Klíčový víkend pro nejstarší výběry klubu: Dorost na Moravě i junioři bojují o naději

03.03.2023 01:31, autor: Pavel Šácha

Táborští extraligoví dorostenci stráví také první březnové víkendové dny na Moravě. Do pohodové kratochvíle bude mít jejich vystoupení daleko. Před závěrečnými zápasy nadstavby na ledě Komety Brno a Přerova stále není rozhodnuto. Otázka zní: kam bitva o uhájení příslušnosti k elitní soutěži nakonec mladé kohouty vlastně zavede?

Klíčový víkend pro nejstarší výběry klubu: Dorost na Moravě i junioři bojují o naději


Nejpravděpodobnější variantou je prozatímní záchrana a následné pokračování martyria v rámci play-out. V případě dvou vítězství mohou ještě Táborští pomýšlet na přímé odvrácení sestupu spojené s obsazením 5. nebo 6. příčky, což by byl fantastický úspěch. Naproti tomu porážky v kombinaci s nepříznivými rezultáty konkurentů táborského týmu by mohlo vytáhnout z extraligového šuplíku ten nejčernější scénář: přímý pád do ligy dorostu.

Potřebnou dávku optimismu implantuje do odhodlání mladíků od Jordánu vzpomínka na domácí nadstavbové zápasy s Kometou a Přerovem. Brněnského soupeře přehráli 3:2, s Přerovem urvali rovněž těsné, ale nesmírně cenné vítězství v poměru 4:3. V pátek, resp. v sobotu by táborští hráči podobné výsledky brali všemi deseti…

Junioři ještě doufají, ale…

O rozdmýchání téměř vyhaslé naděje na postup do vyřazovací části regionální ligy budou o víkendu bojovat junioři. Matematika je jednoduchá: v pátečním domácím střetnutí s Kolínem, které se hraje od 17 hodin, musejí zvítězit, a pak už jen doufat v senzační porážku vedoucí Třemošné v Černošicích. Pouze v takovém případě by ještě mohli táborští hokejisté oživit svůj sen o postupu do vyšší soutěže a v neděli po poledni se porvat o jeho oživení na stadionu Meteoru Třemošná.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Oliver Šatný v Litoměřicích

  Ne 26.11. |

  Brankář Oliver Šatný, pod jehož sportovním růstem je podepsaná táborská hokejová líheň, se stal novou posilou prvoligových Litoměřic. Dvacetiletý mládežnický reprezentant má za sebou dvě zámořské sezony a krátký letošní pobyt v Kolíně, kde však do zápasového kolotoče nenaskočil. Popřejme mu v novém působišti hodně štěstí!

  Více...
 • Milan Mazanec převzal hokejisty Písku

  Po 13.11. |

  Novým šéfem druholigové lavičky IHC Králové Písek se stal Milan Mazanec. Sedmapadesátiletý ostřílený kouč a někdejší hráčská ikona píseckého hokeje strávil posledních pět sezon v Německu a nyní u Otavy nahrazuje odvolaného Jana Trummera. Připomeňme, že Milan Mazanec vedl v sezoně 2005-2006 také táborské druholigové A-mužstvo. 

 • David Gába v dresu Jihlavy

  So 11.11. |

  Táborský gólman David Gába opět okusí atmosféru Chance ligy. Při problémech jihlavských brankářů vypomůže Dukle v nedělním domácím utkání s Litoměřicemi.

 • Patrik Zayml v barvách Písku

  St 08.11. |

  Zkušený útočník Patrik Zayml načas vystoupil ze služeb táborského A-mužstva. Už o uplynulém víkendu odehrál jedno utkání krajské ligy za jindřichohradecké Střelce, kam má do 28. prosince vyřízené hostování. Další adresu ovšem aktuálně našel i o patro výš a formou střídavých startů bude působit i v druholigovém Písku. Za Krále nastoupí už ve středečním večerním střetnutí na ledě favorizovaného Baníku Příbram.  

 • Dominik Pavlát s reprezentací na Karjalu!

  St 01.11. |

  Klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se díky výborným výkonům v brance plzeňské Škodovky ocitl v nominaci reprezentačního A-týmu pro turnaj Karjala Cup ve Finsku. Akci absolvuje v tandemu s dalším mladým gólmanem Jakubem Málkem. 

  Více...
Starší aktuality