ŹÁCI: Deváťáci jedou dál, osmička nešetřila Lva, sedmáci trápili Plzeň

22.11.2022 11:59, autor: Pavel Šácha

Žákovské výběry HC Tábor si odškrtly ze svého zápasového programu další mistrovské položky.

ŹÁCI: Deváťáci jedou dál, osmička nešetřila Lva, sedmáci trápili Plzeň


Hráči deváté třídy navázali na parádní zápasy s oběma pražskými „S“ a po triumfu se Spartou a jednobodovém zisku z Edenu dobyli ve čtvrtek havlíčkobrodskou Kotlinu. Mužstvo osmé třídy smetlo v domácím prostředí tabulkového souseda z Benešova. Blízko k velkému překvapení byli mladé hokejisté ze sedmé třídy, to když mohutně finišovali na ledě druhé Škody Plzeň, těsné manko jim ale se závěrečnou sirénou přece jen zůstalo. Šesťáci svedli doma urputnou bitvu se stejně bodově bohatou veselskou Lokomotivou a dvěma góly v závěrečných minutách dokráčeli k euforickému vítězství. Naproti tomu nejmladší žákovský výběr Tábora se musel na domácím ledě sklonit před Milevskem. Ve vyrovnané soutěži tak prozatím odmítl útok na čelní příčku, kterou si pro sebe rezervoval pávě jejich přemožitel.

9. TŘÍDA

BK Havlíčkův Brod – HC Tábor 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Branky: 53. Vaněček (Čapek) – 29. Slabý (Šťastný), 36. Slabý (TS), 44. Strachota, 51. Strachota (Sedláček), 57. Slabý (Nevšímal).
Složení táborského týmu: Slaba (Koutník) — Šťastný, Mohyla, Pufr, Mareš, Rod, Ryšavý — Slabý, Kolář, Boháč, Strachota, Sedláček, Eremiáš, Botka, Nevšímal, Vinš, Podrabský.

STARŠÍ ŽÁCI A

Lev Benešov – HC Tábor 3:14 (0:4, 1:7, 2:3)

Branky: 26. Švancar, 59. Kaňka (Švancar, Dušek), 59. Dušek (Kaňka) – 2. Nevšímal (Švadlena), 8. Nevšímal, 12. Eremiáš (Všetečka), 12. Susko (Čaněk), 25. Mareš (Eremiáš), 26. Nevšímal (Bouška), 28. Nevšímal (Hemza), 30. Eremiáš (Čaněk), 32. Bouška (Švadlena, Nevšímal), 34. Mareš (Susko, Nevšímal), 39. Čaněk (Mareš), 48. Mareš (Susko, Čaněk), 52. Čaněk (Susko), 55. Novák (Nevšímal).
Složení táborského týmu: Plášil — Lukeš, Douda, Hrobský, Kuchár, Novák, Mareš — Bouška, Eremiáš, Susko, Nevšímal, Švadlena, Hemza, Čaněk, Všetečka.

STARŠÍ ŽÁCI B

Škoda Plzeň – HC Tábor 7:6 (2:2, 3:2, 2:2)

Branky: 9. Kořínek, 16. Cais (Kořínek, Starý), 26. Volenec (Zbořil), 34. Radvanovský (Matěj Milota, Martin Milota), 36. Števo (Monath, Janeček), 46. Janeček (Števo), 49. Janeček (Zbořil, Monath) – 1. Dohnal (Hák), 15. Kahoun, 32. Dohnal (Vondrák), 38. Dohnal (Hák), 56. Kahoun (Smrčka), 59. Dohnal (Vondrák).
Složení táborského týmu: Malypetr – Frančík, Šutko, Keltner, Novák, Lévai, Makovec – Hák, Smrčka, Březina, Vondrák, Čeněk, Dohnal, Bartáček, Šimeček, Kahoun, Trnka.   

MLADŠÍ ŽÁCI A

HC Tábor – Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 6:5 (3:3, 1:2, 2:0)

Branky: 3. Pejša (Komínek), 8. Jindra (Schwarz), 11. Ručka (Kubašta), 35. Fabišík (Vítovec), 56. Pejša (Ručka), 59. Schwarz (Ručka) – 2. Vrba (Kokeš), 15. Zikmund, 15. Závodský (Zikmund), 29. Kokeš, 32. Fečko (Kokeš).
Složení táborského týmu: Kašpar (Janovský) — Fabišík, Janovská, Ručka, Kubašta — Jindra, Gruber, Schwarz, Vítovec, Pejša, Šefčíková, Komínek.

MLADŠÍ ŽÁCI B

HC Tábor – HC Milevsko 1934 5:7 (2:1, 3:3, 0:3)

Branky: 12. Babinský (Pešina), 19. Zákostelecký (Soldát), 33. Pešina (Babinský), 37. Babinský, 40. Pešina (Ošmyk) – 4. Miadok, 22. Votruba (Kodad, Král), 25. Miadok, 35. Miadok, 45. Miadok, 47. Miadok, 52. Komárek (Kodad).
Složení táborského týmu: Kačena (Mareš) — Slaba, Vaněk, Koukal — Dimitrov, Soldát, Vítů, Sedláček, Slunečko, Zákostelecký, Raszka, Kočí, Babinský, Pešina, Ošmyk, Trojáček, Dimitrova.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Táborští žáci na olympiádě

  Po 23.01. |

  V Krkonoších odstartovala v tomto týdnu Zimní olympiáda dětí a mládeže. V hokejovém výběru Jihočeského kraje má táborský hokej dvojí zastoupení v osobách Antonína Pufra a Matěje Slabého. Z pondělních zahajovacích zápasů vytěžili Jihočeši bod za remízu 2:2 s Vysočinou, Královéhradeckému kraji podlehli 1:4.  

  Více...
 • Dvě posily pro juniorku

  Pá 06.01. |

  V prvním letošním střetnutí regionální ligy juniorů na ledě Pelhřimova se v táborském týmu představí dvě nové, resp. staronové tváře. Z působení v juniorce královéhradeckého Mountfieldu, kam se přestěhoval z jihlavské Dukly, se domů k Jordánu vrátil odchovanec a někdejší tahoun extraligového dorostu HC Tábor Jan Nevšímal. Ryzím novicem na soupisce kohoutů je jiný útočník David Hohenberger z českobudějovického Motoru.  

 • Oliver Šatný na MS dvacítek!

  Po 12.12. |

  Brankář Oliver Šatný, soběslavský odchovanec, jenž svůj talent rozvíjel v žákovských týmech HC Tábor, nechybí v nominaci na blížící se mistrovství světa hokejistů do 20 let. Talentovaný gólman aktuálně září v barvách zámořského týmu Cape Breton hrajícího prestižní juniorskou QMJHL. Mezi náhradníky pro šampionát figurují odchovanci táborského hokeje a momentálně Bílý Tygr z Liberce Jakub Šedivý a mladoboleslavský Karel Křepelka

  Více...
 • David Gába v pondělí za Vsetín

  Po 05.12. |

  Táborský brankář David Gába znovu oblékne vsetínský dres. Při vleklých zdravotních potížích brankářů třetího týmu Chance ligy vypomůže mužstvu z Valašska v pondělním domácím střetnutí se Šumperkem.

 • Nová soutěž na Facebooku

  Pá 25.11. |

  Na našem Facebooku najdete novou tipovací soutěž o dvě vstupenky na středeční derby s Pískem a poukázku do svatebního salonu. 

Starší aktuality