Ufff! Dorostenci unikli z další sestupové pasti a poslali Piráty do ligy. A teď baráž...

14.03.2023 19:24, autor: Pavel Šácha

Dorostenci Chomutova sestupují z extraligy. Za touto pro Severočechy tak smutnou zprávou se skrývá obrovská radost táborských barev. Mladí kohouti se dokázali oklepat z bolestné pondělní porážky a v úterní bitvě s nervydrásající tečkou vyválčili potřebný třetí bod. Zajistili si tak účast v baráži čtyř mužstev, která se porvou o dvě místa na listině příštího extraligového ročníku. Do těchto závěrečných záchranářských bojů vstoupí táborská družina ve čtvrtek 23. března. Jistými soupeři týmu HC Tábor v nich budou Vsetín a Litvínov, kvarteto pak pravděpodobně doplní Sokolov (druhý ligový finalista, B-tým Karlových Varů, právo účasti v baráži využít nemůže).

Ufff! Dorostenci unikli z další sestupové pasti a poslali Piráty do ligy. A teď baráž...

HC Tábor - Piráti Chomutov

3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Úterý, 14.3.2023 15:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 5. Němeček (Mohyla), 25. J. Pospíchal (P. Pospíchal), 53. Vlček (Bouška) - 18. Nastoupil (Kalvoda), 40. Holejšovský.

Rozhodčí: Kostourek, Micka - Jindra, Kotlík.   Vyloučení: 2:4   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 22:18   Diváci: 100

HC TÁBOR: Šrámek (Ferdus) – Šťastný, Mašek, Jaroš, Bouška, Honzík, Céza, Bačo – Suchan, P. Pospíchal, Vlček – Mohyla, Němeček, Vrba – Dohnal, Hlavín, J. Pospíchal – Křepelka.

PIRÁTI CHOMUTOV: Štěrba (Hájek) – Holejšovský, Švarc, Záhorec, Malcovský, Ibl, Malý, Hynek – Sochor, Bečvář, Halfar, Pospíšil, Nastoupil, Novák, Chládek, Kalvoda, Vaněk, Grosskopf.


ARPÁD GYÖRI, trenér dorostu HC Tábor:
„Jsme samozřejmě rádi, že jsme udělali další krok
k záchraně, i když samozřejmě ještě nic nekončí. Důležité bylo, že jsme se dokázali oklepat
z pondělní nešťastné porážky. Zápas jsme odehráli velmi dobře, bohužel nedokážeme být v koncovce dostatečně produktivní. Také tentokrát jsme mohli při svém vedení přidat další gól
a soupeři odskočit, místo toho jsme si ale zase vybrali těsně před koncem třetiny slabou chvilku
a nechali Chomutov vyrovnat. Nakonec o výsledku rozhodla naše přesilovka, které v poslední době hrajeme velice dobře, i když i tady bychom měli být efektivnější. Řekl bych, že jsme tu koncovku zvládli poměrně dobře, i když je pravda, že hosté ještě na konci ze svého tlaku trefili tyč. Chtěl bych klukům poděkovat, ale jak už jsme říkali, máme před sebou ještě jeden hodně těžký krok, a tím je baráž.“  

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

 • Hokejová anketní želízka

  So 08.04. |

  V sále Střelnice se v sobotu 15. dubna uskuteční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Tábor za rok 2022. Mezi kolektivy bude horkým aspirantem na prvenství A-tým HC Tábor, který v daném roce dovedl své tažení až k triumfu ve druhé lize a účasti v baráži o vyšší soutěž. V kategorii jednotlivců zastupuje táborský hokej kapitán úspěšného týmu Radek Seidl.   

Starší aktuality