ŽÁCI: Fantazie! „Deváťáci“ dobyli Eden a v boji o extraligu se vzdálili Spartě

14.02.2023 01:31, autor: Pavel Šácha

O uplynulém víkendu se opět naplno roztočila ruleta bojů v žákovských soutěžích. S výjimkou osmé třídy, která měla vinou odstoupení Benešova ze soutěže volno, zasáhly do boje také táborské týmy a tomu nejstaršímu, tedy „deváťákům“, se podařil vpravdě husarský kousek.

ŽÁCI: Fantazie! „Deváťáci“ dobyli Eden a v boji o extraligu se vzdálili Spartě


Ještě ve 46. minutě drželi táborští mladíci v pražském Edenu nerozhodný stav 2:2, a už jen zisk bodu by pro ně byl cenným příspěvkem; v tu chvíli nemohl nikdo tušit, že se nadechnou k obrovskému finiši a dovedou utkání na Slavii k senzační výhře 6:3. V bitvě o 6. příčku (zaručující pro příští sezonu účast v nové extraligové soutěži) tak zvýšili svůj náskok před sedmou Spartou už na šest bodů. Hráči sedmé třídy měli v duelu dvou posledních týmů nadstavby proti Milevsku našlápnuto k druhému vítězství, vedení 5:3 ale neudrželi a museli se spokojit s remízou. Mladší žákovské výběry bezezbytku splnily roli favoritů a poradily si s mladými reprezentanty českobudějovického MAD BULL.

9. třída

SLAVIA PRAHA – HC TÁBOR 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

Branky: 15. Švancar (Hörnig, Huk), 28. Keller, 58. Keller (Vrzal) – 13. Strachota (Vinš), 33. Strachota (Mohyla), 46. Botka (Sedláček), 48. Bušta (TS), 50. Nevšímal (Mohyla), 59. Pufr.
Složení táborského týmu: Koutník — Šťastný, Mohyla, Pufr, Mareš, Rod — Slabý, Hanzal, Kolář, Strachota, Sedláček, Eremiáš, Botka, Bušta, Nevšímal, Vinš, Podrabský.

Starší žáci B

HC TÁBOR – HC MILEVSKO 1934 5:5 (0:1, 3:1, 2:3)

Branky: 24. Smrčka (Hák, Dohnal), 25. Čeněk (Bartáček), 33. Švadlena (Dohnal, Hák), 48. Čeněk (Keltner), 50. Lévai (Smrčka, Dohnal) – 16. Staněk (Kodad), 23. Komárek (Peterka), 43. Mošovský (Miadok), 51. Pisinger (Staněk), 54. Staněk (Kodad).
Složení táborského týmu: Plášil — Frančík, Keltner, Novák, Lévai, Makovec, Hrehor — Hák, Smrčka, Švadlena, Čeněk, Dohnal, Bartáček, Susko, Kahoun, Všetečka.

Mladší žáci A

MAD BULL – HC TÁBOR 3:9 (1:3, 1:4, 1:2)

Branky: 9. Barbulák (TS), 29. Matějka (TS), 49. Barbulák (TS) – 12. Vítovec (Gruber), 17. Pejša (Fabišík), 19. Pejša (Jindra), 24. Pejša, 26. Babinský, 32. Babinský (Vítovec, Kubašta), 39. Babinský, 54. Babinský (Schwarz), 56. Pejša (Jindra, Kubašta).
Složení táborského týmu: Kašpar (30. Janovský) — Fabišík, Janovská, Vaněk, Kubašta, Dimitrova — Jindra, Gruber, Schwarz, Vítovec, Babinský, Pejša.

Mladší žáci B

HC TÁBOR – MAD BULL 12:4 (3:0, 6:1, 3:3) 

Branky: 2. Slunečko (Kočí), 3. Pešina (Babinský), 13. Vaňek (Vítů), 21. Babinský (Dimitrov), 23. Babinský, 23. Kočí (Raszka), 25. Babinský, 33. Babinský (Slaba), 38. Babinský (Vaňek), 57. Babinský (Pešina), 59. Vaňek, 60. Babinský (Pešina) – 36. Kodl, 46. Kodl, 47. Kodl (Homan, Juhas), 55. Kodl (Stašek).
Složení táborského týmu: Kačena (Janovský) — Slaba, Vaněk, Koukal, Dimitrova — Dimitrov, Vítů, Sedláček, Slunečko, Raszka, Kočí, Babinský, Pešina, Trojáček.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality