JUNIOŘI: Kobra zašlapala táborské naděje do postupového popela, Vzplane jiskřička?

27.02.2023 21:14, autor: Pavel Šácha

Po pátečním střetnutí nadstavbové části regionální ligy juniorů s pražskou Kobrou zavládl v táboře kohoutů velký smutek. Utkání se od začátku vyvíjelo v jejich neprospěch, a protože si hosté dokázali vývoj střetnutí příkladně pohlídat, odvezli si domů na Braník vítězství 4:2. Šance táborské družiny na prvenství ve skupině a postup do vrcholných bojů, která před týdnem ožila díky nečekané porážce Třemošné u Vajgaru, se přesunula víceméně do teoretické roviny. Aby si celek od Jordánu ještě mohl na třemošenském ledě o postup, musí porazit Kolín a doufat, že vedoucí Západočeši senzačně prohrají v hale Černošic. V takovém případě by ještě mohli zaútočit na prvenství přes výhru v závěrečné bitvě na půdě aktuálního lídra. Dodejme, že drobnou náplast na páteční ránu přiložilo nedělní divoké vítězství v hájemství hradeckých Střelců.

HC Tábor - HC Kobra Praha

2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Pátek, 24.2.2023 0:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 22. Nevšímal (Ondřej), 47. Kundrát (Šťastný) - 9. Odehnal, 15. Šesták (Bečvařík, Odehnal), 25. Šesták (Nápravník, Kulinič), 50. Svoboda.

Rozhodčí: Hamr — Bušta, Hron.   Vyloučení: 5:6   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 89

HC TÁBOR: Prchlík (Koryťák) — Bednařík, Janda, Ondřej, Rottenberg, Bejšák, Kohout, Adamec — Souš, Suchan, Špánek, Nevšímal, Kupka, Šťastný, Vaněk, Říha, Hohenberger, Kundrát, Čančura.

HC KOBRA PRAHA: Simon (Peyerl) — Kulinič, Ismukhambetov, Bečvařík, Šesták, Shaklein, Seidler — Odehnal, M. Rejna, Biryukov, Holec, R. Rejna, Svoboda, Nápravník, Procházka.

Střelci J. Hradec - HC Tábor

5:7 (2:3, 2:2, 1:2)

Neděle, 26.2.2023 0:00 - Junioři

 

Branky a nahrávky: 14. Bukovský (Zamazal), 15. Klípa (Punda), 28. Makovec, 34. Svoboda (Šimek), 50. Klípa (Svoboda) - 5. Říha (Hohenberger), 10. Souš (Říha), 17. Čančura (Nevšímal), 31. Suchan (Ondřej), 34. Janda (Šťastný, Vaněk), 45. Bejšák (Vaněk), 51. Bejšák (Vaněk, Kundrát).

Rozhodčí: Macháček - Soukup, Kopřiva.   Vyloučení: 6:7   Využití: 2:1   Góly v oslabení: 0:0   Diváci: 48

STŘELCI J. HRADEC: Petrů (Pajer) — Punda, Štrobl, Vylít, Klípa, E. Zamazal — Čeloud, Svoboda, Mareš, Bukovský, Makovec, Kynčl, Ledecký, Šimek, Slechan, D. Zamazal.

HC TÁBOR: Prchlík (Ostrý) — Bednařík, Janda, Ondřej, Rottenberg, Lutovský, Bejšák, Kohout, Adamec — Souš, Suchan, Nevšímal, Kupka, Šťastný, Vaněk, Říha, Hohenberger, Kundrát, Čančura.

ŠTĚPÁN KADILÁK, trenér juniorů HC Tábor: „Páteční zápas se mi samozřejmě hrozně těžko hodnotí. Týden předtím jsme přežili klinickou smrt a hned jsme si přivodili druhou. Znovu se ukázalo, že pokud v zápase prohráváme, nedaří se nám zápasy otáčet. Právě to se přihodilo
i v utkání s Kobrou. Pravdou je, že soupeř hrál při svém vedení hodně chytře a vývoj zápasu si dobře hlídal. Navíc hostům výborně zachytal brankář. Když už jsme se navíc dostali na kontakt, snížili na 3:2 a byla vidět velká chuť otočit výsledek, vykolejila nás hrubá individuální chyba. V neděli v Jindřichově Hradci se hrálo trochu divoké utkání. My jsme v něm tahali za delší konec, ale vinou celé řady chyb jednotlivců jsme si zase situaci sami ztížili. Každopádně jsme rádi, že jsme se z pátku oklepali a zápas dovedli k vítězství.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

 • K osmifinále mají blíže Benátky a Kobra

  Út 05.03. |

  Úterní zahajovací zápasy předkola play-off přiblížily k branám osmifinále oba hostující celky. Benátky nad Jizerou si odvezly vítězství 4:3 z Ústí nad Labem, Kobra Praha vyhrála 4:1 v Mostě. Odvetné zápasy se hrají ve čtvrtek 7. března od 18 hodin v Benátkách a v Praze.   

  Více...
Starší aktuality