JUNIOŘI: Klíčový boj kohouti nezvládli, den poté se však naděje znovu rozhořela

21.02.2023 03:07, autor: Pavel Šácha

Hráči nejstaršího mládežnického výběru HC Tábor prožili velmi turbulentní ligový víkend. Po skončení veledůležitého pátečního šlágru s Třemošnou a bolestné porážce 2:6 opouštěli stadion hodně zklamaní, neboť se zdálo, že právě zašlapali do země naději na vytoužený posun do postupových bojů. O den později se však naprosto nečekaně do boje o prvenství ve skupině vrátili. Kombinace dvouciferné výhry nad Černošicemi a senzační porážky třemošenského Meteoru v Jindřichově Hradci je čtyři kola před koncem znovu dotáhla na dva body za Západočechy.

JUNIOŘI: Klíčový boj kohouti nezvládli, den poté se však naděje znovu rozhořela

HC Tábor - HC Meteor Třemošná

2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

Pátek, 17.2.2023 19:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 14. Šimák, 58. Kundrát - 1. Krasanovský (Matoušek, Prokop), 11. Steinbrücker (Albrecht, Holý), 29. Krasanovský (Hrach), 37. Matoušek (Sieger, Šmíd), 48. Holý (Hošťálek, Jánský), 55. Hrach (Krasanovský).

Rozhodčí: Ondřej - Kubeš, Mička.   Vyloučení: 9:5 - navíc Vaněk (Tábor) 5+OK.   Využití: 1:3   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 140

HC TÁBOR: Prchlík — Janda, Adamec, Ondřej, Kohout, Rottenberg, Bejšák, Lutovský — Šťastný, Vaněk, Souš, Suchan, Šimák, Nevšímal, Špánek, Čančura, Kundrát, Říha, Lang.

HC METEOR TŘEMOŠNÁ: Ženíšek — Staněk, Sochor, Jánský, Tran Le, Hošťálek, Matoušek — Albrecht, Šmíd, Pluhař, Prokop, Sieger, Steinbrücker, Hrach, Holý, Krasanovský.

HC Tábor - SK Černošice

13:4 (5:2, 4:0, 4:2)

Úterý, 21.2.2023 17:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 3. Kundrát (Nevšímal), 3. Vaněk (Šťastný), 3. Souš (Suchan, Šimák), 4. Vaněk (Čančura), 13. Souš (Suchan), 27. Šimák (Souš), 34. Vaněk (Čančura), 39. Suchan (Souš, Čančura), 39. Kundrát (Janda, Nevšímal), 41. Čančura (Vaněk), 43. Vaněk (Čančura), 45. Kundrát (Nevšímal), 50. Špánek (Nevšímal, Kundrát) - 16. Hradil (Bláha), 18. Bláha (Kryšpín, Hradil), 52. Halbych (Krudenc), 59. Bláha (Kryšpín).

Rozhodčí: Ondřej - Slechan, Kubeš.   Vyloučení: 6:7   Využití: 3:1   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 90

HC TÁBOR: Prchlík (Koryťák) — Janda, Adamec, Ondřej, Kohout, Rottenberg, Bejšák, Lutovský — Šťastný, Vaněk, Souš, Suchan, Šimák, Nevšímal, Špánek, Čančura, Kundrát, Říha, Lang.

SK ČERNOŠICE: Průcha (Pašek) — Svoboda, J. Halbych, Malík, Krudenc, Capoušek, Drábek — Pavlovský, Krásný, Kryšpín, D. Svoboda, Veselý, Bláha, Václavek, Hradil, Poustecký, K. Halbych.

ŠTĚPÁN KADILÁK, trenér juniorů HC Tábor: „Myslím si, že jsme nezvládli tíhu okamžiku,
a ani zdaleka nepředvedli to, co umíme. Soupeř hrál navíc velice dobře a nepustil nás k tomu, abychom se dokázali zvednout a dostali se k své hře. Po zápase jsme byli pochopitelně strašně zklamaní. V neděli se ale ukázalo, že se může stát cokoliv, a Třemošná prohrála
v Jindřichově Hradci. My sami jsme se před utkáním s Černošicemi obávali toho, jaké stopy
na nás páteční neúspěch zanechá. Naštěstí už jsme to zase byli my a odehráli dobrý zápas,
i když soupeř z Černošic nedosahoval kvalit Třemošné. Důležité je, že máme dál o co bojovat
a zůstáváme ve hře.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality