Dorostenci vyrukují na bojiště play-down. V klíčových bitvách proti nim stanou Piráti

08.03.2023 00:10, autor: Pavel Šácha

Táborští dorostenci stojí na prahu nejvypjatější části aktuálního extraligového ročníku. Nemilosrdný systém soutěže je zavedl na značně křehkou emoční hranici: jedna z cest míří do hluboké sestupové propasti, ta druhá vede k obrovské euforii spojené se záchranou elitní soutěže.

Dorostenci vyrukují na bojiště play-down. V klíčových bitvách proti nim stanou Piráti


V minulém týdnu táborský celek definitivně odvrátil hrozbu přímého pádu do ligy dorostu, ale na druhé straně byl smířený s tím, že bude muset o únik ze spárů sestupu ještě hodně tvrdě bojovat.

Co tedy na táborské mladíky čeká? První síto představují boje v play-down, ve kterých si to rozdají s chomutovskými Piráty. Jejich soupeř skončil po nadstavbové části o stupínek výš na 8. příčce, a tak otevře sérii hranou na tři vítězné zápasy dvěma duely v domácím prostředí. Odehrají se ve čtvrtek 9. a v pátek 10. března. Třetí, a možný čtvrtý zápas uvidí táborští hokejoví fandové, a to v pondělí 13., případně v úterý 14. března. Pokud ani po čtyřech utkáních nebude rozhodnuto, vrátí se série do Chomutova, a to v pátek 17. března.
Ze dvou vzájemných nadstavbových zápasů si odnesli lepší bilanci Severočeši. Duel na táborském ledě jasně ovládli
a odvezli si domů vysoké vítězství 9:1, v odvetě však měli s mladými kohouty o poznání větší starosti a zdolali je až
po prodloužení 3:2.

Jak už jsme avizovali, poražený ze série play-down opustí pro příští soutěžní ročník extraligovou společnost. Ani vítěz série ale ještě zdaleka nemá vyhráno. Čeká ho totiž prolínací soutěž s úspěšnějším týmem paralelně hrané série Litvínov – Hvězda Praha a dvěma nejlepšími celky ligy dorostu. Extraligovou příslušnost si zajistí dva nejlepší týmy této čtyřčlenné skupiny.

            

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

Starší aktuality