JUNIOŘI: Klíčový boj kohouti nezvládli, den poté se však naděje znovu rozhořela

21.02.2023 03:07, autor: Pavel Šácha

Hráči nejstaršího mládežnického výběru HC Tábor prožili velmi turbulentní ligový víkend. Po skončení veledůležitého pátečního šlágru s Třemošnou a bolestné porážce 2:6 opouštěli stadion hodně zklamaní, neboť se zdálo, že právě zašlapali do země naději na vytoužený posun do postupových bojů. O den později se však naprosto nečekaně do boje o prvenství ve skupině vrátili. Kombinace dvouciferné výhry nad Černošicemi a senzační porážky třemošenského Meteoru v Jindřichově Hradci je čtyři kola před koncem znovu dotáhla na dva body za Západočechy.

JUNIOŘI: Klíčový boj kohouti nezvládli, den poté se však naděje znovu rozhořela

HC Tábor - HC Meteor Třemošná

2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

Pátek, 17.2.2023 19:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 14. Šimák, 58. Kundrát - 1. Krasanovský (Matoušek, Prokop), 11. Steinbrücker (Albrecht, Holý), 29. Krasanovský (Hrach), 37. Matoušek (Sieger, Šmíd), 48. Holý (Hošťálek, Jánský), 55. Hrach (Krasanovský).

Rozhodčí: Ondřej - Kubeš, Mička.   Vyloučení: 9:5 - navíc Vaněk (Tábor) 5+OK.   Využití: 1:3   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 140

HC TÁBOR: Prchlík — Janda, Adamec, Ondřej, Kohout, Rottenberg, Bejšák, Lutovský — Šťastný, Vaněk, Souš, Suchan, Šimák, Nevšímal, Špánek, Čančura, Kundrát, Říha, Lang.

HC METEOR TŘEMOŠNÁ: Ženíšek — Staněk, Sochor, Jánský, Tran Le, Hošťálek, Matoušek — Albrecht, Šmíd, Pluhař, Prokop, Sieger, Steinbrücker, Hrach, Holý, Krasanovský.

HC Tábor - SK Černošice

13:4 (5:2, 4:0, 4:2)

Úterý, 21.2.2023 17:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 3. Kundrát (Nevšímal), 3. Vaněk (Šťastný), 3. Souš (Suchan, Šimák), 4. Vaněk (Čančura), 13. Souš (Suchan), 27. Šimák (Souš), 34. Vaněk (Čančura), 39. Suchan (Souš, Čančura), 39. Kundrát (Janda, Nevšímal), 41. Čančura (Vaněk), 43. Vaněk (Čančura), 45. Kundrát (Nevšímal), 50. Špánek (Nevšímal, Kundrát) - 16. Hradil (Bláha), 18. Bláha (Kryšpín, Hradil), 52. Halbych (Krudenc), 59. Bláha (Kryšpín).

Rozhodčí: Ondřej - Slechan, Kubeš.   Vyloučení: 6:7   Využití: 3:1   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 90

HC TÁBOR: Prchlík (Koryťák) — Janda, Adamec, Ondřej, Kohout, Rottenberg, Bejšák, Lutovský — Šťastný, Vaněk, Souš, Suchan, Šimák, Nevšímal, Špánek, Čančura, Kundrát, Říha, Lang.

SK ČERNOŠICE: Průcha (Pašek) — Svoboda, J. Halbych, Malík, Krudenc, Capoušek, Drábek — Pavlovský, Krásný, Kryšpín, D. Svoboda, Veselý, Bláha, Václavek, Hradil, Poustecký, K. Halbych.

ŠTĚPÁN KADILÁK, trenér juniorů HC Tábor: „Myslím si, že jsme nezvládli tíhu okamžiku,
a ani zdaleka nepředvedli to, co umíme. Soupeř hrál navíc velice dobře a nepustil nás k tomu, abychom se dokázali zvednout a dostali se k své hře. Po zápase jsme byli pochopitelně strašně zklamaní. V neděli se ale ukázalo, že se může stát cokoliv, a Třemošná prohrála
v Jindřichově Hradci. My sami jsme se před utkáním s Černošicemi obávali toho, jaké stopy
na nás páteční neúspěch zanechá. Naštěstí už jsme to zase byli my a odehráli dobrý zápas,
i když soupeř z Černošic nedosahoval kvalit Třemošné. Důležité je, že máme dál o co bojovat
a zůstáváme ve hře.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

 • Hokejová anketní želízka

  So 08.04. |

  V sále Střelnice se v sobotu 15. dubna uskuteční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Tábor za rok 2022. Mezi kolektivy bude horkým aspirantem na prvenství A-tým HC Tábor, který v daném roce dovedl své tažení až k triumfu ve druhé lize a účasti v baráži o vyšší soutěž. V kategorii jednotlivců zastupuje táborský hokej kapitán úspěšného týmu Radek Seidl.   

Starší aktuality