DOROST: Táborská parta už má první bod, mezi prsty jí ale proklouzla cennější kořist

03.10.2022 01:02, autor: Pavel Šácha

Dorostenci HC Tábor si na konci minulého týdne sáhli na první bod v nové extraligové sezoně, to když padli na ledě Havlíčkova Brodu až v prodloužení. Jakkoliv to po čtvrtečním pokaženém vystoupení v Českých Budějovicích představuje potencionální impuls do dalších bojů, řadí se bod z Kotliny spíše mezi ztrátové položky. Vždyť ještě v 55. minutě měli kohouti nakročeno k plnému zisku.

DOROST: Táborská parta už má první bod, mezi prsty jí ale proklouzla cennější kořist

Motor Č. Budějovice - HC Tábor

6:1 (2:0, 4:0, 0:1)

Čtvrtek, 29.9.2022 18:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 9. Hečko (Humeník), 16. Aulický (Humeník, Drančák), 21. Hečko (Kubík), 28. Aulický (Drančák), 30. Humeník, 35. Hečko (Humeník) - 56. J. Pospíchal (Vlček, Suchan).

Rozhodčí: Kosnar - Jindra, Štofa.   Vyloučení: 6:6   Využití: 3:0   Góly v oslabení: 1:0   Střely: 35:30   Diváci: 63

MOTOR Č. BUDĚJOVICE: Schacherl – Lukáš, Kubík, Zevl, Šíma, Fábera, Prušák, Gřegořek – Aulický, Kinter, Šimon, Humeník, Hečko, Lukeš, Vlna, Postl, Hoch, Drančák.

HC TÁBOR: Šrámek – Bačo, Ješ, Jaroš, Jirášek, Šťastný, Mrázek, Pěček – Hlavín, Podzimek, Křepelka, Mohyla, J. Pospíchal, Eremiáš, Vlček, P. Pospíchal, Dohnal, Suchan.

BK Havlíčkův Brod - HC Tábor

3:2p (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Sobota, 1.10.2022 13:30 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 21. Koubek (Kachlíř), 55. Koubek (Křížek), 62. Křížek (Mrtka, Kachlíř) - 17. Jaroš (Suchan, Vlček), 32. Vlček (Suchan).

Rozhodčí: Pavel – Karásek, Tichý.   Vyloučení: 6:3   Využití: 2:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 30:20   Diváci: 123

BK HAVLÍČKŮV BROD: Račan (Kamenický) – Mrtka, Kachlíř, Adam, Ondruš, Teml, Vaněk, Konvalina – Křížek, Koubek, Nový – Dvořák, Frühbauer, Kozlík – Kraučuk, Adamec, Suchý.

HC TÁBOR: Šrámek (Wajtr) – Kratochvíl, Bačo, Ješ, Jaroš, Jirásek, Šťastný, Céza – Hlavín, Lang, Křepelka, Mohyla, J. Pospíchal, Eremiáš, Vlček, P. Pospíchal, Dohnal, Suchan.


ARPÁD GYÖRI, trenér dorostu HC Tábor:

„Po nepovedeném čtvrtečním utkání v Českých Budějovicích, které jsme znovu brzy ztratili vinou řady individuálních chyb, jsme chtěli v Brodě konečně bodovat. To se nám sice podařilo, ale jsme zklamaní, protože jsme v něm sahali po třech bodech, ale opět jsme inkasovali vyrovnávající gól naprosto zbytečně. Vnímáme určité zlepšení systémových věcí, na kterých se snažíme pracovat, ale stále nám na ledě chybí více soustředění na dané situace, a hlavně osobní odpovědnosti. Chápu, že pro většinu kluků je to po přechodu
do tak kvalitní soutěže těžké. V zápasech, které nás čekají, ale potřebujeme tyto věci výrazně zlepšit a dál na nich na sto procent pracovat. Jiná cesta není.“

Prohlédněte si snímky Tomáše Danka ze čtvrtečního extraligového duelu v českobudějovické Budvar aréně.     

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Táborští žáci na olympiádě

  Po 23.01. |

  V Krkonoších odstartovala v tomto týdnu Zimní olympiáda dětí a mládeže. V hokejovém výběru Jihočeského kraje má táborský hokej dvojí zastoupení v osobách Antonína Pufra a Matěje Slabého. Z pondělních zahajovacích zápasů vytěžili Jihočeši bod za remízu 2:2 s Vysočinou, Královéhradeckému kraji podlehli 1:4.  

  Více...
 • Dvě posily pro juniorku

  Pá 06.01. |

  V prvním letošním střetnutí regionální ligy juniorů na ledě Pelhřimova se v táborském týmu představí dvě nové, resp. staronové tváře. Z působení v juniorce královéhradeckého Mountfieldu, kam se přestěhoval z jihlavské Dukly, se domů k Jordánu vrátil odchovanec a někdejší tahoun extraligového dorostu HC Tábor Jan Nevšímal. Ryzím novicem na soupisce kohoutů je jiný útočník David Hohenberger z českobudějovického Motoru.  

 • Oliver Šatný na MS dvacítek!

  Po 12.12. |

  Brankář Oliver Šatný, soběslavský odchovanec, jenž svůj talent rozvíjel v žákovských týmech HC Tábor, nechybí v nominaci na blížící se mistrovství světa hokejistů do 20 let. Talentovaný gólman aktuálně září v barvách zámořského týmu Cape Breton hrajícího prestižní juniorskou QMJHL. Mezi náhradníky pro šampionát figurují odchovanci táborského hokeje a momentálně Bílý Tygr z Liberce Jakub Šedivý a mladoboleslavský Karel Křepelka

  Více...
 • David Gába v pondělí za Vsetín

  Po 05.12. |

  Táborský brankář David Gába znovu oblékne vsetínský dres. Při vleklých zdravotních potížích brankářů třetího týmu Chance ligy vypomůže mužstvu z Valašska v pondělním domácím střetnutí se Šumperkem.

 • Nová soutěž na Facebooku

  Pá 25.11. |

  Na našem Facebooku najdete novou tipovací soutěž o dvě vstupenky na středeční derby s Pískem a poukázku do svatebního salonu. 

Starší aktuality