Dorostenci vyrukují na bojiště play-down. V klíčových bitvách proti nim stanou Piráti

08.03.2023 00:10, autor: Pavel Šácha

Táborští dorostenci stojí na prahu nejvypjatější části aktuálního extraligového ročníku. Nemilosrdný systém soutěže je zavedl na značně křehkou emoční hranici: jedna z cest míří do hluboké sestupové propasti, ta druhá vede k obrovské euforii spojené se záchranou elitní soutěže.

Dorostenci vyrukují na bojiště play-down. V klíčových bitvách proti nim stanou Piráti


V minulém týdnu táborský celek definitivně odvrátil hrozbu přímého pádu do ligy dorostu, ale na druhé straně byl smířený s tím, že bude muset o únik ze spárů sestupu ještě hodně tvrdě bojovat.

Co tedy na táborské mladíky čeká? První síto představují boje v play-down, ve kterých si to rozdají s chomutovskými Piráty. Jejich soupeř skončil po nadstavbové části o stupínek výš na 8. příčce, a tak otevře sérii hranou na tři vítězné zápasy dvěma duely v domácím prostředí. Odehrají se ve čtvrtek 9. a v pátek 10. března. Třetí, a možný čtvrtý zápas uvidí táborští hokejoví fandové, a to v pondělí 13., případně v úterý 14. března. Pokud ani po čtyřech utkáních nebude rozhodnuto, vrátí se série do Chomutova, a to v pátek 17. března.
Ze dvou vzájemných nadstavbových zápasů si odnesli lepší bilanci Severočeši. Duel na táborském ledě jasně ovládli
a odvezli si domů vysoké vítězství 9:1, v odvetě však měli s mladými kohouty o poznání větší starosti a zdolali je až
po prodloužení 3:2.

Jak už jsme avizovali, poražený ze série play-down opustí pro příští soutěžní ročník extraligovou společnost. Ani vítěz série ale ještě zdaleka nemá vyhráno. Čeká ho totiž prolínací soutěž s úspěšnějším týmem paralelně hrané série Litvínov – Hvězda Praha a dvěma nejlepšími celky ligy dorostu. Extraligovou příslušnost si zajistí dva nejlepší týmy této čtyřčlenné skupiny.

            

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

 • Hokejová anketní želízka

  So 08.04. |

  V sále Střelnice se v sobotu 15. dubna uskuteční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Tábor za rok 2022. Mezi kolektivy bude horkým aspirantem na prvenství A-tým HC Tábor, který v daném roce dovedl své tažení až k triumfu ve druhé lize a účasti v baráži o vyšší soutěž. V kategorii jednotlivců zastupuje táborský hokej kapitán úspěšného týmu Radek Seidl.   

Starší aktuality