JUNIOŘI: Klíčový boj kohouti nezvládli, den poté se však naděje znovu rozhořela

21.02.2023 03:07, autor: Pavel Šácha

Hráči nejstaršího mládežnického výběru HC Tábor prožili velmi turbulentní ligový víkend. Po skončení veledůležitého pátečního šlágru s Třemošnou a bolestné porážce 2:6 opouštěli stadion hodně zklamaní, neboť se zdálo, že právě zašlapali do země naději na vytoužený posun do postupových bojů. O den později se však naprosto nečekaně do boje o prvenství ve skupině vrátili. Kombinace dvouciferné výhry nad Černošicemi a senzační porážky třemošenského Meteoru v Jindřichově Hradci je čtyři kola před koncem znovu dotáhla na dva body za Západočechy.

JUNIOŘI: Klíčový boj kohouti nezvládli, den poté se však naděje znovu rozhořela

HC Tábor - HC Meteor Třemošná

2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

Pátek, 17.2.2023 19:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 14. Šimák, 58. Kundrát - 1. Krasanovský (Matoušek, Prokop), 11. Steinbrücker (Albrecht, Holý), 29. Krasanovský (Hrach), 37. Matoušek (Sieger, Šmíd), 48. Holý (Hošťálek, Jánský), 55. Hrach (Krasanovský).

Rozhodčí: Ondřej - Kubeš, Mička.   Vyloučení: 9:5 - navíc Vaněk (Tábor) 5+OK.   Využití: 1:3   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 140

HC TÁBOR: Prchlík — Janda, Adamec, Ondřej, Kohout, Rottenberg, Bejšák, Lutovský — Šťastný, Vaněk, Souš, Suchan, Šimák, Nevšímal, Špánek, Čančura, Kundrát, Říha, Lang.

HC METEOR TŘEMOŠNÁ: Ženíšek — Staněk, Sochor, Jánský, Tran Le, Hošťálek, Matoušek — Albrecht, Šmíd, Pluhař, Prokop, Sieger, Steinbrücker, Hrach, Holý, Krasanovský.

HC Tábor - SK Černošice

13:4 (5:2, 4:0, 4:2)

Úterý, 21.2.2023 17:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 3. Kundrát (Nevšímal), 3. Vaněk (Šťastný), 3. Souš (Suchan, Šimák), 4. Vaněk (Čančura), 13. Souš (Suchan), 27. Šimák (Souš), 34. Vaněk (Čančura), 39. Suchan (Souš, Čančura), 39. Kundrát (Janda, Nevšímal), 41. Čančura (Vaněk), 43. Vaněk (Čančura), 45. Kundrát (Nevšímal), 50. Špánek (Nevšímal, Kundrát) - 16. Hradil (Bláha), 18. Bláha (Kryšpín, Hradil), 52. Halbych (Krudenc), 59. Bláha (Kryšpín).

Rozhodčí: Ondřej - Slechan, Kubeš.   Vyloučení: 6:7   Využití: 3:1   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 90

HC TÁBOR: Prchlík (Koryťák) — Janda, Adamec, Ondřej, Kohout, Rottenberg, Bejšák, Lutovský — Šťastný, Vaněk, Souš, Suchan, Šimák, Nevšímal, Špánek, Čančura, Kundrát, Říha, Lang.

SK ČERNOŠICE: Průcha (Pašek) — Svoboda, J. Halbych, Malík, Krudenc, Capoušek, Drábek — Pavlovský, Krásný, Kryšpín, D. Svoboda, Veselý, Bláha, Václavek, Hradil, Poustecký, K. Halbych.

ŠTĚPÁN KADILÁK, trenér juniorů HC Tábor: „Myslím si, že jsme nezvládli tíhu okamžiku,
a ani zdaleka nepředvedli to, co umíme. Soupeř hrál navíc velice dobře a nepustil nás k tomu, abychom se dokázali zvednout a dostali se k své hře. Po zápase jsme byli pochopitelně strašně zklamaní. V neděli se ale ukázalo, že se může stát cokoliv, a Třemošná prohrála
v Jindřichově Hradci. My sami jsme se před utkáním s Černošicemi obávali toho, jaké stopy
na nás páteční neúspěch zanechá. Naštěstí už jsme to zase byli my a odehráli dobrý zápas,
i když soupeř z Černošic nedosahoval kvalit Třemošné. Důležité je, že máme dál o co bojovat
a zůstáváme ve hře.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • V Kralupech nastoupí za Tábor Jan Cikhart

  Pá 08.12. |

  V sestavě kohoutů pro sobotní zápas v Kralupech nad Vltavou figuruje nové jméno. Jejich trenéři poprvé uvidí v akci mladého útočníka Jana Cikharta (21), jenž má vyřízené střídavé starty mezi táborským týmem a jeho aktuálním působištěm v prvoligových Litoměřicích. Pražský rodák, který přes mateřskou Hvězdu odešel sbírat mládežnické ostruhy do liberecké hokejové organizace, patřil v minulých letech do kádru reprezentačních výběrů do 16 a 17 let a má za sebou také zajímavou zkušenost v zámořské WHL.               

 • Matěj Žajdlík oblékne dres Mladé Boleslavi!

  Pá 08.12. |

  Brankář Matěj Žajdlík si střihne mimořádně zajímavou zkušenost. Coby jedna z nejčerstvějších posil našeho druholigového A-týmu vstoupí do extraligových arén. Při zdravotních potížích mladoboleslavských hráčů bude formou střídavých startů k dispozici poslednímu týmu nejvyšší soutěže, a to v obou víkendových zápasech proti Spartě Praha (pátek) a na ledě Bílých Tygrů z Liberce (neděle), v jejichž organizaci strávil nejvýznamnější část své dosavadní kariéry.    

   

 • Dominik Pavlát znovu v nominaci NT

  Čt 07.12. |

  Táborský odchovanec Dominik Pavlát znovu dostává příležitost prodat svůj um a skvělou formu na mezinárdoní scéně. Trenér českého národního týmu Radim Rulík nezapomněl na jeho výtečný výkon z Finska a zařadil současnou brankářskou oporu Plzně do nominace na nadcházející Švýcarské hokejové hry. Přejeme hodně štěstí, Dominiku! 

  Více...
 • Oliver Šatný v Litoměřicích

  Ne 26.11. |

  Brankář Oliver Šatný, pod jehož sportovním růstem je podepsaná táborská hokejová líheň, se stal novou posilou prvoligových Litoměřic. Dvacetiletý mládežnický reprezentant má za sebou dvě zámořské sezony a krátký letošní pobyt v Kolíně, kde však do zápasového kolotoče nenaskočil. Popřejme mu v novém působišti hodně štěstí!

  Více...
 • Milan Mazanec převzal hokejisty Písku

  Po 13.11. |

  Novým šéfem druholigové lavičky IHC Králové Písek se stal Milan Mazanec. Sedmapadesátiletý ostřílený kouč a někdejší hráčská ikona píseckého hokeje strávil posledních pět sezon v Německu a nyní u Otavy nahrazuje odvolaného Jana Trummera. Připomeňme, že Milan Mazanec vedl v sezoně 2005-2006 také táborské druholigové A-mužstvo. 

Starší aktuality