Vzpoura posledního! Bojovníci ze 7. třídy dobyli Plzeň a v krajské bitvě oloupili lídra

27.02.2023 21:26, autor: Pavel Šácha

O uplynulém víkendu zasáhl do boje jediný žákovský výběr táborského klubu. A hned se postaral o velmi příjemné překvapení – coby poslední tým tabulky s jedinou výhrou na kontě dokázal vyloupit stadion plzeňských Indiánů, kteří sídlí na 3. příčce. V pondělí došlo k nečekanému škrtu v papírových předpokladech ligové nadstavby znovu – z dohrávky 15. kola na ledě suverénně vedoucího českobudějovického Motoru si táborští sedmáci přivezli bod za remízu 5:5. Za tímto úspěchem stojí výtečně odehraná poslední třetina, ve které dokázali kohouti smazat tříbrankové manko.

HC PLZEŇ 1929 – HC TÁBOR 4:8 (1:3, 1:4, 2:1)

Branky: 19. Števo (Zbořil), 32. Kořínek (Franěk), 44. Zbořil (Števo), 55. Míča (Franěk) – 4. Nevšímal (Eremiáš), 10. Nevšímal (Všetečka), 11. Vobořil, 27. Eremiáš (Nevšímal), 29. Nevšímal (Eremiáš), 36. Nevšímal, 37. Vobořil (Keltner), 58. Nevšímal.
Složení táborského týmu: Vošta (41. Plášil) — Keltner, Novák, Lévai, Makovec, Hrehor — Hák, Vobořil, Nevšímal, Švadlena, Vondrák, Dohnal, Eremiáš, Kahoun, Trnka, Všetečka.

MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC TÁBOR 5:5 (2:0, 2:1, 1:4)

Branky: 2. Havránek, 18. Eiselt, 23. Fleischman (Hruška, Fleischman), 32. Fleischman (Čečetka), 50. Albrecht (Klimeš) – 29. Susko (Eremiáš), 42. Hák (Dohnal), 45. Nevšímal, 46. Susko (Vobořil), 48. Nevšímal (Frančík).
Složení táborského týmu: Plášil (31. Vošta) — Frančík, Keltner, Lévai, Hrehor — Hák, Vobořil, Susko, Nevšímal, Švadlena, Vondrák, Čeněk, Dohnal, Bartáček, Eremiáš, Kahoun, Všetečka.

Matěj Susko svým prvním ze dvou gólů snižuje v Budvar aréně na 3:1

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

Starší aktuality