DOROST: Znamenitě! Táborští bojovníci ověnčili moravský dvojboj šesti body

09.01.2023 19:15, autor: Pavel Šácha

Extraligoví dorostenci HC Tábor rozhodně neprodají kůži lacino. Ve skupině O účast v play-off, která je však pro většinu jejích účastníků spíše záchranářskou misí, vyválčili na domácím ledě dvě těsné výhry s brněnskou Kometou, resp. Přerovem. Nesmírně důležitý šestibodový příspěvek je tak v našlapaném pořadí skupiny rázem posunul o několik pater výš, konkrétně na šestou příčku. V tomto týdnu budou svěřenci kouče Arpáda Györiho bojovat o další kořist ve dvojutkání s Motorem České Budějovice. Ve čtvrtek od 17.15 hodin se představí u Vltavy, v sobotu ve 12.30 hodin přivítají favorizovaného krajského rivala na domácím stadionu.

DOROST: Znamenitě! Táborští bojovníci ověnčili moravský dvojboj šesti body

HC Tábor - Kometa Brno

3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Pátek, 6.1.2023 15:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 3. Bouška (Mrázek), 4. Bouška (Eremiáš), 41. Bačo (Vlček, P. Pospíchal) - 32. Antony (Halačka), 37. Červenka (Zduba, Habermann).

Rozhodčí: Jílek - Štofa, Beneš.   Vyloučení: 1:3   Využití: 2:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 27:40   Diváci: 60

HC TÁBOR: Šrámek (Ferdus) – Jaroš, Šťastný, Bačo, Jirásek, Mrázek, Bouška, Honzík – Vlček, J. Pospíchal, Mohyla, Dohnal, Němeček, Eremiáš, Hlavín, P. Pospíchal, Vrba, Suchan.

KOMETA BRNO: Fajmon (Matoušek) – Spanel, Antony, Mátl, Mitro, Vyhlídal, Jurný – Šichtař, Červenka, Habermann, Halačka, Zduba, Hamák, Šebela, Kubín, Röss, Brabenec, Štulo.

HC Tábor - HC ZUBR Přerov

4:3 (3:1, 0:2, 1:0)

Pondělí, 9.1.2023 13:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 12. Eremiáš (P. Pospíchal, Vlček), 16. Vlček (Šťastný, Bouška), 20. Eremiáš (TS), 58. Šťastný (Eremiáš, Bouška) - 5. Škňouřil (Šindler), 23. Dobša (Dobřecký, Polame), 39. Dobša (Dobřecký).

Rozhodčí: Matoušek - Augusta, Hnilička.   Vyloučení: 5:4 - navíc Bačo (Tábor) a Šindler (Kometa) 5+OK.   Využití: 2:1   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 38:28   Diváci: 75

HC TÁBOR: Šrámek (Ferdus) – Bouška, Bačo, Šťastný, Jaroš, Jirášek, Mrázek, Honzík – Vlček, Dohnal, Němeček, J. Pospíchal, Mohyla, Eremiáš, Hlavín, P. Pospíchal, Vrba, Suchan.

HC ZUBR PŘEROV: V. Ryšavý (Šejba) – Janek, Mráček, Wasserbauer, Polame, Pohanka, Škňouřil – Netopil, Pekr, Červenka, Lažnevskij, Kurial, Martiňák, Šindler, Dobřecký, Macek, Dobša, M. Ryšavý.

Hodnocení trenéra přineseme později...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality