ŽÁCI: Hráči 9. třídy podruhé v sezoně srazili do kolem mladíky z pražské Sparty

13.12.2022 00:02, autor: Pavel Šácha

Živá voda! Táborští dorostenci prožili vskutku parádní extraligový víkend. Na jeho konci stála dvě první sezonní vítězství, navíc na stadionech soupeřů. Coby zdroj motivace sebevědomí do dalších záchranářských bojů přišly tyto úspěchy v pravý čas.

Žákovské výběry HC Tábor mají za sebou obvyklou víkendovou porci mistrovských utkání. Mimořádně cenné i důležité vítězství si už v pátek připsali na své konto hráči deváté třídy. Podruhé v rámci nadstavbových bojů zdolali vrstevníky ze Sparty a v raném boji o účast v nově vznikající extralize (z každé ze tří skupin do ní podstoupí šest mužstev) mají na sedmé Pražany k dobru čtyři body.
Zklamaní opouštěli led v pošumavském Českém Krumlově osmáci, neboť po dvou předchozích výhrách museli strávit porážku 1:3. Mužstvo sedmé třídy se vypravilo na led suveréna soutěže do Českých Budějovic a brzy bylo rozhodnuto o tom, že se senzace konat nebude. Ke cti mladým kohoutům však slouží, že zápas za stavu 8:1 nezabalili a jeho poslední třetinu vyhráli nad Motorem 3:0, čímž vtiskli výsledku milosrdnou podobu. Táborští šesťáci splnili v domácím duelu s jindřichohradeckými Střelci roli papírového favorita a po výsledkově srovnané první části už neomylně kráčeli k vítězství. Velkou radost ze svého nedělního vystoupení mohli mít hráči nejmladšího žákovského týmu Tábora. Vítězství nad Soběslaví v kombinaci se zaváháním konkurenčního Milevska je posunulo do čela tabulky.

9. třída

SPARTA PRAHA – HC TÁBOR 3:6 (1:1, 2:4, 1:1)

Branky: 14. Vaňha (Havlena), 23. Kolupaev (Poláček), 59. Poláček – 12. Strachota (Mohyla), 25. Hanzal (Mareš, Vinš), 26. Slabý (Eremiáš, Nevšímal), 32. Slabý (Hanzal, Nevšímal), 40. Podrabský (Strachota), 56. Hanzal (Nevšímal).
Složení táborského týmu: Malypetr (Koutník) — Šťastný, Mohyla, Pufr, Mareš, Rod, Ryšavý — Slabý, Hanzal, Boháč, Strachota, Sedláček, Eremiáš, Botka, Nevšímal, Vinš, Podrabský.

Starší žáci A

SLAVOJ ČESKÝ KRUMLOV – HC TÁBOR 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky: 14. Benda (Vondřich, Marek), 18. Benda (Štoll, Marek), 48. Benda (Lukeš) – 54. Susko (Eremiáš).
Složení táborského týmu: Malypetr — Lukeš, Hrobský, Kuchár, Novák, Mareš — Bouška, Eremiáš, Susko, Nevšímal, Severa, Švadlena, Fabišík, Čaněk.

Starší žáci B

MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC TÁBOR 8:4 (6:0, 2:1, 0:3)

Branky: 3. Hruška (Loschner), 3. Tušl (Eiselt), 8. Eiselt (Havránek), 12. Tušl (Havránek, Eiselt), 13. Loschner (Šimůnek), 14. Loschner, 31. Šimůnek (Havránek), 34. Loschner (Čečetka, Hruška) – 38. Dohnal (Trnka), 41. Hák, 46. Kahoun (Novák), 49. Dohnal.
Složení táborského týmu: Plášil — Šutko, Keltner, Novák, Lévai, Makovec, Hrehor — Hák, Smrčka, Vondrák, Čeněk, Dohnal, Bartáček, Kahoun, Trnka, Všetečka.

Mladší žáci A

HC TÁBOR – STŘELCI JINDŘICHŮV HRADEC 9:4 (1:1, 4:1, 4:2)

Branky: 16. Vítovec (Fabišík), 22. Jindra (Janovská), 33. Zákostelecký (Jindra), 36. Babinský (Kubašta, Šefčíková), 36. Jindra, 50. Fabišík, 54. Pešina (TS), 58. Pešina (Jindra), 59. Babinský – 8. Ondřej, 30. Lískovec, 41. Mátl, 43. Mátl (Jinoch).
Složení táborského týmu: Janovský — Fabišík, Janovská, Ručka, Vaněk, Kubašta — Jindra, Gruber, Schwarz, Zákostelecký, Vítovec, Babinský, Pešina, Pejša, Šefčíková.

Mladší žáci B

HC TÁBOR – SPARTAK SOBĚSLAV 7:5 (3:0, 3:2, 1:3)

Branky: 3. Babinský (Pešina), 6. Babinský (Pešina), 11. Pešina, 28. Ošmyk (Komínek), 33. Pešina (TS), 40. Babinský (Pešina), 43. Pešina (Babinský, Zákostelecký) – 24. Nekněz (Mládek), 36. Paleček, 41. Paleček (TS), 43. Hynek (Cícha), 57. Paleček (Hynek).
Složení táborského týmu: Mareš (Kačena) — Slaba, Vaněk, Koukal — Dimitrov, Soldát, Vítů, Sedláček, Slunečko, Zákostelecký, Raszka, Kočí, Babinský, Pešina, Ošmyk, Trojáček, Komínek, Dimitrova.

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jablonec nebude hrát II. ligu

  St 31.05. |

  Problémy jabloneckého hokeje z minulé sezony dospěly před startem ročníku 2023/2024 ke smutnému rozhodnutí: Vlci jsou nuceni opustit scénu třertí nejvyšší soutěže. Jejich místo by měl po zisku licence zaujmout letos sestoupivší celek Hronova. 

  Více...
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

Starší aktuality