DOROST: Táborským mladíkům se doma zakutálelo pět potřebných bodů

21.02.2023 02:56, autor: Pavel Šácha

Domácí víkendové dvojutkání se pro táborské dorostence mělo stát odrazovým můstkem k extraligové záchraně, místo toho si ale v boji o tuto vysněnou metu zbytečně přitížili. V pátek odpoledne obdarovali tříbodovým ziskem kladenské Rytíře a o moc bohatší výslužku si neodnesli ani ze zápasu s pražskou Hvězdou, který ztratili po samostatných nájezdech.

HC Tábor - HC Rytíři Kladno

2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Pátek, 17.2.2023 15:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 25. Němeček (Dohnal), 57. Eremiáš (Bouška) - 1. Blažek, 11. Šátek (Trojna, Šíma), 11. Netrh, 36. Blažek (Svoboda), 39. Daníček (Pytlík, Pražák), 51. Blažek (Daníček), 55. Blažek (Trojna, Daníček).

Rozhodčí: Pastier - Jurak, Augusta.   Vyloučení: 6:6   Využití: 2:2   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 23:31   Diváci: 65

HC TÁBOR: Šrámek (41. Ferdus) — Honzík, Bačo, Jaroš, Bouška, Jirášek, Šťastný, Mrázek — Hlavín, Vrba, Mohyla, J. Pospíchal, Němeček, Eremiáš, Vlček, Pospíchal, Dohnal, Suchan.

HC RYTÍŘI KLADNO: Jordan (Šefčík) — Svoboda, Trojna, Šátek, Dörfl, Pražák — Netrh, Beran, Petřík, Daníček, Kupčo, Blažek, Pytlík, Přibyl, Hlaváček, Sém, Šíma, Vančura.

HC Tábor - Hvězda Praha

3:4sn (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)

Sobota, 18.2.2023 13:45 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 11. Vlček (P. Pospíchal), 11. J. Pospíchal (F. Dohnal), 40. Suchan - 11. J. Dohnal (Ducháček), 30. J. Dohnal (Ducháček), 39. Štěpánek (Doležel, Beňo), rozh. nájezd Brož.

Rozhodčí: Vepřovský - Zíka, Hájková.   Vyloučení: 3:5 - navíc Ducháček (Hvězda) 5+OK.   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:1   Střely: 29:24   Diváci: 80

HC TÁBOR: Šrámek (Ferdus) — Honzík, Bačo, Jaroš, Bouška, Jirášek, Šťastný, Mrázek — Hlavín, Vrba, Mohyla, J. Pospíchal, Němeček, Eremiáš, Vlček, P. Pospíchal, F. Dohnal, Suchan.

HVĚZDA PRAHA: Höhlig (Houdek) — Tomka, Foltýn, Vrabec, Holas, Štefík, Novák, Beňo — Ducháček, J. Dohnal, Kulich, Suk, Štípek, Bláha, Doležel, Brož, Štěpánek, Krejčí.

ARPÁD GYÖRI, trenér dorostu HC Tábor: „Domácí dvojzápas nám bohužel ani zdaleka nevyšel tak, jak jsme si představovali. V pátečním utkání s Kladnem nám utekl začátek. V prvních dvou třetinách jsme přitom nebyli horším týmem, naopak jsme se snažili
o nátlakovou hru a za stavu 1:3 trefili dvakrát tyčku, pak nás ale zlomil naprosto zbytečně inkasovaný čtvrtý gól.  Mnohem víc mě mrzí zápas s Hvězdou, se kterým jsem opravdu hrubě nespokojený. Měl nás dostat do klidu, ale místo toho jsme v něm naprosto hloupě ztratili dva body. Postrádal jsem v něm podstatně větší drive; byli jsme doma, věděli jsme, o co hrajeme, a měli jsme žrát led, ale nic navíc tam od nás v tomto ohledu nebylo. Tím,
že jsme si doma ty body neuhráli, jsme se dostali do svízelnější situace, ale stále máme všechno ve svých rukách.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

 • Hokejová anketní želízka

  So 08.04. |

  V sále Střelnice se v sobotu 15. dubna uskuteční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Tábor za rok 2022. Mezi kolektivy bude horkým aspirantem na prvenství A-tým HC Tábor, který v daném roce dovedl své tažení až k triumfu ve druhé lize a účasti v baráži o vyšší soutěž. V kategorii jednotlivců zastupuje táborský hokej kapitán úspěšného týmu Radek Seidl.   

Starší aktuality