Hráči táborské čtvrté třídy ozdobili závěr letošní sezony turnajovým stříbrem

29.03.2023 23:31, autor: Pavel Šácha

Táborští čtvrťáci si zpříjemnili závěr letošní hokejové sezony účastí na turnaji ve Vlašimi. Z klání čtyř mužstev si nakonec odvezli druhou příčku.

Hráči táborské čtvrté třídy ozdobili závěr letošní sezony turnajovým stříbrem


Vedle táborských kohoutů a pořádajících Rytířů Vlašim přijala účast na turnaji mužstva z pražské Kobry a Velkých Popovic. Kvarteto týmů si to rozdalo systémem každý s každým na 2 x 20 minut čistého času, přičemž každý ze dvou dílů zápasu se do tabulky započítávalo jako samostatné utkání. Táborští na úvod turnaje sehráli herně i výsledkově vyrovnaný duel s Kobrou (2:1, 2:3) a následně v obou dějstvích přehráli domácí celek (4:1, 2:0). V posledním střetnutí s velkopopovickým Slavojem měly naděje od Jordánu slibnou šanci zaútočit na turnajové prvenství, v první části však bohužel prohrály 2:3 a ve druhé remizovaly 3:3. Navzdory tomu si při vyhlášení výsledků vlašimského turnaje spokojeně pověsily na krk stříbrné medaile. Turnaj ovládla Kobra Praha, bronz brali hráči pořádající Vlašimi.

Nejužitnějším hráčem táborského týmu byl zvolen forvard Tomáš Drtina, nejlepším brankářem celého turnaje byl vyhlášen Matěj Novotný.

Složení týmu HC Tábor: Matěj Novotný – Daniel Kubašta, Jiří Kříž, Vojtěch Ryšavý, Teodor Bronček – Kevin Schwarz, Tomáš Drtina, Matěj Samec, Jan Šenkýř, Lukáš Melich, Adéla Vondráková. Trenéři: Jindřich Ryšavý, Jiří Kříž, Michal Samec. Vedoucí mužstva: Lukáš Drtina. Kustod: Jan Kříž.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

 • Novinky k zimnímu stadionu v Táboře

  Pá 29.03. |

  Tábor chce letos vyměnit chladicí technologii na zimním stadionu. Oprava by neměla zpozdit začátek příští sezony. Je možné, že se při rekonstrukci mírně změní i parametry ledové plochy. Tvar hrací plochy bude odpovídat i kritériím pro mezinárodní zápasy, které by se pak v Táboře mohly konat. Město navíc plánuje výstavbu druhé ledové plochy, která by měla vzniknout v blízkosti zimního stadionu. 

  Více...
 • Letňany jsou ve čtvrtfinále

  Út 19.03. |

  Jediný gól z hole zkušeného Pavla Mrni rozhodl o vítězství Letňan v pondělním čtvrtém zápase osmifinálové série na ledě Děčína. Jeho trefa z šesté minuty prodloužení znamená pro hostující Letce postup do čtvrtfinále, ve kterém si to rozdají s ambiciózním Chomutovem.    

 • Trenérský štáb A-týmu doplní v play-off Milan Dančišin

  Po 11.03. |

  Na lavičce A-mužstva bude v letošním play-off druhé ligy působit trenérský triumvirát. Stávající kouče Richarda Loba a Jakuba Grofa doplní do trojice lodivod extraligového dorostu Milan Dančišin st., který už si letos práci na lavičce "áčka" vyzkoušel ve dvou utkáních. Popřejme trenérům i jejich týmu hodně zdaru.

Starší aktuality