JUNIOŘI: Domácí pohodu se Strakonicemi vystřídala zbytečná porážka v Černošicích

14.12.2022 00:25, autor: Pavel Šácha

Nejstarší mládežnický výběr klubu odkrojil ze svého sezonního programu další víkendové dvojutkání. V pátečním duelu se Strakonicemi bezstarostně splnil roli favorita a dokráčel k vítězství 8:0. O dva dny později se ale kohouti vypravili na další sondu do sousední skupiny. Zápas s Černošicemi jim přece jen nabídl jiný rozměr regionální ligy, než jaký prozatím poznávali ve většině dosavadních utkání, a výsledkem toho byla zbytečná porážka 4:6.

HC Tábor - HC Strakonice

8:0 (1:0, 4:0, 3:0)

Pátek, 9.12.2022 19:15 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 3. Sochůrek (Říha), 22. Šťastný (Janda, Kundrát), 26. Suchan, 34. Šťastný (Šimák, Suchan), 39. Kundrát (Šťastný), 42. Šimák (Ondřej, Suchan), 44. Ondřej (Suchan, Šimák), 55. Ondřej (Šimák).

Rozhodčí: Lukáš - Ent, Hřídel.   Vyloučení: 1:2   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 45

HC TÁBOR: Koryťák (Ostrý) — Janda, Adamec, Ondřej, Anděl, Bejšák, Lutovský — Šťastný, Vaněk, Kundrát, Suchan, Šimák, Kupka, Špánek, Sochůrek, Říha.

HC STRAKONICE: Švehla — Kůra, Horejš, Šebesta, Němec — Vondrák, Bouda, Časta, Staník, Benč, Novotný, Vaník.

SK Černošice - HC Tábor

6:4 (2:1, 1:3, 3:0)

Neděle, 11.12.2022 0:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 8. Hradil (Kozák), 14. Václavek (Voska, Krásný), 22. Voska (Václavek, Krudenc), 44. Halbych (Hradil), 44. Václavek, 60. Hradil (Bláha) - 16. Šťastný, 21. Šťastný (Vaněk), 24. Špánek (Sochůrek), 31. Suchan (Šimák).

Rozhodčí: Doubek - Levý, Borkovec.   Vyloučení: 6:10   Využití: 2:1   Góly v oslabení: 0:1   Diváci: 32

SK ČERNOŠICE: Průcha (Pašek) — Havlík, Svoboda, Halbych, Malík, Krudenc, Drábek, Němec — Pavlovský, Krásný, Protiva, Veselý, Kozák, Bláha, Václavek, Voska, Hradil.

HC TÁBOR: Ostrý — Janda, Adamec, Ondřej, Anděl, Bejšák, Lutovský — Šťastný, Vaněk, Kundrát, Suchan, Šimák, Kupka, Špánek, Sochůrek, Říha.


ŠTĚPÁN KADILÁK, trenér juniorů HC Tábor:
„Zápas se Strakonicemi byl stejný jako řada těch předchozích. My jsme se v něm nedokázali donutit k lepšímu pohybu, přesto jsme věděli, že ho zvládneme. Bohužel hru z pátku jsme si přenesli do nedělního utkání
v Černošicích. Pravdou je, že soupeř byl někde jinde než Strakonice. My jsme se v první třetině nebyli schopní přeorientovat na jeho hru. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, otočili jsme skóre ve svůj prospěch, bohužel osobní nedisciplinovaností, kdy jsme měli hodně vyloučených, a spoustou naprosto zbytečných chyb jsme se o vítězství připravili. Bylo to
pro nás ale poučné utkání; ukázalo nám, že musíme k zápasům přistupovat s maximální koncentrací bez ohledu na kvalitu soupeře.“     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality