, Kratochvíl, Ješ, Bačo, Jaroš, Mašek – Suchan, Pospíchal, Eremiáš – Vlček, Bouška, Dohnal – Lang, Hlavín, Slabý – Kostka, Podzimek, Křepelka.

Arpád Györi, trenér dorostu HC Tábor: „Zápas se mi nehodnotí lehce, protože jsme čekali, že náš výkon bude o moc lepší. Pravdou je, že jsme ještě v zápase udělali prostor pro to, aby se
v něm prostřídalo víc než dvacet hráčů. To samozřejmě napomohlo k tomu, že místy naše hra neměla hlavu ani patu. Trochu nás limitují, a možná budou i dál limitovat dovednostní činnosti. Musíme hrát urputný hokej a vložit do něj elán, což nám ale tentokrát také chybělo. V tomto směru čekám od hráčů určitě víc odhodlání a emocí ve hře, ale i na střídačce. Výsledek není směrodatný, a jak už jsem říkal, jde trochu na vrub tomu, že jsme ještě chtěli dát prostor většímu počtu hráčů. Práce nás ale nadále čeká hrozně moc.“

Program nového ročníku nejvyšší soutěže rozehrají táborští mladíci ve čtvrtek 15. září na ledě Hradce Králové.    

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Táborští žáci na olympiádě

  Po 23.01. |

  V Krkonoších odstartovala v tomto týdnu Zimní olympiáda dětí a mládeže. V hokejovém výběru Jihočeského kraje má táborský hokej dvojí zastoupení v osobách Antonína Pufra a Matěje Slabého. Z pondělních zahajovacích zápasů vytěžili Jihočeši bod za remízu 2:2 s Vysočinou, Královéhradeckému kraji podlehli 1:4.  

  Více...
 • Dvě posily pro juniorku

  Pá 06.01. |

  V prvním letošním střetnutí regionální ligy juniorů na ledě Pelhřimova se v táborském týmu představí dvě nové, resp. staronové tváře. Z působení v juniorce královéhradeckého Mountfieldu, kam se přestěhoval z jihlavské Dukly, se domů k Jordánu vrátil odchovanec a někdejší tahoun extraligového dorostu HC Tábor Jan Nevšímal. Ryzím novicem na soupisce kohoutů je jiný útočník David Hohenberger z českobudějovického Motoru.  

 • Oliver Šatný na MS dvacítek!

  Po 12.12. |

  Brankář Oliver Šatný, soběslavský odchovanec, jenž svůj talent rozvíjel v žákovských týmech HC Tábor, nechybí v nominaci na blížící se mistrovství světa hokejistů do 20 let. Talentovaný gólman aktuálně září v barvách zámořského týmu Cape Breton hrajícího prestižní juniorskou QMJHL. Mezi náhradníky pro šampionát figurují odchovanci táborského hokeje a momentálně Bílý Tygr z Liberce Jakub Šedivý a mladoboleslavský Karel Křepelka

  Více...
 • David Gába v pondělí za Vsetín

  Po 05.12. |

  Táborský brankář David Gába znovu oblékne vsetínský dres. Při vleklých zdravotních potížích brankářů třetího týmu Chance ligy vypomůže mužstvu z Valašska v pondělním domácím střetnutí se Šumperkem.

 • Nová soutěž na Facebooku

  Pá 25.11. |

  Na našem Facebooku najdete novou tipovací soutěž o dvě vstupenky na středeční derby s Pískem a poukázku do svatebního salonu. 

Starší aktuality