Severní vítr pro táborské bojovníky krutý nebyl. Soupeřům ukradli čtyři body!

24.01.2023 16:52, autor: Pavel Šácha

Dorostenci HC Tábor mají v extralize za sebou náročnou severočeskou misi, ze které se však po dvou dnech vraceli domů hodně zvesela. Aby také ne…!

Severní vítr pro táborské bojovníky krutý nebyl. Soupeřům ukradli čtyři body!

Piráti Chomutov - HC Tábor

3:2p (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Pátek, 20.1.2023 17:45 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 32. Šilhan (Pospíšil, Švarc), 53. Pospíšil (Švarc, Holejšovský), 65. Pospíšil (Šilhan, Holejšovský) - 22. Vlček (Bouška, Bačo), 48. Suchan (Eremiáš, Vlček).

Rozhodčí: Battěk — Thuma, Motl.   Vyloučení: 3:3   Využití: 1:1   Góly v oslabení: 0:1   Průběžné skóre: :1, 1:1, 1:2, 2:2 - 3:2   Střely: 52:24   Diváci: 71

PIRÁTI CHOMUTOV: Štěrba (Hájek) — Hynek, Pokorný, Švarc, Malý, Snopek, Malcovský — Chládek, Patočka, Grosskopf, B. Novák, Šilhan, Pospíšil, Halfar, Sochor, F. Novák, Kalvoda, Holejšovský.

HC TÁBOR: Šrámek (Ferdus) — Honzík, Bačo, Jaroš, Bouška, Jirášek, Mrázek — Hlavín, Křepelka, Vrba, Mohyla, J. Pospíchal, Němeček, Eremiáš, Vlček, P. Pospíchal, Dohnal, Suchan.

Verva Litvínov - HC Tábor

2:3 (1:1, 0:1, 2:1)

Sobota, 21.1.2023 13:15 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 8. Sander (Prokeš, Koky), 58. Tomaník (Prokeš, Horský) - 10. Němeček (Jirášek), 32. Hlavín (Honzík, Dohnal), 43. Vrba (Suchan).

Rozhodčí: Hrdlička – Kotlík, Karda.   Vyloučení: 2:4   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 1:0, 1:3, 2:3   Střely: 43:23   Diváci: 111

VERVA LITVÍNOV: Balík (Trejbal) — Zikmund, Prokeš, Liška, Winkelhöfer, Břenda, Kladivo, Soušek — Tomaník, Bednařík, Horský, Dostál, Peroutka, Raichl, Peroutka, Sander, Tůma, Koky.

HC TÁBOR: Šrámek (Wajtr) — Honzík, Bačo, Jaroš, Bouška, Jirášek, Mrázek — Hlavín, Křepelka, Vrba, Mohyla, J. Pospíchal, Němeček, Eremiáš, Vlček, P. Pospíchal, Dohnal, Suchan.


Už v pátečním střetnutí na ledě chomutovských Pirátů papírového favorita výrazně trápili a vzhledem k vývoji střetnutí mohou konečný bod za prohru 2:3 v prodloužení dokonce označit za ztrátu. V normální hrací době utkání dvakrát vedli a šanci na bonusový bod ztratili až v oslabení pouhých čtyřiadvacet sekund před koncem prodloužení. Bezprostředně po utkání se táborský družina přesunula na nocleh do Litvínova, kde po poledni podstoupila další bitvu o body potřebné k záchraně soutěže. A zvládla ji znamenitě. Své hostitele vedené někdejším reprezentačním trenérem Vladimírem Růžičkou sice pustili už po osmi minutách do vedení, brzy ale vyrovnali a dvěma góly v každé z následujících třetin si vydobyli dvoubrankové vedení. Litvínovští mladíci sice v 58. minutě snížili a obstarali zápasu dramatickou koncovku, víc už jim ale Jihočeši nepovolili a uložili na své konto nesmírně cenné tři body.

V tabulce soutěže se táborští bojovníci usadili na 7. příčce; přestože je čeká ještě hodně dlouhá a úmorná cesta a nadále se musejí ohlížet především za sebe, přiblížili se dokonce na dohled pozicím zaručujícím přímou záchranu.

Oba zápasy na severu Čech dopodrobna přibližuje přiložená fotogalerie Karla Tomšíka.       

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Dominik Pavlát v roli jedničky

  Ne 19.03. |

  Nesmírně cennou zkušenost, bohužel se smutnou tečkou, má za sebou třiadvacetiletý brankář Dominik Pavlát. Gólman z táborské hokejové líhně se ve své třetí plnohodnotné extraligové sezoně obsadil do role jedničky plzeňské Škodovky pro předkolo play-off proti Liberci. Výbornými výkony držel svůj tým v naději na postup do čtvrtfinále a hýčkal si úspěšnost 92,5%, nakonec ale jeho tým padl v prodloužení rozhodující páté bitvy a sezona pro něj skončila.   

 • V PÁTEK 17.3. DO PŘÍBRAMI!

  Pá 10.03. |

  Fanclub HC Tábor vypravuje autobus na čtvrté osmifinálové utkání v Příbrami, které se hraje v pátek 17. března od 18.30 hodin. Cena: 200 - 300 Kč (velký autobus při počtu min. 45 osob), případně 160 Kč (malý autobus). Sraz: v 16.30 hodin u zimního stadionu v Táboře. Odjezd: 16.45 hodin. Zájemci se mohou hlásit formou SMS zprávy na telefonních číslech 606 189 129 či 720 275 194. Do zprávy je nutné uvést jméno, příjmení a počet osob.   

 • JÍZDNÍ ŘÁD II. LIGY

  Pá 03.03. |

  Web hokej.cz přinesl pohled na další program a systém play-off druhé hokejové ligy.

  Více...
 • Blesková anketa na webu

  Po 27.02. |

  Ve středu zapečetí táborští hokejisté dlohodobou fázi druhé ligy a poznají svého soupeře pro play-off. Zápas s Ústím rozhodne o tom, z jaké pozice do vyřazovacích bojů vyrukují. Stále ještě jsou ve hře tři varianty... Jaká z nich podle vás vejde v platnost? Hlasujte v anketě na tomto webu. 

 • Aleš Krátoška na Hokej.cz

  Pá 24.02. |

  Web hokej,.cz zveřejnil rozhovor s generálním manažerem našeho klubu Alešem Krátoškou. Co všechno v něm zaznělo?

  Více...
Starší aktuality