Štěpán Kadilák: Těžký úkol? Je na nás, abychom se o to porvali. V pátek přijede Třemošná!

12.02.2023 12:46, autor: Pavel Šácha

Nejstarší mládežnický výběr HC Tábor rozrazil v uplynulých dnech brány druhé části regionální ligy juniorů. V ní už není prostor pro komfort a formování, jde o všechno – do semifinále soutěže si proklestí cestu pouze vítěz šestičlenné nadstavbové skupiny.

Štěpán Kadilák: Těžký úkol? Je na nás, abychom se o to porvali. V pátek přijede Třemošná!


Pro svěřence trenérů Štěpána Kadiláka a Miloslava Čecha tak konečně začala fáze, ke které vzhlíželi v podstatě už
od prvních mistrovských utkání. Základní část soutěže totiž ani tentokrát nepřesáhla rámec víceméně rutinní přípravy na klíčové boje.
 „Bylo to úplně stejné jako v minulé sezoně. S výjimkou několika utkání nám její průběh nic zásadního nedal,“ potvrdil hlavní kouč týmu Štěpán Kadilák. „Na hráče tato fáze neklade žádný tlak, a přestože se je snažíme maximálně motivovat k zodpovědným výkonům, je to samozřejmě složité. Jediným smyslem této části je možnost formování sestavy a skládání určitých vazeb v týmu, ze kterých nám pak vykrystalizuje to, co by mohlo fungovat,“ prohlásil trenér táborské juniorky.

Těžká cesta k vrcholu

S příchodem nadstavbových bojů odstartovala sezona naostro a zcela nekompromisně. Celek od Jordánu se na ně stihl vcelku výrazně „dovybavit“. Do táborské juniorské šatny znovu usedl brankář Jaroslav Prchlík (na snímku). Z Hradce Králové se vrátil útočník Jan Nevšímal, z Písku univerzál Marek Čančura a z Německa Filip Souš. Táborský dres nově oblékají také dva českobudějovičtí mladíci, všestranný David Hohenberger a ryzí bek Jakub Bednařík. Ti všichni mají modro-bílým barvám pomoci k vytouženému prvenství ve skupině a s ním spojenému pokračování snu o postupu do vyšší soutěže.
 „Máme opravdu velice těžkou skupinu a dál postoupí jen vítěz. Nemá ale cenu se tím nějak zaobírat. Všechno je
v našich rukách a zůstává na nás, abychom se o to porvali a dotáhli svoje úsilí tam, kam chceme,“ říká Štěpán Kadilák.
 Už nyní je zřejmé, že ústředním konkurentem mladých kohoutů v boji o postup bude výtečně hrající Meteor Třemošná. Při propojeném programu základních skupin ze západu a jihu Čech se Táborští s tímto soupeřem jednou potkali a podlehli mu 3:6. „Silný bude také Kolín, ale míchat kartami může v podstatě každý zápas skupiny,“ probírá scénář nadstavby lodivod juniorky.

Vítězný vstup na bojiště

Táborští mají aktuálně za sebou dva výjezdy do katastru hlavního města, páteční domácí duel s jindřichohradeckými Střelci, a také nedělní střetnutí v Kolíně. Na ledě Černošic zvítězili 4:2, ale v hájemství Kobry Praha dospěli k vítězství v poměru 5:4
až přes dramatické prodloužení, a vytratili tak z torby první nadstavbový bod.
 „Nebyly to z naší strany úplně optimální výkony. V Černošicích jsme byli zbytečně nervózní. Na Kobře už to bylo v tomto směru mnohem lepší, pro oba zápasy ale platí,
že nás v nich brzdila spousta neproměněných šancí. Řekl bych, že teď na trénincích už je vidět zlepšení, bohužel nás ale zase kosí zdravotní problémy,“ posteskl si Štěpán Kadilák před pátečním zápasem s jihočeským rivalem od Vajgaru.
 Do něj nakonec táborské mužstvo vyrukovalo bez sedmi hráčů základního kádru, ani tak mu ale Střelci nezpůsobili výraznější starosti a po šedesáti minutách hry svítil na kostce jednoznačný výsledek 11:3. O dva dny později se nadále oslabený soubor s respektem vypravil do Kolína, ale navzdory brzké inkasované brance zápas zvládl
a dovedl ho k potřebné a důležité tříbodové výhře.

V pátek na Třemošnou!

V tomto týdnu vyrukuje juniorská kohoutí parta do možná klíčové bitvy. V pátek od 19 hodin přivítá na domácím ledě právě tým Meteoru Třemošná! V této bitvě bude potřebovat maximální možné nasazení, potebný kus štěstí, ale také mimořádnou podporu z hlediště. Pomůžete klukům k veledůležitému úspěchu?   

AKTUÁLNÍ TABULKA „TÁBORSKÉ“ NADSTAVBOVÉ SKUPINY:

1. Třemošná                            4       4       0       0       0       38:7     12
2. HC Tábor                             4       3       1       0       0       25:11   11
3. Kobra Praha                        4       1       0       2       1       14:18     5
4. Kolín                                    4       1       1       0       2       11:15     5
5. Střelci J. Hradec                  4       1       0       0       3       15:32    3
6. Černošice                            4       0       0       0       4       10:30    0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jablonec nebude hrát II. ligu

  St 31.05. |

  Problémy jabloneckého hokeje z minulé sezony dospěly před startem ročníku 2023/2024 ke smutnému rozhodnutí: Vlci jsou nuceni opustit scénu třertí nejvyšší soutěže. Jejich místo by měl po zisku licence zaujmout letos sestoupivší celek Hronova. 

  Více...
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

Starší aktuality