ŽÁCI: Sedmáci přijali bolestnou zkušenost. Vedli 2:0, ale poslední třetinu prohráli 0:6

28.11.2022 20:04, autor: Pavel Šácha

Táborským žákovským výběrům se uplynulý víkend z hlediska výsledků nikterak nepodařil. Jedinou výjimkou je těsné vítězství šesťáků na ledě českobudějovického Motoru. Za zmínku stojí málo vídaný kolaps hráčů 7. třídy HC Tábor v domácím utkání s Vimperkem. Dvěma góly z prvních dvou třetin vykročili za prvním bodovým ziskem ve skupině, v poslední části se ale nad táborským ledem prohnala mohutná šumavská bouře a smetla jakékoliv naděje kohoutů. Tým 8. třídy o víkendu vyhlížel svého soupeře z Příbrami marně. Středočeši se z účasti v utkání omluvili kvůli marodce. Hodně ponuro bylo i v šatně „deváťáků“, kteří doma ani zdaleka nestačili na reprezentanty rakouského Salzburgu.

ŽÁCI: Sedmáci přijali bolestnou zkušenost. Vedli 2:0, ale poslední třetinu prohráli 0:6


9. třída

HC TÁBOR – RED BULL SALZBURG 1:9 (0:2, 0:3, 1:4)

Branky: 59. Slabý (Eremiáš, Bušta) – 7. Öfner (Sheihani, Krestan), 14. Kowalewskij (Vlcek, Jager), 18. Öfner (Humer), 28. Jager (Sladkovs, Krestan), 30. Hengelmüller (Hudritsch, Sladkovs), 42. Humer (Sladkovs), 45. Greil (Sladkovs), 53. Jager (Vlcek), 60. Vlcek (Gahleitner, Kühner).
Sestava táborského týmu: Koutník (Slaba) — Šťastný, Mohyla, Pufr, Mareš, Ryšavý — Slabý, Boháč, Strachota, Sedláček, Eremiáš, Botka, Nevšímal, Vinš, Podrabský, Hanzal, Bušta.

Starší žáci A

HC TÁBOR – BANÍK PŘÍBRAM odloženo

Hosté se z utkání vinou marodky ve svém týmu omluvili a zápas se tak odehraje zřejmě až v roce 2023. 

Starší žáci B

HC TÁBOR – HC VIMPERK 2:6 (1:0, 1:0, 0:6)

Branky: 11. Smrčka (Hák), 28. Vondrák (Smrčka) – 42. Tesař, 44. Čužna (Skalický), 45. Ženíšek (Remeš), 48. Stöhr, 49. Čužna (Švík), 51. Karvan (Ženíšek).
Sestava táborského týmu: Malypetr (32. Vošta) — Lukeš, Keltner, Novák, Lévai, Kuchár, Hrehor — Hák, Smrčka, Vondrák, Fabišík, Dohnal, Bartáček, Kahoun, Trnka, Všetečka.

Mladší žáci A

MOTO ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC TÁBOR 15:5 (4:1, 5:2, 6:2)

Branky: 9. Makovička (Matějka), 12. Matějka (Hruška), 16. Hruška (TS), 17. Makovička (Matějka), 22. Zeman, 25. Hruška (TS), 28. Vokatý (Hanzal), 35. Zeman (Makovička, Hanzal), 36. Vávra (Červák), 43. Kasanda (TS), 50. Makovička, 51. Makovička (Hruška), 52. Hanzal (Petrách), 56. Vokatý (Hanzal, Kasanda), 58. Zeman (Hruška) – 12. Fabišík, 26. Babinský (Ručka), 37. Babinský (Pešina), 42. Babinský (Pešina, Šefčíková), 57. Babinský (TS).
Sestava táborského týmu: Janovský (23. Kašpar) — Fabišík, Janovská, Ručka, Vaněk, Kubašta — Jindra, Schwarz,  Vítovec, Babinský, Pešina, Pejša, Šefčíková.

Mladší žáci B

MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC TÁBOR 8:9 (2:2, 1:4, 5:3)

Branky: 8. Lavička, 13. Veselý (Hanzal), 25. Turek (Fučík), 47. Hanzal, 49. Fučík (Founě), 53. Hanzal (Veselý), 58. Hanzal (Knap), 60. Hanzal (Fučík) – 12. Zákostelecký, 17. Pešina (Babinský), 24. Pešina (Jindra), 26. Babinský (Kočí), 30. Dimitrova (TS), 39. Babinský (Jindra), 45. Pešina (Babinský), 57. Babinský (Jindra), 59. Jindra (Pešina).
Sestava táborského týmu: Mareš (Kačena) — Slaba, Vaněk, Koukal — Dimitrov, Soldát, Vítů, Jindra, Slunečko, Zákostelecký, Kočí, Babinský, Pešina, Ošmyk, Komínek, Dimitrova.

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

Starší aktuality