Hráči 5. třídy jásali s pohárem, osmáci loupili u soupeřů, devítka trápila lídra

14.03.2023 11:22, autor: Pavel Šácha

Do bojů o mistrovské body zasáhla o uplynulém víkendu kompletní plejáda žákovských výběrů HC Tábor.

Hráči 5. třídy jásali s pohárem, osmáci loupili u soupeřů, devítka trápila lídra


Statečný, herně slibný, leč výsledkově neúspěšný boj mají za sebou deváťáci v utkání s vedoucí Plzní. Nadále však hájí šestou pozici před pražskou Spartou, se kterou si to rozdá v pátečním duelu v Praze. Ponese si do něj tři body
a dohrávku s Motorem k dobru i lepší bilanci ze vzájemných zápasů.
 Osmička díky dvěma totožným venkovním výhrám zbohatla o čtyři body a upevnila si druhou příčku v tabulce.
V neděli loupila v Českém Krumlově, v úterý dobyla sídlo vlašimských Rytířů.
 Hráči 7. třídy nestačili v Třemošné na domácího papírového favorita a vyšli v utkání naprázdno jak bodově, tak
i střelecky.
 O rok mladší výběr kohoutů svedl mohutnou střeleckou bitvu s domácími Králi z Písku. Vedli v ní 2:0, ale po první části prohrávali 2:5. Ve druhé třetině své manko o jeden gól umazali, a protože v závěrečné periodě předvedli stejně dominantní třetinu jako domácí v úvodu, radovali se z těsného vítězství.
 Nejmladší žákovský tým doma stylově zakončil svou triumfální pouť a po čtvrteční výhře 8:6 v Milevsku rozdrtil českobudějovický Motor 11:3. Po utkání jeho hráči převzali z rukou generálního manažera klubu Aleše Krátošky
a předsedy jihočeského svazu Evžena Kostky vítěznou trofej. Další slavnostní defilé je čeká v rámci středečního osmifinálového střetnutí A-mužstva proti Příbrami.       

9. třída

HC TÁBOR – HC PLZEŇ 1929 4:7 (1:3, 1:2, 2:2)

Branky: 17. Bušta (Podrabský), 26. Mohyla (Slabý, Eremiáš), 46. Bušta (Nevšímal), 49. Bušta (Slabý, Mohyla) –
10. Fodor (Stejskal), 16. Maxa (Tománek, Pitter), 19. Sokol (Fodor), 21. Pitter (Tománek), 38. Stejskal (Sokol, Fodor), 54. Dvořák, 60. Sokol (Stejskal).
Složení táborského týmu: Koutník — Šťastný, Mohyla, Mareš, Ryšavý — Slabý, Hanzal, Kolář, Boháč, Strachota, Sedláček, Eremiáš, Botka, Bušta, Nevšímal, Vinš, Podrabský.

Starší žáci A

SLAVOJ ČESKÝ KRUMLOV – HC TÁBOR 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky: 45. Řepa (Štoll) – 49. Čaněk (Kuchár), 52. Hrobský (Douda), 60. Švadlena.
Složení táborského týmu: Malypetr — Lukeš, Douda, Hrobský, Kuchár, Novák — Susko, Severa, Švadlena, Fabišík, Čaněk.

RYTÍŘI VLAŠIM – HC TÁBOR 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Branky: 45. Domin – 23. Švadlena (Susko, Fabišík), 39. Švadlena (Fabišík), 40. Susko (Fabišík).
Složení táborského týmu: Malypetr — Lukeš, Douda, Hrobský, Kuchár, Novák — Hák, Bouška, Susko, Severa, Švadlena, Fabišík, Dohnal, Čaněk.

Starší žáci B

METEOR TŘEMOŠNÁ – HC TÁBOR 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)

Branky: 1. Zach (Muller), 7. Čečák (Šipla), 8. Jurčík (Soukup), 20. Šejdl (Kratochvíl), 33. Pašek (Šipla, Čečák),
40. Šejdl (Jurčík, Štěpán), 53. Zach (Preisinger, Muller).
Složení táborského týmu: Vošta (23. Plášil) — Frančík, Šutko, Keltner, Novák, Lévai, Makovec, Hrehor — Hák, Vobořil, Vondrák, Čeněk, Dohnal, Bartáček, Kahoun.

Mladší žáci A

IHC KRÁLOVÉ PÍSEK – HC TÁBOR 9:10 (5:2, 2:3, 2:5)

Branky: 12. Bartošek (TS), 15. Rončka (Pravda, Šach), 17. Pravda (Šach), 17. Seidl (Pravda, Adam), 19. Řežábek (TS), 23. Hofhanzl (Seidl), 28. Hofhanzl (Šach), 51. Adam (Pravda), 59. Řepka (Pravda) – 1. Pejša (Jindra), 9. Gruber (Vítovec), 21. Vítovec (Pejša), 23. Fabišík (Vítovec, Pejša), 29. Babinský, 43. Pejša (Babinský), 51. Jindra (Vítovec), 55. Pešina (Jindra), 55. Babinský (Gruber), 57. Babinský (TS).
Složení táborského týmu: Kašpar (50. Janovský) — Fabišík, Janovská, Šefčíková, Kubašta — Jindra, Ručka, Gruber, Schwarz, Zákostelecký, Vítovec, Babinský, Pešina, Pejša.

Mladší žáci B

HC TÁBOR – MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 11:3 (5:0, 4:1, 2:2)

Branky: 1. Pešina (Zákostelecký), 11. Soldát (Ošmyk), 13. Soldát, 16. Vaněk (Soldát), 20. Babinský, 21. Pešina (Vaněk), 28. Zákostelecký (Pešina, Kočí), 33. Pešina (Babinský), 33. Pešina (Babinský), 42. Babinský (Pešina),
45. Babinský – 23. Domin (Founě), 47. Tvaroh, 48. Fučík (TS).
Složení táborského týmu: Kačena (33. Mareš) — Slaba, Vaněk, Koukal, Dimitrova — Dimitrov, Soldát, Vítů, Sedláček, Slunečko, Zákostelecký, Raszka, Kočí, Babinský, Pešina, Ošmyk, Trojáček, Komínek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jablonec nebude hrát II. ligu

  St 31.05. |

  Problémy jabloneckého hokeje z minulé sezony dospěly před startem ročníku 2023/2024 ke smutnému rozhodnutí: Vlci jsou nuceni opustit scénu třertí nejvyšší soutěže. Jejich místo by měl po zisku licence zaujmout letos sestoupivší celek Hronova. 

  Více...
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

Starší aktuality