Kohouti měli návštěvu. Hokej poznávali fotbalisté Sy Babacar a Mamadou Koné

09.11.2022 03:09, autor: Pavel Šácha

Do útrob táborského zimního stadionu zavítala před sobotním střetnutím pozoruhodná a velice milá návštěva. V doprovodu vedoucího týmu druholigových fotbalistů Táborska Petra Koláře si přišli užít svůj první živý kontakt s ledním hokejem dvě zahraniční akvizice týmu FC Silon: Senegalec Sy Babacar a Mamadou Koné z Mali.

Kohouti měli návštěvu. Hokej poznávali fotbalisté Sy Babacar a Mamadou Koné


Oba fotbalisté z Afriky se v prostoru šaten potkali s nastupujícími táborskými hokejisty a zaujal je především ten, který kráčel k ledu první v betonech a maskou na hlavě: David Gába. Dosud neznámou výstroj si později oba sympatičtí kluci z Táborska v kabině kohoutů sami vyzkoušeli. A stejně jako oni přinesli darem dvě šály FC Silon Táborsko, jistě brzy přijdou sami fandit na zimní stadion ověnčeni šálami HC Tábor, které na oplátku dostali.

Neformální návštěva dvojice 'Baba – Mama' se stala prvním bezprostředním střípkem sportovní družby, kterou oba kluby chystají. Dodejme, že stejně jako hokejisté Tábora v sobotu porazili Děčín, tak i Táborsko zdolalo o den později
v důležitém utkání B-tým Olomouce.

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Táborská reprezentační stopa

  St 31.01. |

  V tuzemském hokejovém kalendáři se blíží vlna mládežnických reprezentačních akcí. V plánech trenérů národních výběrů nechybějí ani hráči, kteří vzešli z táborské hokejové líhně. Ve dvacítce figuruje mezi náhradníky pro Turnaj pěti zemí ve švýcarském Klotenu útočník Vojtěch Spěváček, který aktuálně válí za juniorku Třince. Pro sedmnáctku se podobná konfrontace se čtyřmi špičkovými soupeři odehraje v Porubě a Kravařích. V soupisce náhradníků pro tuto akci je také jméno Antonína Klatovského, toho času ve službách plzeňské juniorky.

 • Stříbro pro Adélu. GRATULUJEME!

  Po 15.01. |

  Útočnice deváté třídy HC Tábor Adéla Pánková je vicemistryní světa! Soběslavská odchovankyně byla významnou součástí stříbrné party českých juniorek na právě skončeném světovém šampionátu ve švýcarskou Zugu. Srdečně gratulujeme! 

  Více...
 • Tadeáš Dvořák v barvách Písku

  St 03.01. |

  Brankář Tadeáš Dvořák si ve středu odbyl povedený debut v dresu sousedního IHC Králové Písek, kde bude hostovat až do konce ledna. Na ledě Chebu přispěl kvalitním výkonem k nesmírně důležité výhře Jihočechů 3:2 po prodloužení.

 • Chomutov v derby u Labe zvítězil

  Pá 29.12. |

  V pátek 29. prosince si chomutovští Piráti dojeli pro vítězství 4:2 k severočeskému rivalovi do Ústí nad Labem a v čele soutěže se dotáhli na táborský tým. Do čela průběžného pořadí je řadí jediný gól k dobru v celkovém skóre, kohouti zase mají lepší vzájemný zápas. 

 • Hronov zdolal Kobru, Vrchlabí nadělovalo

  St 27.12. |

  Ve středu 27. prosince se v rámci 26. kola odehrály dva zápasy druholigové skupiny Západ. Wikov Hronov si doma vyšlápl na pražskou Kobru, kterou porazil 4:1, vrchlabský Stadion rozdrtil před domácími příznivci Řisuty 9:2. V pátek 29. prosince zapečetí program kola atraktivní severočeský duel Ústí nad Labem versus Chomutov.    

Starší aktuality