Dorostenci si prodloužili sezonu účastí v 10. ročníku Memoriálu Jana Marka

17.04.2023 18:00, autor: Pavel Šácha

Neplánovaným zpestřením sezonního finiše se stala pro mladé kohouty účast na víkendovém dorosteneckém Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vzpomínkový turnaj na tragicky zesnulého českého reprezentanta a mistra světa z roku 2010 měla původně hrát pražská Sparta, ta se však z účasti omluvila a pořadatelé oslovili právě Tábor. Mladičký tým od Jordánu výzvu přijal a zajímavý čtyřzápasový test absolvoval. Na body v něm nakonec nedosáhl a obsadil pátou příčku.

Dorostenci si prodloužili sezonu účastí v 10. ročníku Memoriálu Jana Marka


Do Jindřichova Hradce se vydal kombinovaný táborský výběr. Hráče, kteří už mají první rok v dorostenecké kategorii za sebou (bez nemocného útočníka Jana Hlavína a obránce Jáchyma Jaroše, jenž hrál domácí turnaj za mateřský Jindřichův Hradec), doplnila početná enkláva mladíků z 9. třídy, a nechyběla ani tři zcela nová jména. K Vajgaru se přijeli ukázat brankář Adam Moustafa (odchovanec Slavie, jenž strávil uplynulou sezonu v Litvínově), obránce Filip Vaněk (Jihlava) a útočník Antonín Vejvoda (v úvodu minulé sezony Kobra Praha).

Na lavičce kohoutů se při této víceméně neformální mezisezonní derniéře prostřídali Arpád Györi a Jan Boháč. 
 „Pro kluky se stal turnaj především zpestřením konce sezony, takže jsme nepřisuzovali jejich výkonům a výsledkům významnější váhu. Vždyť před turnajem navíc nebyli deset dní na ledě…,“ poznamenal prvně jmenovaný kouč. „Pozitivem bylo, že si zahráli mladí kluci a seznámili se díky tomu s dorosteneckým hokejem. Z tohoto pohledu to úplně neužitečné nebylo. V zápasech nás znovu trápila produktivita, ostatně stejně jako v celé uplynulé sezoně,“
dodal Arpád Györi.

Fakta z turnaje

Výsledky táborského týmu: – Red Bull Salzburg 0:8, – Střelci Jindřichův Hradec 2:5, – Motor České Budějovice 1:4, – Berani Zlín 0:4.
Konečné pořadí turnaje: 1. Salcburk 11 bodů, 2.  Jindřichův Hradec 7, 3. České Budějovice 6, 4. Zlín 6, 5. Tábor 0.
Složení mužstva HC Tábor: Spálenka, Koutník, Moustafa – Vaněk, Rod, Céza, Šťastný, Ryšavý, Mašek, Máca, Bačo, Honzík, Pufr, Mohyla – Kostka, Podzimek, Suchan, Vejvoda, Slabý, Skoumal, Kolář, Bušta, Hanzal, Botka, Sedláček, Podrabský, Boháč, Klečacký.       

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Novinky na prahu nové sezony 2. ligy

  St 20.09. |

  Ještě před startem druholigových bojů byla odtajněna řada zajímavých informací týkající se třetí nejvyšší soutěže. Novinky by měly napomoci vyššímu zájmu o druhou ligu a zvýšení její prestiže. 

  Více...
 • Cheb hostí už v sobotu 16. září Chomutov

  Pá 15.09. |

  Nový ročník druhé hokejové ligy odstartuje oproti původnímu plánu už v sobotu 16. září. Právě na tento den je totiž naplánována předehrávka šestého kola skupiny Západ, ve které Stadion Cheb přivítá na svém stadionu Piráty z Chomutova. Utkání začne v 18 hodin. 

  Více...
 • Kohouti u triumfu Spartaku

  Ne 10.09. |

  Na soběslavském zimním stadionu se hrál v sobotu další ročník Memoriálu Pavla Háka. V dresu domácího Spartaku, který po hladké finálové výhře nad veselským rivalem oslavil prvenství, se představili i tři členové táborského druholigového kádru: brankář Michal Novák, obránce Adam Čížek a útočník Jan Duda.    

  Více...
 • Táborští skórovali za Soběslav

  Ne 27.08. |

  Do nedělního přípravného zápasu mezi Spartakem Soběslav a veselskou Lokomotivou zasáhli i dva členové aktuálního druholigového kádru Tábora Adam Čížek a Jan Duda. Oba hráči, kteří mají do Soběslavi vyřízené střídavé starty, se v utkání zapsali mezi střelce, a přispěli tak k jednoznačné výhře domácího týmu v poměru 8:1.           

 • Anketa na webu

  St 23.08. |

  Základní část druhé hokejové ligy se blíží. Jak budete řešit vstup na domácí zápasy táborského týmu? 

Starší aktuality