DOROST: Pokažený start záchranářské mise. Severočeši na táborském ledě vládli

29.11.2022 20:45, autor: Pavel Šácha

Extraligoví dorostenci vstoupili o víkendu do nadstavby. Fáze, kde už se nad mužstvy kývá sestupová kosa, byť skupina nese název O účast v play-off. Táborský celek na úvod absolvoval domácí dvojboj se severočeskými soupeři a nedopadl pro něj právě lichotivě. V pátek se musel sklonit před chomutovskými Piráty a na příznivou vlnu se nenaladil ani v sobotním střetnutí s Růžičkovým Litvínovem. V obou případech srazila mladým kohoutům vaz chabá produktivita vyjádřená jediným gólem v každém z utkání v třaskavé směsi s četnými individuálními chybami.

DOROST: Pokažený start záchranářské mise. Severočeši na táborském ledě vládli

HC Tábor - Piráti Chomutov

1:9 (1:2, 0:6, 0:1)

Pátek, 25.11.2022 15:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 6. Šťastný (Vlček) - 4. Holejšovský (Novák, Ibl), 13. Kalvoda (Pospíšil), 22. Grosskopf (Novák, Nastoupil), 26. Sochor (Záhorec), 31. Nastoupil (Grosskopf, Ibl), 32. Chládek (Sochor), 39. Grosskopf (Nastoupil), 39. Šilhan, 45. Malcovský (Grosskopf, Ibl).

Rozhodčí: Hornáček - Teršíp, Hnilička.   Vyloučení: 3:3   Využití: 1:2   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 21:34   Diváci: 50

HC TÁBOR: Ferdus (32. Šrámek) – Jirášek, Bačo, Mrázek, Jaroš, Šťastný, Céza, Honzík – Eremiáš, Dohnal, Bouška, Mohyla, Vrba, Pospíchal, Němeček, Vlček, Hlavín, Suchan.

PIRÁTI CHOMUTOV: Štěrba (Hájek) – Ibl, Záhorec, Švarc, Malcovský, Malý, Kůrka, Holejšovský – Nastoupil, Novák, Pospíšil, Kalvoda, Halfar, Chládek, Sochor, Grosskopf, Šilhan, Bečvář.

HC Tábor - Verva Litvínov

1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Úterý, 29.11.2022 12:30 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 15. Eremiáš - 8. Tůma (M. Peroutka, J. Peroutka), 19. Raichl (Winkelhöfer), 25. Soušek (Tomaník, Raichl), 41. J. Peroutka (Bednařík), 48. Raichl (J. Peroutka).

Rozhodčí: Hacaperka – Sýkora, Hošťálek.   Vyloučení: 4:4   Využití: 0:2   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 14:26   Diváci: 60

HC TÁBOR: Šrámek (Ferdus) – Jirášek, Bačo, Mrázek, Jaroš, Šťastný, Céza, Honzík – Eremiáš, Dohnal, Pospíchal, Bouška, Mohyla, Němeček, Hlavín, Vlček, Suchan.

VERVA LITVÍNOV: Balík (Trejbal) – Prokeš, Břenda, Žák, Winkelhofer, Kladivo, Liška – J. Peroutka, M. Peroutka, Dostál, Tůma, Tomaník, Raichl, Bednařík, Sander, Horský, Koky.


Arpád Györi, trenér dorostu HC Tábor: „Je to bohužel stále stejné. Klukům rozhodně nelze upřít snahu, tam je to v pořádku, ale dostáváme příliš laciné góly. Alfou omegou jsou samozřejmě hrubé chyby, které naši soupeři dokážou trestat. Problém je, že za nepříznivého stavu nedokážeme reagovat a vrátit se do zápasu, i když si šance vytvoříme. Jsme ale hrozně neproduktivní.“

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Oliver Šatný v Litoměřicích

  Ne 26.11. |

  Brankář Oliver Šatný, pod jehož sportovním růstem je podepsaná táborská hokejová líheň, se stal novou posilou prvoligových Litoměřic. Dvacetiletý mládežnický reprezentant má za sebou dvě zámořské sezony a krátký letošní pobyt v Kolíně, kde však do zápasového kolotoče nenaskočil. Popřejme mu v novém působišti hodně štěstí!

  Více...
 • Milan Mazanec převzal hokejisty Písku

  Po 13.11. |

  Novým šéfem druholigové lavičky IHC Králové Písek se stal Milan Mazanec. Sedmapadesátiletý ostřílený kouč a někdejší hráčská ikona píseckého hokeje strávil posledních pět sezon v Německu a nyní u Otavy nahrazuje odvolaného Jana Trummera. Připomeňme, že Milan Mazanec vedl v sezoně 2005-2006 také táborské druholigové A-mužstvo. 

 • David Gába v dresu Jihlavy

  So 11.11. |

  Táborský gólman David Gába opět okusí atmosféru Chance ligy. Při problémech jihlavských brankářů vypomůže Dukle v nedělním domácím utkání s Litoměřicemi.

 • Patrik Zayml v barvách Písku

  St 08.11. |

  Zkušený útočník Patrik Zayml načas vystoupil ze služeb táborského A-mužstva. Už o uplynulém víkendu odehrál jedno utkání krajské ligy za jindřichohradecké Střelce, kam má do 28. prosince vyřízené hostování. Další adresu ovšem aktuálně našel i o patro výš a formou střídavých startů bude působit i v druholigovém Písku. Za Krále nastoupí už ve středečním večerním střetnutí na ledě favorizovaného Baníku Příbram.  

 • Dominik Pavlát s reprezentací na Karjalu!

  St 01.11. |

  Klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se díky výborným výkonům v brance plzeňské Škodovky ocitl v nominaci reprezentačního A-týmu pro turnaj Karjala Cup ve Finsku. Akci absolvuje v tandemu s dalším mladým gólmanem Jakubem Málkem. 

  Více...
Starší aktuality