DOROST: Kohouti zdolali v Rondu Kometu, přesto je nemine nelítostné play-down

03.03.2023 23:18, autor: Pavel Šácha

Táborští dorostenci prožili po pátečním předposledním kole extraligové skupiny O účast v play-off emoční vlnobití. Nejdůležitější informací je, že prošli prvním sítem nemilosrdných záchranářských bojů a mohou se o účast v příštím extraligovém ročníku rvát dál. Aniž by spoléhali na výsledky svých konkurentů z ohrožených příček, přiložili ruku k dílu a v pátečním střetnutí na ledě brněnské Komety dokázali zvítězit 3:2, což je skvělý výsledek. Bohužel pro ně však tento úspěch zavoněl po hořkých mandlích. Favorizovaného soka totiž srazili do kolen až po samostatných nájezdech a „ztracený“ bod jim chyběl k tomu, aby mohli v sobotním zápase na ledě Přerova zaútočit na přímou záchranu soutěže (rozdíl mezi oběma soky je čtyřbodový).

DOROST: Kohouti zdolali v Rondu Kometu, přesto je nemine nelítostné play-down


O setrvání mezi tuzemskou elitou se tak táborské mužstvo bude prát v nelítostném play-down a už nyní ví, že mu budou za soupeře chomutovští Piráti. V sobotní nadstavbové derniéře na přerovském ledě má však i přesto co bojovat. Ve hře je obsazení 8. příčky, která by v nadcházející sérii hrané na tři vítězná utkání zaručila výhodu domácího prostředí pro první, popřípadě pátý rozhodující zápas.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jablonec nebude hrát II. ligu

  St 31.05. |

  Problémy jabloneckého hokeje z minulé sezony dospěly před startem ročníku 2023/2024 ke smutnému rozhodnutí: Vlci jsou nuceni opustit scénu třertí nejvyšší soutěže. Jejich místo by měl po zisku licence zaujmout letos sestoupivší celek Hronova. 

  Více...
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

Starší aktuality