Dorostenci si prodloužili sezonu účastí v 10. ročníku Memoriálu Jana Marka

17.04.2023 18:00, autor: Pavel Šácha

Neplánovaným zpestřením sezonního finiše se stala pro mladé kohouty účast na víkendovém dorosteneckém Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vzpomínkový turnaj na tragicky zesnulého českého reprezentanta a mistra světa z roku 2010 měla původně hrát pražská Sparta, ta se však z účasti omluvila a pořadatelé oslovili právě Tábor. Mladičký tým od Jordánu výzvu přijal a zajímavý čtyřzápasový test absolvoval. Na body v něm nakonec nedosáhl a obsadil pátou příčku.

Dorostenci si prodloužili sezonu účastí v 10. ročníku Memoriálu Jana Marka


Do Jindřichova Hradce se vydal kombinovaný táborský výběr. Hráče, kteří už mají první rok v dorostenecké kategorii za sebou (bez nemocného útočníka Jana Hlavína a obránce Jáchyma Jaroše, jenž hrál domácí turnaj za mateřský Jindřichův Hradec), doplnila početná enkláva mladíků z 9. třídy, a nechyběla ani tři zcela nová jména. K Vajgaru se přijeli ukázat brankář Adam Moustafa (odchovanec Slavie, jenž strávil uplynulou sezonu v Litvínově), obránce Filip Vaněk (Jihlava) a útočník Antonín Vejvoda (v úvodu minulé sezony Kobra Praha).

Na lavičce kohoutů se při této víceméně neformální mezisezonní derniéře prostřídali Arpád Györi a Jan Boháč. 
 „Pro kluky se stal turnaj především zpestřením konce sezony, takže jsme nepřisuzovali jejich výkonům a výsledkům významnější váhu. Vždyť před turnajem navíc nebyli deset dní na ledě…,“ poznamenal prvně jmenovaný kouč. „Pozitivem bylo, že si zahráli mladí kluci a seznámili se díky tomu s dorosteneckým hokejem. Z tohoto pohledu to úplně neužitečné nebylo. V zápasech nás znovu trápila produktivita, ostatně stejně jako v celé uplynulé sezoně,“
dodal Arpád Györi.

Fakta z turnaje

Výsledky táborského týmu: – Red Bull Salzburg 0:8, – Střelci Jindřichův Hradec 2:5, – Motor České Budějovice 1:4, – Berani Zlín 0:4.
Konečné pořadí turnaje: 1. Salcburk 11 bodů, 2.  Jindřichův Hradec 7, 3. České Budějovice 6, 4. Zlín 6, 5. Tábor 0.
Složení mužstva HC Tábor: Spálenka, Koutník, Moustafa – Vaněk, Rod, Céza, Šťastný, Ryšavý, Mašek, Máca, Bačo, Honzík, Pufr, Mohyla – Kostka, Podzimek, Suchan, Vejvoda, Slabý, Skoumal, Kolář, Bušta, Hanzal, Botka, Sedláček, Podrabský, Boháč, Klečacký.       

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Adam Čížek je v Písku

  St 12.06. |

  Dvaadvacetiletý obránce Adam Čížek stráví nadcházející sezonu v barvách píseckých Králů. V uplynulém ročníku figuroval na soupisce táborského týmu, za který naskočil do 20 druholigových utkání. Dalších 16 zápasů odehrál v dresu mateřského Spartaku Soběslav v krajské lize.

 • Jakub Šedivý posílil Sokolov

  St 05.06. |

  Jednadvacetiletý odchovanec táborského hokeje Jakub Šedivý (ne)mění své působiště. Kmenový hráč Bílých Tygrů z Liberce bude formou hostování působit v prvoligovém Baníku Sokolov, nadále však zůstává i na soupisce libereckého extraligového týmu. Uplynulý ročník druhé nejvyšší soutěže strávil poctivý bek s četnými zkušenostmi z mládežnických reprezentací v barvách Kolína. Kubo, hodně štěstí v novém angažmá!          

  Více...
 • HC Tábor mezi tuzemskou špičkou

  Ne 02.06. |

  HC Tábor se zařadil do společnosti klubů, které získaly status jedné z akademií. Na pomyslné mapě ledního hokeje rozdělené do tří kategorií jich nově figuruje celkem 31. Podrobnosti přináší článek na hokej.cz.

  Více...
 • Dominik Pavlát míří do Finska

  Po 20.05. |

  Čtyřiadvacetiletý klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se chystá na své první zahraniční angažmá. Letošního finalistu extraligy s úspěšnou reprezentační zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour zlákal do svých řad přední finský tým Ilves Tampere. Dominiku, přejeme hodně štěstí a spokojenosti v novém působišti      

    

  Více...
 • Finále extraligy s táborským puncem

  St 17.04. |

  První extraligové finále mezi Pardubicemi a Třincem neslo velmi výraznou stopu táborského hokeje, a to pruhovanou. Jedním ze dvou hlavních rozhodčích v úvodní bitvě o titul byl táborský odchovanec a někdejší výborný extraligový útočník Lukáš Květoň. Do pozice čárového arbitra byl nominován plánský Petr Šimánek, jenž rovněž trávil své hokejové roky u Jordánu. Oběma nezbývá než pogratulovat k nominaci do vrcholných extraligových bojů a popřát jim skvělý zrak a pevnou ruku při řízení případných dalších utkání.     

Starší aktuality